Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja velem ezt a...

Miért csinálja velem ezt a nővérem?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leirni de úgyse lesz az. Párommal 4 éve vagyok együtt. A mostani otthonunkbol "kiraktak" (nagyszuloi házban lakunk a nagynénje páromnak kirakott mivel a nagyszülő kórházba került)

Lenyeg: veszünk egy házat kölcsönt veszünk fel 1,5 milliót. Havi 40nel törlesztjük. A ház párom nevére megy mivel ha istenneadja szét együnk ő szeretne abban a házban maradni. Így azt beszéltük meg közösen törlesztjük de nekem a törlesztő felét minden hónapban a kartyamra tesszük és így a ház felének az ára mire kifizetjuk a házat nekem meg lesz.


Amit pluszban a házra költünk azt jegyzetelni fogjuk és ha valaha szét mennénk annak a felét meg kifizetni nekem a párom.

Páromnak van földje 3 év múlva lejar róla a bérleti szerződés és eladja és annak az árát a házra fordítja kB 1 millió.


Na és itt jön a képbe nővérem. Hogy ő aztakarja a ház felé legyen a nevemen. De én nem látom reálisnak. Ezért beszéltük meg párommal ezt a megoldást.


Kérdések:

Szerintetek jól döntöttünk a házzal kapcsolatban?

Mit csináljak nővéremmel hogy na akarjon állandóan bele szólni az életembe?



2019. okt. 1. 16:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
40%
Ki beszél itt házasságról?? Mert a kérdező egy szóval sem említette. Ahhoz képest minden válaszban előjön... :)
2019. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek itt van pénze, csak ez nem derült ki, kinek. A bérleti szerződés nem gátolja az eladást, a használatbavételt akadályozza csupán. Mi a probléma azzal, ha a ház fele a te nevedre kerül? A hitel is közös lesz, te adóstárs leszel mindenhogy a történetben.

Az más, hogy a ház kerül 14 millába, amiből 1.5 a hitel, 12.5-et meg ő ad, akkor túlzás, hogy a fele a tiéd, de én akkor a hitelbe sem fizetnék semmit, ehhez a házhoz neked sehogy sem lesz semmi közöd.

2019. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!