Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki ha nem segítek mosogatni...

Ciki ha nem segítek mosogatni ebéd után, mikor anyósoméknál eszünk?

Figyelt kérdés

Néha vasárnap náluk ebédelünk. Amióta megszületett a babánk. Nem tudnék az ő módszerükkel mosogatni (kb 1 liter vízben mindent, plussz minimális öblítés.) Nem csak ez az oka, kaja után szinte mindig babázom, etetem vagy szoptatom stb. Amúgy meg sem a párom, sem a sógorom (ő velük is lakik) sosem mosogat. Csak mostanában célozgat anyósom, hogy majd a kis unokája reméli segít neki, ha nagyobb lesz. Pedig az ebédet is jóformán mindig apósom

főzi, nem ő. De tudom hogy nekem célozgat, pedig a haját is én festem, amit utálok is csinálni egyébként, meg nevelem az unokáját, ami nem kevés, mert szinte egész nap egyedül vagyok vele. Vagy így is köteles lennék még nekik is besegíteni?


2009. jún. 22. 13:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt igazad van, másrészt illik segíten vagy legalább felajánlani a segítségedet! Megértem a problémát teljesen, de sajnos ez már csak ilyen, anyósnak segíteni kell, akkor leszel jó menny a szemében! :)
2009. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Ezek az anyosok! Komolyan, ez màr àltalànossà vàlik, hogy gonoszkodnak? 1. mivel ö se mosogat nàlam, ö se vàrja el! 2. ö szintugy liter viz, és még nem is öblöget, brrrr! 3. soha nem engedtem, hogy akàrki is nàlam mosogasson, akkor ugyan azok tölem se vàrjàk el! 4. ha meg megcsinàlom örüljön neki! Eleinte azt hittem, milyen rendes, kedves, hàt nagyot tévedtem! Bàr ismerek jo anyosokat is, nekem ezt dobta a gép! :) S nem csak én vagyok ezen a véleményen, a 2 fia is lelépett otthonrol, ahogy alkalmuk adodott rà!
2009. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Hat nem tudom, szerintem evidens, hogy felajanlom a segitsegemet, akar csaladtagnal, akar baratoknal eszunk.
2009. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ebéd után illik felajánlani a segítséget,amit illik visszautasítani. Minden 4-5-ik alkalommal ezt a visszautasítást nem kell elfogadni, anyóst el kell lökdösni onnan éés elmososgatni. Legközelebb addd a kezébe a babát és mosogass el. A saját módszereddel. Nem kell ennek nagy feneket keríteni. Annyit jelent, hogy már nem vendég vagy, hanem csládtag.

Mi úgy szoktuk, hogy versengünk a mosogatásért. 3-an vagy négyen. Sokkal bulisabb, mint vitázni, hogy ki mososgat. H acéloznak, illik észrevenni, és a finom ebédet meghálálni.Néha jólesne neki is leülni bitos ebéd után, különösen ilyen kiételes alkalommal, ha ott vagytok. Nme fog odaengedni, de alkalmanként erőszakkal el kell mosogatni. :) Nem vagy köteles semmire. Senki s eköteles, ez nem arról szól.Ez szívesség, vagy inkább szivélyesség. Érdemes élni vele. A gyerekük már mindegy. De ha te elmososgatsz az kedves dolog, családias gesztus. Mindenki értékelni fogja. És nyugodtan: Mosogass a sját módszereddel. Mondd, hogy bocs én így fogok, nem baj? Így szoktam meg. Ha figyel valaki. De inkább hajtsd be őkket! Légy kicsit erőszakos!

2009. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig megkérdezem, hgoy mit segitsek és segitsek-e egyátalán. Erre mindig az a válsz, hogy nem kell. De aztán csak segitek. Szégyelném magam, ha ő dolgozna, én meg ülnék egy helyben. Mégiscsak 77 éves, én meg 34.

De nemcsak anyósomnál segitek. Bárhol, ahová vacsorára, ebédre megyünk. Nálam ez természetes.

2009. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivnak akkor nem,de ha csak beugrassz kajálni az ojan éttermes,és végülis ök nem étterem.És ha nem tudsz az ő modszerükkel mosogatni akkor változtass.
2009. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
szerintem igenis illene segítened...hiszen mégis csak ott esztek náluk, lényegtelen ki főzi az ebédet...segíts a háziasszonynak!
2009. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig zavarba éreztem magam, de sose engedte és nem is célozgatott. Ha véletlenül elmosogattam, megköszönte, de tiltakozott. És nem látszatból, hanem komolyan. Így én már nem ajánlkozok...

Nálunk senkise mosogathat, mert a férjem nem tudja elviselni a tudatot (biztos koszos maradt!...) és újra mosogat mindent, amit nem mi mosogattunk. Így meg ezt a hóbortját tudja mindenki, így nem mosogat senki, felesleges is lenne :-) Engem is ellenőriz és ha kell, újra mosogatja. De akkor esetleg tényleg hanyag voltam... Előfordul.

Mondjuk a férjem a koszos lében elmosott tányérból nem is enne... Hanem anyukáméknál pl (aki nem híres a precíz mosogatásról...) simán megnézi a tányért, evőeszközt és elmossa újra, ha koszos. Bunkóság-vagy sem, de így csinálja és nyugodtan eszik. Anyám már nem veszi zokon, mert hát tényleg koszos volt a cucc... :-) Mit mondhatna :-)

De a helyedben és segítenék, persze nem vele közösen, a koszos lében, hanem egyedül, az én módszeremmel, "anyuka, köszönjük az ebédet, pihenjen csak le, beszélgessen, majd én sitty-sutty..."

Biztos örülne neki! Addig meg ő unokázzon, pelenkázzon, azt szívesebben fogja csinálni helyetted, hidd el!

2009. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Ciki. Ha vendégségbe megyünk(barátokhoz) akkor is toporgunk egy kicsit a mosogató körül. Mi asszonyok. Legényemberekre nem vonatkozik. Házas ember csak családi körben mososgat, ha nincsennek vendégek, nyilvánosan soha. Ilyenkor ő a vendégekkel vagy az unokával foglalkozik, szórakoztatja őket, bekíséri, vagy ki a kertbe.

Azzal, hogy odaenged a mososgatójához, anyósod asszonytársává fogad. Nem gyerek vagy, mint a sógor, vagy mint a fia barátnője, hanem te is háziasszonya a családnak. Ez előléptetés.

Ne feszélyezd magad a módszerével, a saját módszereddel mosogass! Küldd be. Ha marad, hozz fel női témákat! Főzz neki egy kávét, igya meg veled a koyhában, míg mosogatsz.

Kérdezd a fiatalkoráról. Vagy vmi női témáról. De ha megkéred(mintegy szivességre) hogy fogja a gyermeket, boldog lesz.És nem számolja, hány liter víz fogy.

2009. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit fura a hozzáállásod! Mi az, hogy én nevelem az unokáját? Hogy is hányhatod ezt fel, elvégre a Te gyereked, nem hiszem, hogy ő kényszerített, hogy csináltasd fel magad!

Szép gesztus tőle, hogy meghív ebédelni, ezért illendő lenne megkérdezni, hogy segíthetek-e valamiben. Neki ez nem kötelessége, sőt az apósodnak sem, hogy megfőzzön.

Én ha anyósomnál vagyok már nem kérdem, hogy elmosogathatok-e, mert mindig nem a válasz, viszont megelőzöm azzal, hogy leszedem az asztalt és összegyűjtöm a mosatlant.

Nem mindig az anyóst kell hibáztatni. Ennyi erővel mondhatná, hogy én felneveltem a fiamat, aki most a párod, ezzel le van tudva a kötelességem, nem kell jönni ide ebédelni.

Borzasztó sok fiatal gondolkodámódja! Honnan tanuljátok???

L/26

2009. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!