Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom azt mondja, hogy aki...

Barátom azt mondja, hogy aki kövér az igen is tehet róla. Igaz ez? Szerintem nem mindenki tehet róla, mert ez lehet genetika is, hormonháztartás felborulása, stb.

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
69%

a barátod gondolom nagyon fiatal és előítéletes. Én mindig normál súlyú voltam, majd a szülés után felborult a hormonháztartásom (a terhesség alatt viszont alig 3 kg-t híztam, ami nagyon kevésnek számít) és 1 év alatt feljött 20 kg, amit nem tudok leadni, pedig nem szeretem a csokit, sem a chipszet, kenyeret, tésztát alig eszem, nem nassolok, kólát jó, ha évente 1 pohárral megiszom. Most orvoshoz járok, ahol bizony látom, hogy kortól és nemtől függetlenül sokan vannak így.

Mellesleg van nem egy csokifüggő, hamburgermániás sovány ismerősöm is, akik bármennyit ehetnek, nem híznak el.

2010. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
77%
13:58as ugye nem mondod komolyan h 145 centihez 38 kiló sok?? pfff.. vmi baj van az önértékeléseddel!!!
2010. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
78%

""""Nem kellene annyit zabálni" Én is dagadt vagyok még sem zabálok 145cm 38kg vagyok,

és nem tudok az istenért sem fogyni

13Ł"""


te hülye vagy nem dagadt...nem tudsz fogyni, mert nincs miből



amúgy kérdező igen, a többség tehet róla, hogy nem emeli fel a seggét és nem megy sportolni....de vannak hormonproblémás emberek is, a genetika meg nem kőbevésett szentírás, csak a hajlam örökölhető, a kövérség nem...

2010. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
51%
14:00 vagyok. Nem a párom, csak a bnőm (én is lány vagyok). Am nem piszkálom meg semmi, de tisztában lehetne ezekkel a dolgokkal. Mert szerinted ez normális gondolkodás, hogyha szalonnát sütünk, akkor ő ugyanúgy süt szalonnát s meg is eszi, csak épp barna kenyérrel? Mit számít már az, h milyen ott a kenyér?
2010. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim válasza:
84%
Ezhülyeség.....vagyis, csak magamból indulok ki, én elég nagy darab kölök voltam, de megnyúltam. Nem eszek egyáltalán sokat, sőt, keveset, és ígyis 16 évesen 85 kiló vagyok. Igazából nem tudom sok e, de tudom, hogy sose ettem sokat, mégis voltam kövér.
2010. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
88%

"Nem kellene annyit zabálni" Én is dagadt vagyok még sem zabálok 145cm 38kg vagyok,

és nem tudok az istenért sem fogyni

13Ł


Hova akarsz te még fogyni? 145cm-hez tökéletes a 38kg! Ha nem hiszed el, nézz meg egy testtömeg-index kalkulátort!

[link]

2010. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%
Szívesen odaadom az életem,kövér vagyok,gyerekkoromban beteg voltam,folyton mindenféle gyógyszert szedtem,és igen elhíztam.Nem zabálok orrba szájba,és folyton mozgok.Mégse megy le rólam 1 deka sem.Hogy miért??Mert egyrészt családban van,igenis genetika.Másrészt a gyógyszerek...Szóval igenis van olyan kövér aki nem tehet róla.Gondolom az itt válaszolók jó nagy része,teljesen tökéletes alakkal rendelkezik,és aki egy picivel több az átlagnál már dagadt,már nem jó,úristen hogy néz ki.DE! Azt sohasem fogjátok megtudni,hogy mitől olyan amilyen.Persze vannak akik zabálnak éjjel nappal és közben sírnak,hogy fogyni akarnak,de nem mindenki ilyen....és végezetül: van erős csontozatú ember.Csak közlöm.
2010. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

debil kis 13 évessel ne foglalkozzatok. divattestképzavaros :D (már nem csak az anorexia divat..)

és nem tehet mindenki arról hoyg elhízik. ismerősömnek is a pajzsmirigy problémája miatt hónapok alatt, mozgás és kevés kaja mellett felment 10kg

2010. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
54%
14:07 ne vegyél magadra mindent. De pont beleesel abban az 5-10%-ba, akik nem tehetnek róla, hogy így alakult.
2010. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
52%

99,9% igenis tehet róla.

Olyan meg nincs hogy valakinek ilyen a genetikája.

Vannak normális genetikájú emberek és vannak szerencsések.

A normális azt jelenti hogy a feleslegesen bevitt kalória zsírrá alakul az illető szervezetében. Ha nem lépi senki túl a testének szükséges kalóriamennyiséget és JÓ MINŐSÉGŰ, EGÉSZSÉGES ételeket fogyaszt az nem tud elhízni, mivel fizikai képtelenség zsírt alakítani ha nincs miből.

A probléma az hogy már kisgyerekkorban tömik a szülők a szart a gyerekbe, olajban sült rántotthús, sültkrumpli, pizza, spagetti, aztán sütemény, édesség. Ezek képezik egy mai család általános étrendjét, tisztelet a kivételnek.

Elmegyek a teszkóba és azt látom hogy 100-ból 99 ember a csomagolt, fagyasztott, ízfokozott cukros szar ételeket veszi meg, hiába néznek ki úgy mint a telibeszart zokni.

És ezek a nők panaszkodnak fórumokon hogy nekik milyen rossz a genetikájuk, mert azért kövérek mert erős a csontozatuk...

Hihetetlen.

A másik véglet aki már elhízott és koplal. Megeszik napi 2 joghurtot meg 2 almát aztán ahelyett hogy megértené a dolgot, hogy ilyenkor a szervezet ragaszkodik a zsírhoz, ismét ráfogja a genetikájára, az orvos meg nem tud mit mondani, inkább azt mondja neki hogy hormonzavaros. Az illető meg ezekután nyugodt lelkiismerettel megy haza zabálni, mert neki sajnos ilyen a genetikája.


Aki egészségesen, kiszámolt adagokat eszik jó tápanyagokból kizárólag és sportol, az NEM LESZ KÖVÉR! Ezt garantálom bárkinek. Az megint más dolog hogy sokaknak fogalma sincsen róla mit is jelent az egészséges táplálkozás. Eszik a norbis szarokat.


A szerencsés genetikával rendelkező emberek nehezen tárolnak zsírt, de ez nem jogosít fel senkit arra hogy panaszkodjon hogy ő nem ilyen.


Tehát igen, aki kövér az tehet róla, vagy ha gyerekkora óta az akkor a szülei is tehetnek róla. A genetikai baromság meg értelmetlen, ha valakinek a szülei is kövérek akkor az azért van mert ők is egészségtelenül élték le az eddigi életüket.

2010. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!