Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki ha nem segítek mosogatni...

Ciki ha nem segítek mosogatni ebéd után, mikor anyósoméknál eszünk?

Figyelt kérdés

Néha vasárnap náluk ebédelünk. Amióta megszületett a babánk. Nem tudnék az ő módszerükkel mosogatni (kb 1 liter vízben mindent, plussz minimális öblítés.) Nem csak ez az oka, kaja után szinte mindig babázom, etetem vagy szoptatom stb. Amúgy meg sem a párom, sem a sógorom (ő velük is lakik) sosem mosogat. Csak mostanában célozgat anyósom, hogy majd a kis unokája reméli segít neki, ha nagyobb lesz. Pedig az ebédet is jóformán mindig apósom

főzi, nem ő. De tudom hogy nekem célozgat, pedig a haját is én festem, amit utálok is csinálni egyébként, meg nevelem az unokáját, ami nem kevés, mert szinte egész nap egyedül vagyok vele. Vagy így is köteles lennék még nekik is besegíteni?


2009. jún. 22. 13:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit mondanék Neki: "ha befejeztem a szoptatást és a baba körüli teendőket szívesen elmosogatok, addig legalább tetszik tudni unokázni picit."
2009. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

15:14

Nem azt írta, hogy dolga van a gyerekkel, hanem hogy inkább italál vmit, mert nem tud kevés vízben mososgatni.

A gyerek tud annyit várni, míg az anyja elmosogat.Pláne,van pesztrája is.

Annyira nem szimpatikus, hogy mostanában sokan úgy kezelik a kisbabát, mint egy intenzívosztályos beteget. Ne hagyjuk egy percre se, veyük minden elé...Hová vezet ez?


De itt nem is erről van szó, csak nem mert szólni akedves kérdező, mert ő másképp mosogat. Inkább bebújt a babával. De úgyis észreveszik. Ez udvariatlan viselkedés, és ey kicsit kislányos is.

2009. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%

Ne legyél már ilyen szerncsétlen. Mosogass el néha, azt annyi. Ne keríts ennek, ekkora feneket. Meg semminek sem. Egy család vagytok, majd összeszoktok. Nehogy már egy ilyen hülyeség iatt hazamenj. És ha elérted a célzást, abban sincs semmi. Inkább becsületedre válik, mintha elbujdokolsz. Örülj, hogy lazíthatsz, addig se agyerekkel vagy. Mennyi egy mosogatás? 8 perc? Tíz? Hülyeség ebből problémát csinálni.

Ebéd előtt is illik segíteni, répát pucolni, teríteni, vagy legalább kiülni kicsit akonyhába. Nem étteremben vagy, azért jöttetek, hogy együtt legyetek.

A munka neki is semmi, a gesztus számít. Rossz ötlet hazaszökni.

2009. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem biztos hogy neked célozgat ezzel. A két fiára is vonatkozhat ám! Ettől függetlenül fel lehet ajánlani hogy elmosogatsz. De az is lehet, hogy nem akarja, hogy más ott kotorásszon a konyhájában. vannak ilyen emberek.

Ha nem akarsz ott ebédelni, mondd meg, hogy szeretnél otthon enni, és délután ugrotok át egy-két órára. Ennyi. Csak egyenesen és határozottan lehet megmondani. Én sem szerettem a barátoméknál ebédelni, mert zsírosan főznek nekem meg az nem jó. Volt hogy inkább mézes kenyeret ettem. Semmi gond nem volt belőle.

2009. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ebéd után tényleg nem érek rá mosogatni, mert akkor eszik a baba és utána altatni kell. Max felajánlom, hogy hagyjuk a dolgot későbbre, majd elmosom, de általában elutasítja és mire a pici elalszik ő is készen van. Nálunk egyszerű a dolog, mert bevágjuk a gépbe és jöhet a kávé:-D
2009. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
91%
Mi ezt egyszerűen megoldottuk.Páromnak 2 tesója van,összefogtunk karácsonyra mosogatógépet kaptak anyósomék. Mostanra teljesen megszokták.
2009. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, hogy mi az, hogy te neveled az unokáját. Te neveled a saját gyerekedet, aki egyúttal az ő unokája is. Ami a mosogatást illeti: bizony illik segíteni. Nem vagy köteles mosogatni, de illene felajánlani.
2009. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!