Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki ha valaki felveszi...

Miért ciki ha valaki felveszi a férje teljes nevét?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 14:36
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
72%
Nekem ez a Kiss Béláné azért fura, mert ha valahol bemutatkozik vagy leírják a nevét, akkor abból csak az derül ki, hogy valamikor férjhez ment egy Kiss Béla nevű férfihoz, de hogy őt hogy hívják azt nem tudjuk meg. De azt megtudjuk, hogy azt a bizonyos férfit, akit valószínűleg sosem fogunk látni, hogy hívják.
2019. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
60%
Nem ciki, csak kellemetlen másoknak, mert nem tudják, hogy szólítsanak. Én is utálom, amikor a munkahelyen egy Kovács Bélánénak kell emailt írni, mivel minden emailt úgy kezdünk, hogy Kedves...., és elég hülyén néz ki, amikor azt írom neki, hogy Kedves Béláné! :D
2019. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez nem ciki,vagy nem ciki kérdése,mert amúgy nyilván mindenki azt csinál,amit szeretne és a házasulandó pár majd eldönti egymás között,hogy a nő hogy veszi fel a leendő férj nevét,de szerintem is itt inkább az a baj,hogy a nő neve ebben a formában,hogy Kis Béláné,nem derül ki. Hacsak nem mondjuk van egy Kis Bélánk,meg mondjuk egy Horváth Katalinunk pl és ebből lesz Kis Béláné Katalin. Akkor legalább tudjuk milyen néven szólíthatjuk a nőt.

Amúgy szerintem pont ezért a legegyszerűbb megoldás erre,hogy a nő Kisné Horváth Katalin legyen,mert ott a Kisné,tehát mindenki tudja,hogy férjezett,de ott van a saját neve is,hogy Horváth Katalin,tehát nincs "megfosztva" az identitásától,plusz ott a Katalin is,tehát nincs probléma abból se,hogy milyen néven lehet őt szólítani. Illetve szerintem a kötőjeles megoldás sem rossz,de én azt csak abban az esetben használnám,ha a két ember vezetékneve együtt nem hangzik hülyén.

2019. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg ciki. Egy bemutatkozásnál az a lényeg, hogy kiderüljön, hogyan hívjuk a másikat, és nem pedig a családi állapota. Ahhoz senkinek semmi köze, sőt, lehet már rég elvált, de azért még né maradt. Nem ad semmilyen pluszt az, hogy valakié vagyok. 60 fölött oké, régen még képesek voltak ebből tiszteletbeli kérdést csinálni, hogy ki kelt már el. Manapság viszont nem értem a létjogosultságát. Ha valaki fel akarja venni a párja nevét, akkor azt tegye né nélkül. Legyen szabó ildikóból kovács ildikó vagy szabó-kovács ildikó. És akkor nem feltételezek semmi alá-fölé rendeltségi viszonyt.
2019. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
29%

A Kiss Béláné formáról eszembe jut egy rádiós betelefonáló,aki Béla napra küldte "szülei névnapjára" ezt a számot:D


Hát,mit mondjak,elég nevetséges volt,de nem indokolatlan.

2019. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
84%

Gálvölgyi show.

A hazugság ára.


Zengő Jánosné vagyok,Veronika édesanyja.

Hogyan szólíthatom?

Zengő Jánosnénak.

https://www.youtube.com/watch?v=4i2kkz9nP4U&t=115s

2019. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
83%
Ha jol ertem, a kerdezo megbanta a ferje teljes nevenek a felvetelet. Szerintem tuti lehet kerelmezni a nevmodositast pl. Kovacsne Tunder Ilonara. Az is teljesen jo.
2019. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
10%

Én úgy éreztem volna magam ha felvettem volna úgy a nevét, hogy én megszűntem létezni abban a formában aki vagyok, s egy másik ember "tulajdona" lettem. Vagy hogy mondjam... A férjem a valaki, én meg csak a -né....

Én ...-né + saját nevem kombinációban vettem fel, de szivem szerint ezt sem akartam, csak nem akartam megbántani. A nevéről sajnos a családja jut eszembe akik lelkileg roncsot csináltak belőlem... de a férjem annyira akarta, hogy viseljem az ő nevét, hogy beadtam a derekam. De csak így, más formában szó sem lehetett volna róla.

2019. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:
24%
Nem ciki, csak szopás. Az ÖSSZES igazolványt lehet cseréltetni (személyi, jogsi, TB-kártya, adókártya, esetleg folyószámlánál is változtatni) egy csomó utánajárás, és pl. az adókártya csak sokára jön meg.
2019. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
84%

Én a Dobosné Fónagy Rita mellett döntöttem. Így tudják hogy férjnél vagyok és a saját nevem is szerepel.


Viszont eszembe jutott egy sztori. Még egy tanárom mwsélte. Egy Cserepes vezetéknevű házaspár Virágnak nevezte el lány gyermekét, így Cserepes Virág lett. Ahogy felnőtt, egyszer csak találkozott Kaktusz Gáborral. 😂😂😂😂 És igen!! Összeházasodtak és így lett

Kaktuszné Cserepes Virág

Hát én is így tartottam volna meg 😂😂🤣🤣

2019. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!