Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, (még tanulok, és mellette dolgozok) a barátom 25 éves (ő csak dolgozik). 2 éve vagyunk együtt, nem egy városban élünk, az utazás (50 perc) neki gyorsabb autóval így általában ő szokott eljönni hozzánk, 1-2 havonta viszont elvisz hozzájuk :)


A szüleim nem túl idősek 41, 45 évesek. Anyunak nagyon ritkán van olyan napja, hogy 2 értelmes mondatot tudjak vele váltani, általában hazajön és mást nem lehet hallani, csak hogy neki semmi nem jó. Folyton morcos, morgolódik. A házimunkából kiveszem a részem felmosás, pakolás, mosogatás, porszívózás stb, füvet is szoktam nyírni, esetleg a kertben kapálni... Viszont ezekben is talál mindig valami "hibát". Aztán van az a kivételes eset, amikor kenyérre lehet kenni, semmi rosszat nem talál, de ilyenkor se lehet vele komolyabban beszélgetni, mert vagy nagyon élvezetesen kacag a dolgokon vagy gúnyolódik, vagy semmire nem reagál.


Amúgy barátai nincsenek, nagyszülőkkel, tesóival stb, nem tartjuk a kapcsolatot mert ő senkit nem visel el, társaságba nem jár... Csak egyedül érzi jól magát, a 4 fal között, és azt mondja, hogy neki nincs szüksége senkire (barátokra). Viszont a tesómmal tényleg mindent megkapunk amire szükségünk van, dolgoznak, anyu főz takarít stb...


Ezekkel a dolgokkal még nem is lenne túl nagy probléma, de 20 évesen este legkésőbb 9-re haza kell jönnöm. Ha ez nem így történik, legközelebb vagy nem enged el sehova, vagy ha nem tetszik a rendszer akkor a szavaival élve " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..." Ezenkívül iskolaidőben este maximum fél 9-ig lehet számítógépezni, hétvégén, nyári szünetekben 9-ig. Ha ez nem így történik akkor, vagy legközelebb nem kapcsolhatom be, vagy " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..."


Iskolaidőben az is meg van határozva, hogy egy héten 1x (hétvégén) találkozhatunk a barátommal, esetleg (nagyon - nagyon ritkán) 2x. Csak akkor jöhet a barátom ha otthon megebédelt, mert anyu nem fog másra keresni, és más embert (egy idegent) etetni. Így általában du. 2-3 körül tudunk találkozni, este viszont (legkésőbb) 9-kor el kell mennie. Elég ciki folyton az órát bámulni, és ahogy 9-et üt, szó szerint elzavarni szegényt. Volt olyan hogy 21:02 volt, és küldte a tesómat a szobámba, hogy " elmúúúúúlt 9 óra". Aztán utána természetesen megkaptam a fejmosást, " ha még1x ilyen előfordul az életben, akkor nem jöhet ide"


Ezenkívül szó se lehet arról, hogy itt aludjon, ilyesmiről még csak hallani se akar, mert az ő házába, az ő életét senki ne zavarja, senkit nem fog eltartani stb :) Viszont nyaralni elengedett vele tavaly. Akkor aludhattunk együtt 3 napot. Az, hogy náluk aludjak nem igazán megoldható, mert az egyik szoba a másikból nyílik, (fiú testvérekről van szó,) ők már megszokták, engem viszont zavarna, mert ha csak a mosdóba szeretnék elmenni éjszaka, akkor is a tesóján keresztül tudnék kimenni.


Ez így megy évek óta nálunk.... A volt barátommal is ugyanez volt a helyzet. Akkor még 16-17 évesen nem is vártam többet. De mostmár kezd nagyon ciki lenni a dolog...


Mit tegyek?


2010. júl. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, nehéz helyzetben vagy. :( Sajnálom, hogy anyukád kicsit ilyen. Próbáltál már vele beszélni erről? Mennyire jó a kapcsolatod anyuddal? "úgy mész, ahogy megszülettél" Hát nemtom, én lehet azokat a cuccokat (csak párat), amit esetleg én vettem magamnak (mert én bár nem dolgozok suli mellett, de most voltam egy kis nyári munkán, van egy kis pénzem) fognám és elmennék otthonról, lehet a barátomhoz, ha a családja olyan.
2010. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:

Világosan megmondta, hogy az a baja, hogy ha annyit odajárna a barátod, akkor őt zavarja. Mivel elengedett titeket nyaralni, ezért nem az a baja, hogy vele vagy..., hanem, hogy nem voltatok legalább otthon.

Szóval ha te mész a barátodhoz, akkor nem lesz semmi probléma.

2010. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Pakold össze a legszükségesebb holmikat, és költözz el. (Pár napra barátnőhöz vagy a barátodhoz.) Hidd el, át fogják gondolni.

Amit művelnek, az egyszerű játszma, érzelmi zsarolás. Addig tudják és fogják csinálni, amíg belemész a játszmába.

Felnőtt nő vagy, mi az, hogy 9-ig számítógépezhetsz, meg hogy nem kapcsolhatod be legközelebb?

Milyen suliba jársz? Ha még középsuli, akkor érteném, de már min. fősulisnak kéne lenned.

2010. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem mondanám, hogy jó a kapcsolatunk, jó anyuka mert gondoskodik rólunk, de elég érdekes a felfogása, nem lehet vele beszélni semmiről. Mondhatnám úgy is, hogy annak ellenére hogy az anyukámról van szó, szinte "semmit" nem tud rólam.


Nem szeretnék hozzájuk költözni :) Ők sokan vannak testvérek...

2010. júl. 15. 09:27
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amit írsz az tök olyan mint az anyám. Én megfogtam azzal a mondattal, hogy én nem kértelek, hogy szülj meg. Te neveltél fel, te általad nyújtott erkölcsi gondolatokkal élek, akkor miért nem bízol bennem. Ezek a mondatok hasznosak lehetnek számodra. Én már elköltöztem otthonról, jobb volt úgy, mert nem lehetett bírni a folyamatos korlátokat. Amikor bejelentettem, hogy megyek elsírta magát, aztán nem bánta, mára már nem is keres, mert neki jó egyedül. Négy éve nem beszéltünk. ÉÉÉs mi a jó ebben a rossz helyzetben? Sikerült levetkőzni az anyu által adott görcseim.

Remélem neked jobb lesz. :) Próbáld ki azokat a mondatokat, mert ha anyám elhallgatott akkor talán a tiéd is el fog.

2010. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

*ma 09:25


Nyáron szinte nem is vagyunk itt, jön értem a barátom és megyünk amerre lehet. Meg nem értem miért zavarja, mikor szinte ki se jövünk a szobából, ráadásul külön emeleten vagyunk :S


Nekem nincs jogsim, vonattal meg több mint 1 óra lenne az utazgatás. Ezért oldottuk meg úgy, hogy ő jön. Így se vagyunk túl sokat együtt... Ha meg ő elvisz hozzájuk, az csak pénz pócsékolás (eljön értem, visszamegyünk, este elhoz, aztán megint visszamegy). Ezért nehéz ezt így megoldani :( De ezt ők is tudják nagyon jól.


Meg a volt barátommal egy városba laktunk, de akkor is ugyan ezek a feltételek voltak!

2010. júl. 15. 09:33
 7/47 A kérdező kommentje:

*ma 09:26


Szia!


Tavaly végeztem közgazdasági suliba, idén szakmát szereztem. Szeptemberben kezdek egy 2 éves felsőfokú képzést.


Ezzel az elköltözéssel pár napra, csak annyi gond van, ha ezt megteszem ide többet nem tehetem be a lábamat...

2010. júl. 15. 09:36
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj h ezt kérdezem de akkor hogy éltek sexuálit életet? ha neki 9kor el kell mennie és nem aludhattok egymásnál. Tudom nappal is meg lehet oldani ezeket a szükségleteket de nem tudom nálatok ezt hogy oldjátok meg. Engem zavarna ha 2év alatt összesen 3x aludnék a párommal úristen.. Jól bírjátok
2010. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

*ma 09:32


Próbálkoztam hasonlóval én is :) Annyi volt rá a válasza hogy nem gondolta volna hogy ilyen hálátlan gyereket fog szülni... és ennyivel le is volt tudva a dolog.

2010. júl. 15. 09:39
 10/47 A kérdező kommentje:

*ma 09:37


Engem is zavar ezért szeretnék tanácsokat kérni. Bírjuk, muszáj kibírni mert szeretjük egymást... Mivel én az előző kapcsolatomba is eljátszottam már ezt (1.5 évig), idővel megtanulja az ember okosan "intézni", mert más választása nincs :S

2010. júl. 15. 09:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!