Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a tizenéves...

Miért van az, hogy a tizenévesek mind el akarnak költözni, mert az anyjuk nem engedi őket bulizni vagy épp pasizni, illetve mosogatni kell?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. én konkrétan elköltöztem páromhoz egy éve már,tehát mondhatjuk,hogy bagoly mondja verébnek.


Mostanában sokan írnak nekem,hogy jajj anyám nem ért meg,el akarok költözni. Meg jajj,el kell mosogatni,el akarok költözni.(miután leírtam a sztorimat,és támogatóan írtam,hogy lehet érdeklődni a helyzetről ha valaki hasonló cipőben jár.) Semmilyen indokkal akarnak lelépni.


Hogy teljes legyen a sztori, én azután költöztem el,hogy anyámék különköltöztek,(alkoholista apától,aki napi szinten vert kékre)én anyámmal maradtam ugyan,de nagyon komolyan megfenyegetett többször,hogy intézetbe ad,mikor munkát találtam én kellett a cigit vennem és hiába segített párom neki amire eltátotta a száját,feljelentette(jogtalanul,ugatós kutyaként). Minekután iderendelte apámat verekedni,végleg leléptem.


Nem annyira fényes ám külön élni! nem mondom,hogy rossz,mert jó a függetlenség és a boldogság,de ezzel együtt jár a háztartás,a munka,a suli és egyéb nyalánkságok,amikre nem gondolnak!


Honnan ez a felelőtlenség?

És miért?


Nyugodtan megszidhattok engem is,ha úgy tartjátok helyesnek.

Kíváncsi vagyok a véleményekre.


2010. júl. 14. 16:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én is el akarok költözni....de nem csak a szüleim miatt...pasim sincs...meghalni akarnék kb..de nem fogok persze..nem leszek öngyilkos...el akarnék menni jó messzire, de hát annyi pénz sosem lesz..
2011. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szeretnék elköltözni,mert nagyon fáj,hogy anyámék mindig azt hiszik,hogy nekik van igazuk,és ha elmondom mi az igazság,még ők sértődnek meg.Meg,mindent megígérnek,de be nem tartják..Nem tudjátok,ez milyen rossz érzés.

Meg úgy érzem teljesen nem szeretnek,csak a testvéreimet..ezt érzem 9-10 (!!) éves korom óta.És ezt nem tudtam bőgés nélkül leírni.:S Mert tényleg nagyon fáj..én meg úgy próbálok "védekezni" az ellen,hogy nem szeretnek,hogy nem is nagyon vagyok a közelükbe. :/

Ilyenek..


15/l

2011. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18évesen kezdtem önálló életet, miután Édesanyám meghalt. Tüdőrákban. Nehéz volt 2 évig nézni ahogy szenved, segítettem neki mindenben. Apámmal természeténél fogva nem tudtunk soha szót érteni, volt hogy belémrugott, miután lelökött a földre.Azóta is az életem káosz. Albérletről munkásszállóba, majd a páromékhoz, most meg anyósom készít ki teljesen idegileg.. senkinek sem fenékig tejfel az élet..
2011. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ja igen, és 23éves lány vagyok..:)
2011. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az anyósok igazi sorscsapások komolyan mondom...

Menjenek inkább kötögetni...

2011. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jobban tennék.. :)
2011. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatos, de nagyon sokan vannak abban a helyzetben, amiből csak menekülni érdemes. Mi az oka? A mai szülők már családon kívül nőttek fel, bölcsőde, ovóda, napközi, mert a szüleik dolgoztak, nem volt a gyerekekhez sem idejük, sem türelmük,sem képzettségük. Most ők lettek a szülők, és nincs előttük egy pozitív minta, valami utánozható éleforma, tehát kiábrándultak, és a gyerekeik is ilyenek lesznek. Szomorú, de ez van. Szerintem minden családba kellene legalább 1 személy, akinek a dolga csak az otthon, és a gyerekek.
2011. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!