Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki ha valaki felveszi...

Miért ciki ha valaki felveszi a férje teljes nevét?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 14:36
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki, csak manapság nem divat.
2019. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
82%
Mire gondolsz? Pl. Kovács Gézáné? Nem ciki, de fura, öreges. Meg eléggé személytelen, mert nem derül ki, hogy az illetőt hogy hívják.
2019. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
66%
Nem ciki. Csak a párra tartozik. Más fogja be.
2019. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
89%
Nem ciki,ezt mindenki maga dönti el,divattól függetlenűl.
2019. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
76%
Nem ciki, csak számomra érthetetlen miért tenné ezt bárki, nekem ez olyan, mint ha a házassággal megszűnne szuverén egyénként létezni.
2019. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Van több olyan ismerősöm aki felvette a férje nevét. Énis felvettem de valahol ugy érzem mintha kicsit megbántam volna
2019. szept. 9. 14:53
 7/50 A kérdező kommentje:
Mert mindenhol azt olvasom, hogy már milyen öreges meg ciki.
2019. szept. 9. 14:55
 8/50 anonim ***** válasza:
86%

7: Azt neked kell tudni, hogy miért bántad meg.


Nekem maradt a nevem, ami volt. Egyrészt semmi kedvem nem volt emiatt ügyintézéshez, okmányok cseréjéhez, mindenhol bejelenteni. Másrészt én úgy vagyok vele, hogy ha másik nevem lenne, akkor valaki más lennék.

2019. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
73%

Nem ciki, de valóban elég ódivatú, öreges. Már anyukám korosztályában sem volt szokás (vidéken) teljes nevet felvenni, ezelőtt 30 éve.

Nem tudom elképzelni, mi vehet rá bárkit is, hogy egy olyan névvel kelljen leélnie az életét, amiből még a saját keresztneve sem derül ki.

2019. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
31%
Miért lenne ciki? Nem ciki, csak manapság sok nő lesz művész vagy oktató, így ragaszkodik a saját nevéhez. Régen azért az volt a szokás, mert nagyrészt háztartásbeli, otthon gyerekeket nevelő nők voltak.
2019. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!