Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, (még tanulok, és mellette dolgozok) a barátom 25 éves (ő csak dolgozik). 2 éve vagyunk együtt, nem egy városban élünk, az utazás (50 perc) neki gyorsabb autóval így általában ő szokott eljönni hozzánk, 1-2 havonta viszont elvisz hozzájuk :)


A szüleim nem túl idősek 41, 45 évesek. Anyunak nagyon ritkán van olyan napja, hogy 2 értelmes mondatot tudjak vele váltani, általában hazajön és mást nem lehet hallani, csak hogy neki semmi nem jó. Folyton morcos, morgolódik. A házimunkából kiveszem a részem felmosás, pakolás, mosogatás, porszívózás stb, füvet is szoktam nyírni, esetleg a kertben kapálni... Viszont ezekben is talál mindig valami "hibát". Aztán van az a kivételes eset, amikor kenyérre lehet kenni, semmi rosszat nem talál, de ilyenkor se lehet vele komolyabban beszélgetni, mert vagy nagyon élvezetesen kacag a dolgokon vagy gúnyolódik, vagy semmire nem reagál.


Amúgy barátai nincsenek, nagyszülőkkel, tesóival stb, nem tartjuk a kapcsolatot mert ő senkit nem visel el, társaságba nem jár... Csak egyedül érzi jól magát, a 4 fal között, és azt mondja, hogy neki nincs szüksége senkire (barátokra). Viszont a tesómmal tényleg mindent megkapunk amire szükségünk van, dolgoznak, anyu főz takarít stb...


Ezekkel a dolgokkal még nem is lenne túl nagy probléma, de 20 évesen este legkésőbb 9-re haza kell jönnöm. Ha ez nem így történik, legközelebb vagy nem enged el sehova, vagy ha nem tetszik a rendszer akkor a szavaival élve " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..." Ezenkívül iskolaidőben este maximum fél 9-ig lehet számítógépezni, hétvégén, nyári szünetekben 9-ig. Ha ez nem így történik akkor, vagy legközelebb nem kapcsolhatom be, vagy " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..."


Iskolaidőben az is meg van határozva, hogy egy héten 1x (hétvégén) találkozhatunk a barátommal, esetleg (nagyon - nagyon ritkán) 2x. Csak akkor jöhet a barátom ha otthon megebédelt, mert anyu nem fog másra keresni, és más embert (egy idegent) etetni. Így általában du. 2-3 körül tudunk találkozni, este viszont (legkésőbb) 9-kor el kell mennie. Elég ciki folyton az órát bámulni, és ahogy 9-et üt, szó szerint elzavarni szegényt. Volt olyan hogy 21:02 volt, és küldte a tesómat a szobámba, hogy " elmúúúúúlt 9 óra". Aztán utána természetesen megkaptam a fejmosást, " ha még1x ilyen előfordul az életben, akkor nem jöhet ide"


Ezenkívül szó se lehet arról, hogy itt aludjon, ilyesmiről még csak hallani se akar, mert az ő házába, az ő életét senki ne zavarja, senkit nem fog eltartani stb :) Viszont nyaralni elengedett vele tavaly. Akkor aludhattunk együtt 3 napot. Az, hogy náluk aludjak nem igazán megoldható, mert az egyik szoba a másikból nyílik, (fiú testvérekről van szó,) ők már megszokták, engem viszont zavarna, mert ha csak a mosdóba szeretnék elmenni éjszaka, akkor is a tesóján keresztül tudnék kimenni.


Ez így megy évek óta nálunk.... A volt barátommal is ugyanez volt a helyzet. Akkor még 16-17 évesen nem is vártam többet. De mostmár kezd nagyon ciki lenni a dolog...


Mit tegyek?


2010. júl. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed külön albérletbe költözni és már mindent megpróbáltál, de anyukáddal nem lehet beszélni, szedd össze magad és aludj a barátodnál! Értem én, hogy át kell menni egy másik szobán, ha a fürdőbe akarsz menni, de nem hiszem el, hogy két-három ott alvás után ne barátkoznál meg a helyzettel. Még mindig jobb, mintha nem lenne külön szobája! Légy nyitott a családja felé és hamar megszokod. Ha többször is nála alszol, meglátod a barátoddal még közelebb fogtok kerülni egymáshoz, mert szerintem nem egészséges, hogy még az együtt alvást sem tudjátok megoldani két év után huszonéves létetekre, a másik meg, hogy meglátod, anyukád is el fog gondolkodni, hogy neked nem csak otthon, a négy fal között van életed, és nem tudja beszabályozni minden lépésed. Kb. úgy kezel téged, mint egy általános iskolás kislányt. Biztos mindent megad nektek, ahogy írtad, csak egyet nem: egy kis szabadságot.
2010. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

*ma 09:43


Próbáltam még ezt a 2 évet kibírni, hogy amíg tanulok ne kerüljön sor albérletre, de ezt az eltelt kettőt is elég nehezen lehetett elviselni. Meg ha a barátomnál alszok, anyám azt vágja a fejemhez hogy " az ő képéről lesülne a bőr, hogy másnál kell aludnia, annak a családnak is van magánélete, mit keresek én ott, vadidegen vagyok, miért nem bírok magammal..." Valószínű el se enged, ha meg a tiltás ellenére elmegyek, akkor úgy tehetem meg hogy a kulcsokat lerakva, és ide többet nem jövök vissza.

2010. júl. 15. 09:50
 13/47 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Hát, az a nagy helyzet, hogy elég patthelyzetben vagy. Mivel elmúltál 18 éves, ezért nem kötelessége eltartania téged, szóval úgyis felfogható, hogy ő szívességet tesz azzal, hogy még mindig nála lakhatsz. Ilyen szempontból (elég sarkítva felfogva), megszabhatja, hogy meddig használhatod pl. a számítógépet (ugyanis az, mivel áramot fogyaszt, pénzbe kerül). Ha nem számítógépezhetnék addig, amíg akarok, akkor vagy addig spórolnék, amíg egy laptopra össze nem gyűlik a pénzem, vagy letennék az asztalra x ezer forintot, és mondanám "íme, itt van még plusz két óra számítógépezés ára." Ugyanis én arra gondoltam, hogy mi van akkor, ha anyagi okok miatt nem gépezhetsz, csak ő nem mondja el neked?

Ha viszont így sem tetszik neki, akkor valami elvi kérdésről van szó.

Az, hogy a barátod meddig maradhat nálatok (újból sarkítva: az ő házában), azt bizony anyukád döntheti el, és meg is szabhatja. Az ő háza, ha nem akarja, be se kell engednie oda az udvarlódat.

Ellenben neked, mivel elmúltál 18, nem szabhatja meg, hogy meddig maradj ki. Ha még zsarol is azzal ("ha nem tetszik, úgy mész el, ahogy megszülettél"...), hogy időben hazagyere, akkor az már csak-csak törvénysértő, ugyanis nagykorú személy mozgásterét senki sem szabhatja meg önkényesen. (És a "nem léphetsz ki a házamból 9 után" ez a kategória).

Azonban azt tudnod kell, hogy ha nappali tagozaton tanulsz valamilyen egyetemen vagy főiskolán, akkor jogi úton kötelezheted arra a szüleidet, hogy eltartsanak, és még a házukból sem rakhatnak ki. Tehát ha a bíróság kötelezi őket arra, hogy (mivel tanulsz), eltartsanak téged (tehát gyakorlatilag ugyanolyan jogaid legyenek, mint amíg iskolaköteles voltál), akkor nekik ezt kutya kötelességük megtenni, viszont anyukád nem szabhatja meg, hogy meddig maradj ki hazulról, hiszen ahhoz nincsen joga.

Én itt más megoldást nem látok, mint ezt a vonalat követni. Mondanám, hogy beszéld meg vele, meg hasonlók, de itt nincs miről beszélni.

Egyébként édesapádról nem szóltál. Ő nem hallgatna meg szívesen? lehet, hogy ő jobban tudna hatni anyukádra.

2010. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
akkor a kulcsokat lerakva is de elmész.. nehogy egy 20éves lánynak az anyja szabja meg hol aludhat meg mikor.. meg mi az hogy nem enged el?? felnőtt nő vagy nem szólhat bele az életedbe az hogy velük laksz nem jogositja fel arra!! amúgy édesapád mit szól ehhez az egészhez? vagy Ő nem él veletek? egyébként nem is csodálkoznék rajta ilyen viselkedéssel képtelenség kibírni egy ilyen asszonyt.
2010. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
30%
Sokan dolgoznak suli mellett,Te miért nem ezt teszed,és költözöl el?
2010. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Nem írtál a papádról! Ő is olyan korlátoltan szigorú, mint a mamád? Ha nem, akkor nem lehetne vele megbeszélni a dolgaid, vagy szólna anyukádnak, hogy kicsit lazítson a gyeplőn? Nem irigyellek, de valóban megérdemelné, hogy elhagyd. Persze vannak olyan szülők, akiket ilyen lépéssel nem lehet zsarolni, de hidd el a szabadságod többet ér. Ne hagyd, hogy érzelmileg teljesen kihasználjon. Szomorú hozzáállás az is, hogy a barátod, aki te szeretsz, még vendég sem nagyon lehet nálatok.Eléggé szeretetszegény anyukád, ha így éli az életét. Nem rák véletlenül? A rák jegyű emberek "erőltetik" rá a fojtó, segítő szeretetüket a gyerekeikre, és sosem látják be, hogy ezzel csak zsarolnak. Beszéld meg a barátoddal, hogy éljetek külön a szülőktől. Mindketten dolgoztok, így nem lesztek rájuk utalva. Inkább csórón együtt, mint megfojtva a szülői szeret által. Légy bátor, merj lépni, talán a hiányod gondolkodásra készteti a mamád.
2010. júl. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez abnormális!

Nekem nagy szerencsém van, a párom több,mint egy éve itt lakik nálunk, eszik, ilyesmi... Nem hiszem, hogy az a plusz egy adag annyit számít...

Talán ha ő is segíteni a ház körül, akkor sem lennének engedékenyebbek? Bár a leírtak alapján tuti nem...

A barátod dolgozik,költözzetek össze, mert szerintem nem lesz jobb később sem. Úgy értem, hogy 30 éves korodban is ezt fogják csinálni...

Egy 22/L

2010. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

*ma 09:56


Dolgozni járok, pénzt ha szeretnék adni akkor se fogadnak el, ráadásul ha veszek magamnak valamit a pénzemből, még azt is visszaadják amit elköltöttem. Nem vagyunk rossz anyagi helyzetben.


Egyszer azt mondta nekem, hogy teljesen felháborító, hogy a mai fiatalság csak teng-leng, és nincs egy meghatározott napirend az életükben. Na gondolom ezek a 9kor mindenki haza, fürdés vacsora stb, ennek köszönhető...


Apu... Hát mondhatnám azt is, hogy teljes "elnyomásban" él. Neki itthon nem igazán van szava, anyuval mindent meg kell beszélnie. Ha nem így történik anyu újabb háborút robbant ki. Ha beszélek is vele, annyit mond, hogy "beszélj anyáddal, én nem mondok semmit."

2010. júl. 15. 10:03
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Már az első sorba leírta, hogy dolgozik suli mellett.
2010. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod elszúrni a kapcsolatodat,akkor költözz el otthonról.Nevetséges,hogy felnőtt 20 éves nőnek engedélyt kell kérni a szüleitől bármihez.Egy 25 éves férfi nem fog megelégedni évi pár együttléttel,nem is várhatod tőle.Ha nem lépsz,akkor majd az igényeit kielégíti máshol,és nem is haragudhatsz érte.Ne haragudj,de ez tőled függ,hogy ilyen helyzetben vagy.Sok ember még előbb kénytelen elhagyni a szülői házat,és megállni a saját lábán.Költözz el, a szüleid meg majd megenyhülnek.Ne hagyd magad zsarolni.Ha rájönnek,hogy tovább ezt nem tehetik meg veled,akkor majd a kapcsolatotok is meg fog változni,nem kezelnek taknyosként.
2010. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!