Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki ha nem segítek mosogatni...

Ciki ha nem segítek mosogatni ebéd után, mikor anyósoméknál eszünk?

Figyelt kérdés

Néha vasárnap náluk ebédelünk. Amióta megszületett a babánk. Nem tudnék az ő módszerükkel mosogatni (kb 1 liter vízben mindent, plussz minimális öblítés.) Nem csak ez az oka, kaja után szinte mindig babázom, etetem vagy szoptatom stb. Amúgy meg sem a párom, sem a sógorom (ő velük is lakik) sosem mosogat. Csak mostanában célozgat anyósom, hogy majd a kis unokája reméli segít neki, ha nagyobb lesz. Pedig az ebédet is jóformán mindig apósom

főzi, nem ő. De tudom hogy nekem célozgat, pedig a haját is én festem, amit utálok is csinálni egyébként, meg nevelem az unokáját, ami nem kevés, mert szinte egész nap egyedül vagyok vele. Vagy így is köteles lennék még nekik is besegíteni?


2009. jún. 22. 13:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem viszont ott vendégségben vagytok, ráadásul kisbabával, tehát az anyós ne várja el, hogy felajánld. Ajánlja fel a férjed, ha annyira kell, aki segítsen.
2009. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
de tényleg mi az, hogy te neveled az unokáját?? nem kért, hogy szülj...ez a te döntésed, még jó, hogy nem ő neveli a te gyerekedet, hiszen az ő unokája, nevelje ő! úristen.
2009. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is furcsa a hozzáállásod. Szerintem is illik felajánlani a segítségedet. Én mindig felajánlom, hogy szoptatás után átadom neki a babát, és elmosogatok, ne ácsorogjon a műtött fájós lábán. Általában nem fogadja el, de én sokszor erőszakoskodom, hogy hadd csináljam én. Főleg, ha jóban is vagy az anyósoddal ( ami gondolom így van, különben ebédelni minek mennél oda ),akkor szerintem is illendő, hogy elvégzed a baba körüli teendőket, aztán mosogass el. Egyszer kétszer megteheted, nem nagy fáradság. Az pedig nem igaz, hogy az unokáját neveled, a saját gyereked neveled, ami kötelesség, nem szívesség, mellesleg nem unokát szültél, hanem magadnak és a férjednek egy babát.

Kicsit több lazaság:))

2009. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem várja el! De felajánlani illik! És megtenni is, ha nemet is mond. Ha máshol vagytok? Ott se szoktad felajánlani? Nehogy már a férfiak mosogassanak! Az egyenjogúságot nem vendégség alkalmával kell gyakorolni! Az olyan snassz lenne.

Ne jó ötlet a babázást arra használni, hog yelbújj. Ha valamiben nem vagy biztos, vagy zavar, jobb ha megbeszéled ott rögtön, mintha elbújkálsz. Milyen dolog ez már egy ifjú feleségtől? Nem hatodikos vagy!

2009. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem illik felajánlani a segítséget, de tekintettel arra, hogy babád van, illik nem elfogadni.
2009. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Nem vagy köteles.

Nem kötelességből szoktunk mososgatni, hanem illendőségből. Köszönetképp, hogy fáradtak a háziak az ebéddel. Figyelmességből, hogy legyen alkalma unokázni.

Ők se kötelesek szeretni. De ha jól érzitek magatokat, akkor szeretni fognak. Csak úgy ingyen.

Jól teszed, hogy befested a haját. Azt mindenki utálja csinálni, tudja anyósod is, annál hálásabb érte, hidd el!

Szerintem unokáját ő is szívesen nevelné, ha neked megterhelő.

2009. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nagy fáradság, viszont kedves gesztus.
2009. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem pedig ha ebéd után nem tévét nézni vonul el, hanem neki is dolga van, akkor nincs azon semmi ciki. Esetleg felajánlhatod, hogy etetés után segítesz, de nehogy már a mosogatás legyen az első a gyerekeddel szemben.


Egyébként nem felhánytorgatja, hogy neveli a gyerekét, egyszerűen neki az is feladat ebéd után, nem kell csodálkozni, hogy nem a mosatlanokhoz rohan.

Ugyanolyan ciki egyébként, ha nem cikibb, hogy anyósod ahelyett, hogy megmondaná örülne a segítségednek, célozgat. Vagy mondja meg mit akar, vagy puffogjon magában, de a célozgatásnál kevés undorítóbb dolog van.


Az én ex-anyósom olyan volt, hogy ha meglátogattuk őket, akkor egy idő után nem volt neki elég az ebéd utáni segítségem, hanem arra célozgatott, hogy miért nem kelek mikor ő, hogy rögtön segíthessek főzni is. Na persze, ő már fél hatkor felkelt és elkezdte a főzést. Miután munka után átautóztuk a fél országot, és éjszaka megérkeztünk, még neki állt feljebb, hogy nem kelek ötkor sürögni-forogni neki. Arról nem beszélve, hogy folyton szekált, és rohadtul nem is éreztem jól magam náluk, fel sem tudtam úgy oldódni, hogy egyenrangú félként részt vegyek a dolgokban, folyton úgy éreztem magam mint egy rakás szerencsétlenség, hogy figyeli mit csinálok és meg van róla a véleménye. És neki én voltam a hülye perszóna. Anyám az nagyon a szívére veszi a segítés dolgot, de ő azt mondta, lehet ha tesz valamit a nő azért, hogy ne érezzem úgy magam, mint akinek karó van a seggében náluk, akkor joggal várhatta volna el, hogy szívesen megcsinálok akármit.

2009. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Heti rendszerességel nem eszünk náluk, de ha ott vagyunk, mindenképpen felállok segíteni. Míg nem volt babánk, evidens volt, hogy beálltam a mosogató elé. Mikor már babuci is megvolt, és szopiztatni kellett, akkor természetesen nem tudtam, de most már ő is velünk eszik, és ebéd után közlöm, hogy mama babázzon én meg majd jószándékúan összetöröm a nagyeccájgot...jól szoktunk mulatni.

Mondjuk, ha a barátnőmnél vagyok, ott is megfogom a csutakot, meg a munkahelyemen is rühelltem, mikor tele volt a mosogató (sok lusta irodista, még a poharat sem mossuk ám el!). Én míg vártam pl. hogy lejöjjön a kávé, addig elmostam.

Minek ezen problémázni?

2009. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Értem az álláspontokat, igazatok van nem neki szültem az unokát, de ezt úgy értettem, hogy elég anyás, sokáig nem marad meg senkinél, és amíg foglakozik vele más, jól esik egy kis lazítás, eddig azt gondoltam, ők is így fogják fel. Anyósom 50 éves, nem fáj semmije, férje nyugdíjas, jóformán mindent megcsinál. Mikor ott vagyunk ebéd után kifekszik napozni, tévézik, esetleg hajat mos. Tudom hogy fel kéne ajánlani, de így pár hónap után már nem megy, fóleg ha céloz rá (első hónapokban meg szinte nem is tudtam kiadni a kezemből a babát, mert csak nálam nyugodott meg, nem a mosogatás járt a fejemben). Amúgy sincs kedvem ott enni, mert szeretek főzni, és hétköznap úgysincs rá sok időm. Attól még meglátogatnánk őket, csak nem tudom hoyg mondjam meg hogy otthon szeretnénk ebédelni, de azt hiszem kiírom ezt a kérdést is valamikor, az lesz a legjobb :)
2009. jún. 22. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!