Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, (még tanulok, és mellette dolgozok) a barátom 25 éves (ő csak dolgozik). 2 éve vagyunk együtt, nem egy városban élünk, az utazás (50 perc) neki gyorsabb autóval így általában ő szokott eljönni hozzánk, 1-2 havonta viszont elvisz hozzájuk :)


A szüleim nem túl idősek 41, 45 évesek. Anyunak nagyon ritkán van olyan napja, hogy 2 értelmes mondatot tudjak vele váltani, általában hazajön és mást nem lehet hallani, csak hogy neki semmi nem jó. Folyton morcos, morgolódik. A házimunkából kiveszem a részem felmosás, pakolás, mosogatás, porszívózás stb, füvet is szoktam nyírni, esetleg a kertben kapálni... Viszont ezekben is talál mindig valami "hibát". Aztán van az a kivételes eset, amikor kenyérre lehet kenni, semmi rosszat nem talál, de ilyenkor se lehet vele komolyabban beszélgetni, mert vagy nagyon élvezetesen kacag a dolgokon vagy gúnyolódik, vagy semmire nem reagál.


Amúgy barátai nincsenek, nagyszülőkkel, tesóival stb, nem tartjuk a kapcsolatot mert ő senkit nem visel el, társaságba nem jár... Csak egyedül érzi jól magát, a 4 fal között, és azt mondja, hogy neki nincs szüksége senkire (barátokra). Viszont a tesómmal tényleg mindent megkapunk amire szükségünk van, dolgoznak, anyu főz takarít stb...


Ezekkel a dolgokkal még nem is lenne túl nagy probléma, de 20 évesen este legkésőbb 9-re haza kell jönnöm. Ha ez nem így történik, legközelebb vagy nem enged el sehova, vagy ha nem tetszik a rendszer akkor a szavaival élve " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..." Ezenkívül iskolaidőben este maximum fél 9-ig lehet számítógépezni, hétvégén, nyári szünetekben 9-ig. Ha ez nem így történik akkor, vagy legközelebb nem kapcsolhatom be, vagy " el lehet költözni, de úgy mész ahogy megszülettél, ruha nélkül..."


Iskolaidőben az is meg van határozva, hogy egy héten 1x (hétvégén) találkozhatunk a barátommal, esetleg (nagyon - nagyon ritkán) 2x. Csak akkor jöhet a barátom ha otthon megebédelt, mert anyu nem fog másra keresni, és más embert (egy idegent) etetni. Így általában du. 2-3 körül tudunk találkozni, este viszont (legkésőbb) 9-kor el kell mennie. Elég ciki folyton az órát bámulni, és ahogy 9-et üt, szó szerint elzavarni szegényt. Volt olyan hogy 21:02 volt, és küldte a tesómat a szobámba, hogy " elmúúúúúlt 9 óra". Aztán utána természetesen megkaptam a fejmosást, " ha még1x ilyen előfordul az életben, akkor nem jöhet ide"


Ezenkívül szó se lehet arról, hogy itt aludjon, ilyesmiről még csak hallani se akar, mert az ő házába, az ő életét senki ne zavarja, senkit nem fog eltartani stb :) Viszont nyaralni elengedett vele tavaly. Akkor aludhattunk együtt 3 napot. Az, hogy náluk aludjak nem igazán megoldható, mert az egyik szoba a másikból nyílik, (fiú testvérekről van szó,) ők már megszokták, engem viszont zavarna, mert ha csak a mosdóba szeretnék elmenni éjszaka, akkor is a tesóján keresztül tudnék kimenni.


Ez így megy évek óta nálunk.... A volt barátommal is ugyanez volt a helyzet. Akkor még 16-17 évesen nem is vártam többet. De mostmár kezd nagyon ciki lenni a dolog...


Mit tegyek?


2010. júl. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

én úgy vettem észre,hogy téged annyira nem is érdekel a barátod!inkább csak az zavar h hamar lekell feküdnöd és korlátozva van a szabadidőd!

1.sok idő a vonat...50perc egyáltalán nem sok

2.nem mész hozzájuk...ezért-azért

3.nem akarsz vele albérletbe költözni,mert akkor vissza kell adni a kulcsokat!


nem értelek!

2010. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

*ma 10:00


Kos :S


Amúgy ősszel, ők vásárolni voltak, mi szakadó esőbe ketten hordtuk be a fát... Testvérem nagy nyugodtan bent számítógépezett, (15 éves), nem hiszem hogy megártott volna neki egy kis mozgás...


Aztán amikor hazajöttek, mondták, hogy minek hordjuk szakadó esőbe, megcsinálták volna ők. Körülbelül ennyi volt a reakció a dologra. Úgyhogy szerintem ezzel se jutnék előrébb :)

2010. júl. 15. 10:07
 23/47 A kérdező kommentje:

*ma 10:06


Ha így látod akkor elég rosszul értelmezted :)


Természetesen nem alszok 9-kor, hanem a szobámba teszek-veszek, esetleg tvzek, a számítógép az alsó szinten van külön szobába, csak azt kapcsoltatja ki.


Autóval 50 perc, vonattal az átszállások miatt jóval több.


Nem véletlen keresek a problémára megoldást. Ha nem érdekelne egyszerűen szakítanék vele....

2010. júl. 15. 10:12
 24/47 anonim ***** válasza:

09:56-os voltam.

Én nem tudnék így élni, biztos meg lehet fogni anyudat valahol. A jogi útvonalon nem gondolkozol el? Hidd el, ez a legjobb megoldás.

Egyébként elég szomorú, hogy a barátod 2 év után is csak vendég, vagy ahogy egy válaszoló írta, még az sem. Én is két éve vagyok együtt a párommal, a szüleim szinte fiúkként szeretik őt.

2010. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

*ma 10:15


Ha más megoldás nem marad... :S

Még vendég se, köszönésen kívül, anyu hozzá se szól. Viszont apuval el szoktak beszélgetni..

2010. júl. 15. 10:20
 26/47 A kérdező kommentje:
Fiúkként... Ez sajnos elképzelhetetlen, egy köszönésen kívül egyik barátommal se állt le beszélgetni.
2010. júl. 15. 10:22
 27/47 anonim ***** válasza:
Ne hari,de anyukád egy antiszociális silány érzelmi világú nő.Nem akarhatod ezt elfogadtatni a pároddal vagy más emberekkel is.Sőt,neked sem kell.Szerintem csakis a költözés az egyetlen megoldás a problémádra.Nem is értem mit vacillálsz.Ha valóban fontos számodra a barátod,akkor lépj mielőbb,mert ezt meg fogja unni,és bármennyire is szeret elhagy.Az is csoda,hogy ezt 2 éve bírja,vagy esetleg máshol éli ki a vágyait.A családod viselkedése nem normális,de a tiéd sem az,hogy hagyod magad 20 évesen még zsarolni.Mindenre van megoldás csak akarni kell.
2010. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Ezek szerint csak ez az egy megoldás van...


Ha valakinek van esetleg még véleménye, nyugodtan írhat :)

2010. júl. 15. 10:36
 29/47 anonim ***** válasza:

10:00 vok


Ne a barátodért,hanem önmagadért lépj. Ha így marad minden, akkor felnőttként is uralkodni fog rajtad, megkeseríti az életed. Hidd el, hogy megállod a helyed az életben a barátoddal közösen, vagy ha úgy alakul az életed, egyedül is. Megfizethetetlen érzés az önálló szabad akarat.

2010. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Igen ezt belátom én is, ahogy telnek az évek nem változik semmi itthon... Tehát valószínű a későbbiekben se fog!
2010. júl. 15. 10:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!