Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja velem ezt a...

Miért csinálja velem ezt a nővérem?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leirni de úgyse lesz az. Párommal 4 éve vagyok együtt. A mostani otthonunkbol "kiraktak" (nagyszuloi házban lakunk a nagynénje páromnak kirakott mivel a nagyszülő kórházba került)

Lenyeg: veszünk egy házat kölcsönt veszünk fel 1,5 milliót. Havi 40nel törlesztjük. A ház párom nevére megy mivel ha istenneadja szét együnk ő szeretne abban a házban maradni. Így azt beszéltük meg közösen törlesztjük de nekem a törlesztő felét minden hónapban a kartyamra tesszük és így a ház felének az ára mire kifizetjuk a házat nekem meg lesz.


Amit pluszban a házra költünk azt jegyzetelni fogjuk és ha valaha szét mennénk annak a felét meg kifizetni nekem a párom.

Páromnak van földje 3 év múlva lejar róla a bérleti szerződés és eladja és annak az árát a házra fordítja kB 1 millió.


Na és itt jön a képbe nővérem. Hogy ő aztakarja a ház felé legyen a nevemen. De én nem látom reálisnak. Ezért beszéltük meg párommal ezt a megoldást.


Kérdések:

Szerintetek jól döntöttünk a házzal kapcsolatban?

Mit csináljak nővéremmel hogy na akarjon állandóan bele szólni az életembe?



2019. okt. 1. 16:01
1 2
 1/12 Argloss ***** válasza:
87%

Amit te gyűjtögetsz az közös vagyon lesz, váláskor annak a felét is kapni fogja. Cetliket írni ugyan lehet, csak a bíróságon senkit sem fog érdekelni.


Ha válásra kerül a sor, akkor valószínűleg meg fogod szívni a házzal kapcsolatos döntésedet. Érdemes lenne átgondolnod a nővéred javaslatát.

Ha nem akarod, hogy a nővéred tanácsokat adjon, akkor határozottan jelentsd ki, hogy nem érdekel amit mondani akar. Szükség esetén szakítsd meg vele a kapcsolatot.

2019. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Zavaros az írás. Hülye vagy, ha a felét törleszted, és nem 1/2-ben vagy tulajdonos, hanem 0/1-ben. A füzet csak addig tart, amíg a becsület. Az meg félrekúrásnál hsmar véget ér.

Ha együtt törlesztetek, akkor a megegyezésetek szerinti törlesztésed erejéig legyél bejegyezve a földhivatalba.

2019. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Argloss ***** válasza:
91%
Valamint, ha fele-fele a ház, attól még válás esetén maradhat a párodé a ház, csak muszáj lesz kifizetnie a részedet belőle, míg a te döntésed esetén a becsületén fog múlni a dolog.
2019. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

1. A növérednek semmi köze ahhoz, hogy kinek a nevére vesztek házat, állítsd le.

2. Viszont az, hogy a törlesztök felének emgfelelö összeg a te számládra kerül, nem igazán ér sokat, mert ami ma egy fél ház ára, az 5 év múlva egy szobára lesz legfeljebb elég.

3. Ha egy esetleges szakítás után a párod akar ott maradni, akkor az a tiszta, ha az akkori ár felét adja neked.

4. Mindenképpen okosabb lenne kettötök nevére venni, mert az is elöfordulhat, hogy mire osztozásra kerülne a sor, a párod nem akarja, hogy neked legyen belöle bármi is.

2019. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért csinálja a nővéred, mert látja mekkora marhaságra készülsz és nem akarja, hogy hozzá kelljen beköltöznöd "határozatlan" időre, mikor a csávód egyszál bugyiban utcára tesz.
2019. okt. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

“A ház párom nevére megy mivel ha istenneadja szét együnk ő szeretne abban a házban maradni“

“Amit pluszban a házra költünk azt jegyzetelni fogjuk és ha valaha szét mennénk annak a felét meg kifizetni nekem a párom.”


Te nagyon nagy madár vagy, már ne haragudj. Oké, semmi garancia arra, hogy két ember örökre együtt marad, de úgy belevágni egy házvásárlásba és együtt maradni, hogy konkrétan arra készültök, ha esetleg szakítanátok?! Te tényleg reálisnak tartod ezt?!

Mi a garancia arra, hogy megkapod havonta az a 20ezret? Előbb-utóbb “el lesz felejtve”, vagy nem lesz rá pénz egy-egy hónapban, aztán egyszer sem. A nővéred csak meg akar védeni mert látja, hogy mennyire ostoba vagy.

2019. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

A nővérednek ehhez semmi köze. Szólsz neki, hogy állítson magán, ennyi.

A házzal kapcsolatban meg annyit, hogy ez olyan feles döntés, hogy házad ugyan nem lesz, de pénzedbe sem kerül ez a ház.

2019. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Legyen 50-50%, váláskor kivásárol. Érdekes, h erre gondoltok már.
2019. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Naív vagy! A palid hülyére vesz. Méghogy szeretne abban a házban maradni?

Írjatok házassági szerződést, ha annyira félti az egy millióját, de ne hagyd magad kisemmizni a házból, mert a kis fecnijeid sząrt sem érnek majd váláskor!

2019. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Ez a zseniális ötlet mégis melyikőtök agyából pattant ki?

Ami nem tiszta számomra. Csupán 1.5 milliót vesztek fel egy ház vásárlására. Ennyiért már szinte kutyaólat sem lehet kapni. Tehát valamelyikőtöknek van pénze,és ez a kölcsön csak pótlásra kell. De ha mégsem gondolom jól,akkor viszont tényleg egy nagyon elhagyatott házat vesztek,te kapsz kb 500 Ft őt,mivel ilyen olyan díjakat meg illetéket is kell majd fizetnetek,és mehetsz amerre látsz. Az teljesen felesleges leírni hogy te mit adtál bele. A tiszta az lenne,amit a nővérem mondott. Bár nem tudom él e még ilyen jogszabály,de ha jól tudom,ha házasság alatt vesztek valamit,akkor az közös vagyonnak számít. Tehát ha ekkora marhaságra készülsz,akkor egy esküvő már a házvásárlás előtt nem oszt,nem szorít.

2019. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!