Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom azt mondja, hogy aki...

Barátom azt mondja, hogy aki kövér az igen is tehet róla. Igaz ez? Szerintem nem mindenki tehet róla, mert ez lehet genetika is, hormonháztartás felborulása, stb.

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
64%

szerintem aki akar az letud fogyni.. persze van örökölhetö hajlam az elhízásra..


de nézzétek meg azzokat az embereket akik 100kg felett vannak..szinte 100%ban sültkrumplit, hamburgert, chipset és társait esznek.. és ha ezzek az embeerek életmódot váltanának biztos nem lennének elhizottak..

2010. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
28%
Utsó! Te aztán kedvesen mesélsz a párodról! Nem lennék a helyében...
2010. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
39%

futás, biciklizés, torna


ingyen van...

Nem pedig norbikát és a lófejűt kellene gazdagítani

2010. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
72%
én kövér vagyok, pajzsmirígy alulműködéssel és egyéb hormonproblémákkal..kölcsön adom mindenkinek aki azt vallja h lehet tenni a kövérség ellen! nem bírsz fogyni ha belelilulsz akkor sem....
2010. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Bocsi 14:00-nak szólt az előző.
2010. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is nagy részben igaza a barátodnak.

Van egy 20 éves fiú ismerősöm, aki 150 kg. Nagyon nagy túlsúllyal küzd, nem is magas, kb. 175 cm. Hatalmas az étvágya, akár éjjel is felkel enni és ezt el is meséli. Kólán, tésztákon, szénhidrátokon és rengeteg pékárun él.

Leszakadt alatta a kert szék, miután nagy nehezen belepréselte magát, tönkrement a súlya alatt a kerékpárja, nem tud magának ruhát venni stb...

És erről ő tehet!

Vannak hormonális és egyéb betegek, akiknek valóban nehezebb lefogyni, pl én: PCOS vagyok, bár nem kövér: 172 cm és 73 kg. De a 7-8 kg felesleg kínkeservesen megy le.

2010. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
62%
Az én párom fizikai munkát végez és csak reggelizik és olyan 5 körül eszik délután. Nem eszi ki a hűtőt, de mégis van pocakja. Tud fogyni, de akkor tényleg nem eszik (az meg nem jó). Úgy oldja meg, hogy ne hízzon, hogy a kenyérrel nagyon vigyáz. Tudom, hogy többször kellene ennie kevesebbet, de a munkahelyén ez nem megoldható. Mondjuk egy kis ételesnyi ennivaló egy kemény fizikai munkát végzőnek nem sok...
2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
79%

Az utósónak:

Te nem is vagy kövér ha fogynál már sovány lennél.


Kérdező:

Nincs igaza a barátodnak!van aki nem tud lefogyni.Az én párom már kipróbált több féle diétát,fogyi tablettát és mégsem tud fogyni,pedig mozog elég sokat (többet mint én).

2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
88%

A különböző hízást okozó betegségeket pl.hormonális betegségeket és a cukorbetegségeket eltekintve ha valaki egészséges, azért hízik mert többet eszik, mint amit eléget.

Ez így van, ezen nincs mit szépíteni.

Az, hogy mennyire hízékony valaki, az genetika is, vannak olyan emberek, akik bármit megehetnek, sosem híznak, mert olyan gyors az anyagcseréjük. Vannak, akik gyorsan híznak, mert lassú az anyagcseréjük, nekik nagyon oda kell figyelni, mit és mennyit esznek. A semmitől nem lehet hízni! A fehér liszt, zsír, cukor tartalmú ételektől igen.

Fogyni egészséges étkezéssel érdemes, kitartás kell hozzá, nem beletörődés és önigazolás, hogy úgysem tudok fogyni. És a mozgás nagyon fontos. Ha nincs rá idő, vagy kedv, mert mondjuk meleg van, akkor még kevesebbet kell enni, és olyan kaját, aminek van értelme, táplálja a szervezetet. Persze a sült krumpli és hamburger finomabb mint a saláta és barna kenyér sonkával, de valamit valamiért. Nem kell koplalni, nem kell semmiről lemondani, csak mértékkel a sz...r kajából.

Le lehet fogyni, csak akarni kell.

2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
43%

persze h tehet róla


én mindig kiakadok a magas vérnyomásúakon is, hogy siránkoznak, de amikor megkérdezem, naponta mégis mennyit sportol, akkor kapom a választ, hogy semmit soha


na kérem szépen .... mindössze ennyi, a kövérség is kicsit odafigyelést igényelne az étrenddel, mozgással kapcsolatban, figyeld meg, ha csak egy fél órás futást iktat be valaki de napi rendszerességgel, máris hatalmas eredménye elsz

2010. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!