Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, (még tanulok, és mellette dolgozok) a barátom 25 éves (ő csak dolgozik). 2 éve vagyunk együtt, nem egy városban élünk, az utazás (50 perc) neki gyorsabb autóval így általában ő szokott eljönni hozzánk, 1-2 havonta viszont elvisz hozzájuk :)


A szüleim nem túl idősek 41, 45 évesek. Anyunak nagyon ritkán van olyan napja, hogy 2 értelmes mondatot tudjak vele váltani, általában hazajön és mást nem lehet hallani, csak hogy neki semmi nem jó. Folyton morcos, morgolódik. A házimunkából kiveszem a részem felmosás, pakolás, mosogatás, porszívózás stb, füvet is szoktam nyírni, esetleg a kertben kapálni... Viszont ezekben is talál mindig valami "hibát". Aztán van az a kivételes eset, amikor kenyérre lehet kenni, semmi rosszat nem talál, de ilyenkor se lehet vele komolyabban beszélgetni, mert vagy nagyon élvezetesen kacag a dolgokon vagy gúnyolódik, vagy semmire nem reagál.


Amúgy barátai nincsenek, nagyszülőkkel, tesóival stb, nem tartjuk a kapcsolatot mert ő senkit nem visel el, társaságba nem jár... Csak egyedül érzi jól magát, a 4 fal között, és azt mondja, hogy neki nincs szüksége senkire (barátokra). Viszont a tesómmal tényleg mindent megkapunk amire szükségünk van, dolgoznak, anyu főz takarít stb...


Ezekkel a dolgokkal még nem is lenne túl nagy probléma, de 20 évesen este legkésőbb 9-re haza kell jönnöm. Ha ez nem így történik, legközelebb vagy nem enged el sehova, vagy ha nem tetszik a rendszer akkor a szavaival élve " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..." Ezenkívül iskolaidőben este maximum fél 9-ig lehet számítógépezni, hétvégén, nyári szünetekben 9-ig. Ha ez nem így történik akkor, vagy legközelebb nem kapcsolhatom be, vagy " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..."


Iskolaidőben az is meg van határozva, hogy egy héten 1x (hétvégén) találkozhatunk a barátommal, esetleg (nagyon - nagyon ritkán) 2x. Csak akkor jöhet a barátom ha otthon megebédelt, mert anyu nem fog másra keresni, és más embert (egy idegent) etetni. Így általában du. 2-3 körül tudunk találkozni, este viszont (legkésőbb) 9-kor el kell mennie. Elég ciki folyton az órát bámulni, és ahogy 9-et üt, szó szerint elzavarni szegényt. Volt olyan hogy 21:02 volt, és küldte a tesómat a szobámba, hogy " elmúúúúúlt 9 óra". Aztán utána természetesen megkaptam a fejmosást, " ha még1x ilyen előfordul az életben, akkor nem jöhet ide"


Ezenkívül szó se lehet arról, hogy itt aludjon, ilyesmiről még csak hallani se akar, mert az ő házába, az ő életét senki ne zavarja, senkit nem fog eltartani stb :) Viszont nyaralni elengedett vele tavaly. Akkor aludhattunk együtt 3 napot. Az, hogy náluk aludjak nem igazán megoldható, mert az egyik szoba a másikból nyílik, (fiú testvérekről van szó,) ők már megszokták, engem viszont zavarna, mert ha csak a mosdóba szeretnék elmenni éjszaka, akkor is a tesóján keresztül tudnék kimenni.


Ez így megy évek óta nálunk.... A volt barátommal is ugyanez volt a helyzet. Akkor még 16-17 évesen nem is vártam többet. De mostmár kezd nagyon ciki lenni a dolog...


Mit tegyek?


2010. júl. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet :)


Mivel sokan ezt tanácsolták, és én is gondolkodtam már rajta, megpróbálom ezt az utat ... hátha...

2010. júl. 15. 12:01
 42/47 anonim ***** válasza:

Hátha még segít: ha jól emlékszem, a tesód fiú. Ez is lehet az oka, mert anyukádat esetleg úgy nevelték, a nőkre keményebb élet vár, nekik helyt kell állni házimunkákban+életben+mindenben, ezért esetleg erre akar felkészíteni.

Tudomásom szerint, bár váltig állítja sok anya, hogy "mindkettőtöket ugyanúgy szeretlek", nem lehet ugyanúgy szeretni, mert egyszerűen ahogy az egyik ember szimpatikusabb, úgy közelebb áll a szívem az egyik gyerekemhez is, mint a másikhoz. (Ajánlom a témáról: Popper Péter egyik videóját.) Ezt el kell fogadni, nem hibáztatható senki sem azért, mert valahonnan ez az érzése jön, de persze attól még normálisan kéne viselkedni...

Lehet, a születésed körüli időszak is közrejátszott, próbáld esetleg átérezni, mit élhetett át. Anyu engem nem akart, és nem tudatosan emiatt más hozzánk a tesómmal. (Erre nem volt nehéz egyébként rájönni, mert sokszor mondta gyerekkoromban, megpróbálta elszorítani a hasát amikor terhes volt...stb). Ha ez lenne a helyzet, ezt is javasolnám elfogadni, és azt mindenképp tisztelni benne, hogy vállalt, vállalta a veled járó nehézségeket...stb, megadta az életed lehetőségét.

Ezoterikus oldalakon, pl. esettanulmányok nevű agykontrollos oldalon szó esik ilyesmikről. Nekem egy természetgyógyász is sokat segített és segít.

A helyedben, akár az elköltözés mellett is döntessz, megpróbálnám mégis a kapcsolatot javítani anyukáddal (amiket hosszan leírtam), mert attól még ő mégis az anyukád. Nincs semmi vesztenivalód, csak nyerHETsz az ügyön. A legrosszabb esetben nem változik semmit, de az is lehet, hogy egyszer valamikor majd Te segíted hozzá, hogy boldog legyen.

Sok sikert!


11.29

2010. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy rosszabb lenne a barátodéknál, mint otthon? Nekem bőven megérné a testvére szobáján át közlekedni a helyedben.
2010. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

A testvérem lány :) Ezért furcsa, hogy a szobáját is esetleg 2 havonta ha kitakarítja ( akkor is csak azért mert anyu rászól, hogy nem lehet eljutni az ajtótól az ablakig...), a tetőtér a "miénk", csak a tesóm és én lakunk fent, 2 szoba, fürdő wc konyha nappali előszoba van. Ezért természetes, hogy /mi/ vagyis én tartom rendben, mert a kisasszony a számítógépezés mellett a szobája kitakarítására se tud időt szánni, nemhogy a többire :) Ezzel eleinte nem volt gond, mert persze ő "kicsi", de már nem az...


Múltkor pl. anyu mondta vigyük ki a szemetet nem baj ha nincs tele, csak ne büdösödjön bent a lakásba ebbe a melegbe... Kivittem mindig, aztán pár nap múlva kitalálta, hogy ez neki így mégse jó, tehát nem kell kivinni majd ő kiviszi. Aztán a húgom nagy flegmán odavágta: " én úgyse szoktam kivinni, engem nem érdekel a téma". Aztán mondtam neki, hogy bele is halnál ha neked kéne kivinni :) Erre anyu, nekem ebbe nem kell beleszólnom, majd megtanulja ha férjhez ment :D ... Aztán inkább nem is mondtam semmit, hogy kerüljem a vitát...

2010. júl. 15. 12:50
 45/47 A kérdező kommentje:

*ma 12:46


Így nyári szünetbe talán nem lenne akkora gond, de engem ideköt az iskola meg a meló is... :S

2010. júl. 15. 12:52
 46/47 anonim ***** válasza:

Kicsit mosolyogtam a szemétlehordási vitán, a személyes emlékeim miatt. :)

Feltételezem, hogy anyukád nagyobb önállóságra akart bennetek bírni, amikor azt mondta, vigyétek le a szemetet magatok. Látta az eredményt, hogy csak Te viszed le, azaz a húgod nem. Ha az volt a célja, hogy a húgod önálóbb legyen, nem érte el a célját. Vagy talán hallotta, hogy te igazságtalannak érzed, hogy mindent Te csinálsz, és nem azt akarta, hogy ez nagyobb ellentétet szüljön. Ilyen okai is lehettek, amiért úgy döntött, majd ő leviszi.

Csak egyet nem értek: miért nem próbálod vele megbeszélni, miért?? Szerintem tedd félre a sértődékeny arcodat, skkor jobban megismernéd, közelebb kerülnétek. Kérdezz bátran (csak figyelj a tiszteletre), úgy, hogy abból az derüljön ki, tényleg a "miért" érdekel. Lehet, hogy eleinte kitérő válaszokat ad, de majd látni fogja, hogy téged tényleg érdekel és segíteni akarsz neki. Hogy kész vagy szembenézni vele, akármi is az ok, hogy felnőtt vagy, és akkor... észreveszel egy változást magadban és a kapcsolatotokban is.


Arról van szó, hogy mindkettőtökhöz máshogy viszonyul anyukád, ebből is látszik. Azt nem tudom, miért.

Lehet, hogy elnézőbb a húgoddal szemben, de tudod, mi ennek a következménye? Nálunk ugyanez volt gyerekkoromban, ezért tudom. Hidd el, megértelek, mert ugyanezt átéltem, tudom, hogy az ember igazságtalannak érzi és a saját fájdalmától nem lát néha... Lásd meg, mi van a dolgok mögött! Amit anyukád Neked mondott (hogy "majd megtanulja, ha férjhez megy"), az valójában nem neked szólt ám, hanem a húgodnak!! Egy fenyegetés, hogy talán ebből észreveszi, de sajnos nem hallotta meg. Ezzel neked semmi teendőd, max. egy vígasz, elismerés, hogy neked ilyen problémáid nem lesznek a felnőtt életben.


A másik, hogy szerintem tényleg ne foglalkozz azzal, hogy a tesód ilyen, mert a szülőnek a feladata nevelni, nem neked, és mégha segíteni akarnál is neki, sem tehetsz semmit, mert egyszerűen nem áll módodban! A tesónak, ha kéri, segíthetsz, mint tesó, de mint szülő sosem! Szerintem csak tanulj belőle, látod, hogyan nem, de akkor mi a jó? Ha majd a saját gyereked neveled, akkor hogy fogod csinálni? Szóval javaslom, amikor nagyon elöntenek az érzelmek, akkor mindig arra koncentrálj, amit tanulhatsz belőle, és mi az a legjobb, amit akkor tehetsz?


11.29

2010. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet :)
2010. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!