Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az évek óta...

Mit csináljak az évek óta mardosó bűntudattal? Miattam halt meg a bátyám.17/L

Figyelt kérdés

11 évesen vesztettem el a bátyámat, aki akkor 16 volt. Elment a legjobb barátjával. Azt mondta a szüleinknek, hogy csak a parba mennek le, de igazából motorozni mentek. Nem volt jogsijuk, soha nem gakoroltak. A haverja apukájának a motorját vitték el úgy, hogy az apuka nem tudott róla.

Én tudtam, hogy hova mennek, de falaztam nekik. Most már tudom, hogy el kellett volna mondani a szüleinknek. Lehet, hogy akkor haragudott volna rám a bátyó, de lenne.

Elmentek és kb. 1,5 órával később jöttek a rendőrök és mondták, hogy a várostól 10km-re motoros balesetük volt és ő és a legjobb barátja meghaltak.

Azt a napot soha nem felejtem el. Szörnyű volt. Még most is sírok, ha eszembe jut. És tudom, hogy én vagyok a hibás.


2010. júl. 11. 23:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

nem miattad halt meg!

egy dolgot tudok csak mondani amiben én hiszek: hogy minden okkal történik. meg volt írva, így kellett lennie. ez a múlt

tovább kell lépni rajta még ha nagyon fáj is.

2010. júl. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

huhhhh,ez kemény!öszinte részvétem neked és a családodnak!viszont nincs értelme magadra haragudnod,hisz nem te vezetted a motort és nem te kényszerítetted rá,h motorozzanak jogsi és tapasztalat nélkül!külömben is még csak 11 éves voltál,még nagyon gyerek!

ne emészd magad

2010. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Én abban hiszek, hogy sajnos akkor is így történt volna, ha szólsz időben, vagy a JóIsten így akarta, mindegy miben hisz az ember... Nem a te hibád volt, ne mardd magad. Ha mégis kétségeid vannak, beszélj róla valakivel.
2010. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem miattad halt meg, ezt te is tudod jól. Akink el kell menni az ígyis-úgyis elmegy. Ha szóltál volna édesanyádéknak, hogy hova mentek akkor lehet a szemük előtt halt volna meg a fiuk. Szóval ne magad okold, nem te ölted meg!
2010. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De, ha szólok nem engedik el a szüleim és még mindig velünk lenne.

2010. júl. 11. 23:55
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem a te hibád. Bratty saját, buta döntése volt, semmi közöd hozzá!
2010. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Akkor legkozelebb neked sem mondja el es titokban motorozott volna.Reszvetem!
2010. júl. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanmár...


Nem a te hibád ez, ha te nem falazol és elmondod, akkor holnapután elüti egy autó, vagy rádől egy fa.



Neki ennyi jutott.


Valakibe meg belevág a villám és túléli.

2010. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

LEhet hogy most kemény leszek, és rosszul fog esni de így látom: Ha te akkor szólsz a szüleidnek, valószínűleg már akkor is késő. Én nem hiszek abban hogy azért mert meg van írva, azért mert Isten így akarta....Egyzserűen szerintem azért, mert rövid idő alatt történt... Gondolj bele... A rendőrök csak akkor mennek ki a családhoz ha már a helyszínt biztosították, mindent elrendeztek... az egy jó óra. Maradt fél óra, és még bele kell számítani amig kiértek oda a rendőrök. ha szóltál volna a szüleidnek sem értek oda időben. Ez nem a te hibád, te nem tehetsz róla. Az életben egyszerűen történnek rossz dolgok, amiért nem feltétlen kell hibást, vagy felelőst találni, még okot sem kell keresnünk csak egyszerűen feldolgoznunk és túllépnünk rajta amennyire csak lehet.

Sajnálom a bátyádat, és részvétem, de hidd el te csak annyira tudtad volna ezt a balesetet megakadályozni mint bárki más, bárki a világon.

Lépj túl ezen, a bátyád sem akarná hogy örökké ezen rágd magad...

2010. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy még élne.

De te 11 voltál, ő meg 16.

Talán neki kellett volna több esze legyen. Amúgy miujság a kedves apukával, akié a motor volt?

2010. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!