Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki ha valaki felveszi...

Miért ciki ha valaki felveszi a férje teljes nevét?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 14:36
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
24%
Nagy Lajosné hozzáment Kis Pistához. Öröm lesz bemutatni. 🤣
2019. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
73%
Én is 26 éve mentem férjhez. Eszembe sem jutott hogy más legyen a nevem, mint amit kaptam. Ja..És még együtt vagyunk azota is.
2019. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
23%
Akkor mi a francnak vagytok oda a házasságért?
2019. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem a név öreges, hanem maga a gondolat mögötte. Aki -né, az tudatni akarja, hogy őt elvették. Neki érték, hogy férje van. Az ilyenek szeretik lenézni a többi nőt, akinek még nincs férje, gyereke.
2019. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
28%

Azért,mert teljesen eltűnik a személyiséged.


Ha úgy fognak hívni,hogy "Kiss Béláné",senki sem fogja tudni a keresztnevedet,ha meglátja a hivatalos nevedet,se azt,hogy honnan származol,mi a családi neved.


Nem tudom,én sosem venném fel egy másik ember nevét teljesen,a párod megtartja a saját nevét teljesen,nem értem a házassággal miért kell a teljes nevedet eldobni.

Ez nekem mindig is olyan fura volt.


A kötőjeles neveknek sem vagyok híve,az túl hosszú.

Szerintem az a legjobb,ha megtartod a nevedet,bár tudom,hogy ez nem opció.


Ha már mindenképpen névváltoztatás,akkor Kiss Béláné helyett,inkább legyél Kiss Anna,az is jobb.

2019. szept. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem kicsit olyan, mintha a tulajdona lennél. Számomra azokat az időket idézi, amikor a nőnek csend volt a neve és nem lehettek önálló döntései.

Ma már kicsit idejétmúlt szerintem ilyen formában felvenni. De ha a nő ezt szeretné, akkor miért ne?

Pont erről szól a mai világ, hogy lehet saját döntésed. Aki szeretné vegye így fel. Aki nem, az nem. Akinek a kötőjeles verzió tetszik, az válassza azt.

Én olyan példát is tudok, ahol a férj vette fel a feleség családnevét.

Totál magánügy szerintem. De tény, hogy már nem sokan választják ezt a formát.

2019. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
74%
33as... Nem is azért, hogy nevet változtassak. :D Azt lehet házasság nélkül is...
2019. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
82%
Nem akartam XYné lenni, sehogy sem vettem fel a férjem nevét, attól még tudják, hogy férjnél vagyok. Őt sem zavarta.
2019. szept. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
73%

Az én anyám a Kiss Béláné formát vette fel, de ember legyen a talpán az, aki csendre akarja inteni vagy el akarja nyomni. Nem tudom, hogy miért így választott, de teljeskörű egyenjogúság van náluk, sőt...😂

Semmit sem változtat az új név. Aki kiáll magáért, az ezután is ki fog, aki nem meg hiába tartja meg, attól nem lesz jobb a házassága. Mindenki úgy válasszon, ahogy jónak látja. Neked így volt jó, viseld büszkén.

2019. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
26%

Off: Még régebben volt itt egy kérdés ebben a témakörben, már nem emlékszem mi volt a végkifejlet, de az egyik válasz szinte belém égett: vmi összejövetelen bemutatkozott mindenki, és volt egy nagyon öntudatos férjezett középkorú nő. Addig mindenki csak a keresztnevét mondta (hiszen mi szükség a vezetéknévre egy összejövetelen), de ő nagy öntudatosan közölte, hogy Takács Béláné (nem ez a név volt, arra nem emlékszem, de ebben a formában mondta). Egy arra alkalmas szituációban a választ író megszólította, hogy "Béláné, add ide légy szíves azt a valamit" Béláné összeomlott, megsértődött, és fennhangon közölte, hogy van neki keresztneve is. De a válaszra még jobban megsértődött (tán haza is ment), mert visszaszólt neki, hogy akkor miért nem úgy mutatkoztál be, ahogy szólítani kell, te tudatlan?! :D


ON:

Amúgy szerintem se ciki, mindenki úgy veszi fel, ahogy szeretné.

2019. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!