Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki ha valaki felveszi...

Miért ciki ha valaki felveszi a férje teljes nevét?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 14:36
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
61%
Ha 60 körüli vagy, akkor teljesen normális.
2019. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
62%
n felvettem, baromira nem érdekel, ki szerint öreges vagy ciki, pont teszek rá magasról. Mind a 26 évemmel...
2019. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem ciki, inkább csak nem divatos most. Csak azért nem tetszik, mert akkor senki nem tudja a keresztnevem, és az olyan izé, hogy rá kell kérdeznie, hogy ja egyébként hogy szólítson. Azért szeretnék egy önálló személy maradni, nem X. Lajosné, hanem Xné Y Mariska. (például).
2019. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem ciki. Én 26 éve mentem férjhez, én azért nem akartam így, mert úgy éreztem, akkor elvesztem a saját énemet, kicsit úgy hangzik, mintha a tulajdonává válnék.

Akkor még az nem terjedt el, hogy férj vezetékneve + saját keresztnév, a férjemnek nem tetszett, a kötőjeles verziót meg nem lehetett még.

Akkoriban az volt a trend, hogy Xné és leánykori név.

Minden korszaknak megvan a maga trendje.


A hagyományos móddal nekem is a megszólítás a bajom, mind személyesen, mint hivatalos levélben. Más bajom nincs vele, mindenki hordja úgy, ahogy neki tetszik.

2019. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
76%
Hát számomra személytelenné teszi a nőt. Van neki becsületes neve. Értem én, hogy amúgy nem fogja senki le Bélánézni, ha tudja a nevét, de nekem olyan alárendeltséget sugároz. Egyébként meg nekem tök mindegy, attól nem ítélek el senkit, mert Győzőné lett, csak számomra fura. Én csak a vezetéknevemet cseréltem.
2019. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
61%
Olyan mintha a tulajdona lennél a férfinak.
2019. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
42%
Öreges, ódivatú, és nem is praktikus, mert ezerszer le fog játszódni a következő jelenet: -Jónapot, Béláné vagyok, Üdvözlöm, hogy szólíthatom? Felesleges kör.
2019. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
55%

Nem ciki.. Csak

1)nem divatos

2)macerás... Mégis hogy szólíthatlak..


Amúgy meg nem is értem, hogy ezt anno hogy engedhették, meg ma hogy engedhetik..

Hiszen értelmetlen.


Hiszen pl. Kiss Mária férjhez ment, és lett belőle Nagy Jánosné

Nagy ugye családnév, Jánosné: keresztnév.. De!! Nincs ilyen keresztnév, hogy Jánosné.. Akkor simán anyakönyvezni is engedélyezniük kéne újszülöttnél. :D Meg miért szólítják ezek után is Marikát Marikának??? Hiszen totál megváltozott a neve. Ő már nem Mária, hanem Jánosné :D

2019. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 aparalyza ***** válasza:
36%

A név felvétele a törvényeknek megfelelően történt. Nem ciki és nem is ódivatú. Viszont a mai társadalom szereti azt hinni, hogy a különbözőség, legyen az bármilyen, stigmatizáló.

A társadalom elidegenítése mindazon szabályok és formákról amelyek hosszútávon garantálhatják a nő monogám kapcsolatát.

2019. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
63%
#29 én senkinek a nevébe nem szólnék bele, de a te érved azért vicces, megette a fene azt a hűséget, ha csak azért hűséges valaki, mert látszik a nevén, hogy férjezett...
2019. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!