Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be kell adni a közösbe?

Be kell adni a közösbe?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve élünk együtt. Neki is nekem is van 1-1 gyerekunk úgy kerultunk össze Közös kasszán vagyunk. Azon gondolkozunk h esetleg az én lakásomat kiadjuk albérletbe. Ilyenkor az albérlet ara szerintetek ami az én lakásomból folyik be az csak engem illetne és tegyem félre akar a gyerekem jövőjére vagy illik a közösbe beletenni?
2019. okt. 8. 09:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Megbeszélés kérdése. Igazából a tied, azt csinálsz vele amit akarsz, de ha te elkezdesz különcködni, akkor a párod is joggal mondhatja, hogy oké, akkor ő se ad be mindent a közösbe, neki is van gyereke akinek félre rakhatna. De egyet is érthet vele, hogy igen az a tied meg a gyerekedé, neki ahhoz semmi köze. Ember függő ki hogy gondolkodik. Meg kell beszélni.
2019. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Nektek kell megbeszélni.Ahogy jónak látjátok de szerintem az a tied
2019. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

És hol költöztetek össze? A párod lakásában?

Mert akkor egyértelmű, hogy illik beadni a közösbe, mert a párod nem tudja kiadni a saját lakását, hogy gyűjtsön a gyerekének.

Vagy fizettessen veled és a gyerekeddel lakbért és azt rakja?

2019. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Jelenleg kinek a lakásában laktok? Ha közösen vettetek egy lakást, akkor szerintem a te külön lakásodból származó jövedelem a tiéd, de ha a párod lakásában, akkor úgy korrekt, ha közös. Szerintem!
2019. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is megbeszélés kérdése, de én beletenném, ha közös kasszán vagytok amúgy is. Ha fel is veted a különcködést, ne csodálkozz, ha a párod meg azt mondja, hogy költözzetek inkább a tiedbe és majd ő adja ki a sajátját, és azt ő teszi egyedül zsebre a gyerekével.Jogos igény lenne, nem? Vagy maradtok az övében és te meg albérleti díjat fizetsz a magad és gyereked nevében. Fura, nem?
2019. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

A te helyzetedben én beletenném.

Ha külön mentek, a lakás úgyis neked marad meg.

De ez én vagyok. Te hogy érzed?

2019. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%

Még ha közösen is vettétek a lakást, akkor is az kellett hozzá, hogy együtt legyetek. Csak a saját jövedemedből nem telt volna rá (valószínűleg). Magyarul a te lakásod azért szabadult fel, mert közösen gazdálkodtok, és összeköltöztetek. Ezért a lakásból származó bevétel is közös kell legyen. Ha úgy döntötök, hogy felélitek,akkor közösen teszitek, ha összegyűjtitek, akkor pedig a megtakarítás arányos része illet mindenkit.

Legalábbis az én erkölcsi érzékem ezt diktálja.

2019. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem egy kisebb-nagyobb részt tarts meg, a többit úgyis a gyerekre költöd, vagy egy meghatározott(!) közös célja. Csak úgy ne hagyd beolvadni teljesen.


Ja, a bérbeadott lakás esetleges javítása, amortizációja is költség, arra legalább tegyél félre.

2019. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Parom lakasaba lakunk
2019. okt. 8. 10:12
 10/29 anonim ***** válasza:
64%

Attol fugg, kinek a lakasaban eltek.


Ha annak a lakasnak, amiben laktok, a vetelaranak legalabb a felet te adtad bele, akkor a te kulon lakasod berleti dija teged illet.

Ha viszont ove a lakas, amiben laktok, akkor neked erkolcsi kotelesseged a kozosbe tenni a lakasod kiadasabol jovo bevetelt, hisz azert tudod egyaltalan kiadni, mert a parodeban laksz ingyen, nem a sajatodeban.


Ha kozos a lakas, de te joval kevesebb, mint felet tetted az araba, akkor a lakaskiadasbol jovo bevetel egy reszet felreteheted magadnak, de a tobbi reszet tedd a kozosbe. Itt nyilvan kb. ugy kell ezt elosztani, hogy az elobb emlitett aranyokkal osszhangban legyen.


Ha az altalatok lakott lakast vetel utan jelentosebb osszegert felujitottatok, akkor ertelemszeruen azt is hozza kell szamolni a vetelarahoz (tehat lenyeges, hogy kinek a penzebol lett felujitva).


Amiket irtam, az nem jogszabaly, hanem csupan erkolcsi szabaly, tehat elvileg barhogyan megallapodhattok, de igy korrekt, es en csak ilyen elszamolassal lennek hajlando tudomasul venni.

2019. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!