Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az évek óta...

Mit csináljak az évek óta mardosó bűntudattal? Miattam halt meg a bátyám.17/L

Figyelt kérdés

11 évesen vesztettem el a bátyámat, aki akkor 16 volt. Elment a legjobb barátjával. Azt mondta a szüleinknek, hogy csak a parba mennek le, de igazából motorozni mentek. Nem volt jogsijuk, soha nem gakoroltak. A haverja apukájának a motorját vitték el úgy, hogy az apuka nem tudott róla.

Én tudtam, hogy hova mennek, de falaztam nekik. Most már tudom, hogy el kellett volna mondani a szüleinknek. Lehet, hogy akkor haragudott volna rám a bátyó, de lenne.

Elmentek és kb. 1,5 órával később jöttek a rendőrök és mondták, hogy a várostól 10km-re motoros balesetük volt és ő és a legjobb barátja meghaltak.

Azt a napot soha nem felejtem el. Szörnyű volt. Még most is sírok, ha eszembe jut. És tudom, hogy én vagyok a hibás.


2010. júl. 11. 23:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
9%
Kérdésedre nagyon egyszerű a válasz: menj pszichológushoz, aki megfelelő partner lesz ebben a kérdésben, itt nem fogsz jutni semmire, hacsak nem önsajnálatért jöttél ide.
2010. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elmondtam a szüleimnek, hogy tudtam, hova mennek.

Pszihológust többen írták. Eddig 3nál voltam és mind3 alkalommal rossz vége lett. Egyszer sírva futottam ki, egyszer a pszihológushoz vágtam egy könyvet ami a kezembe került, egyszer pedig felburítottam az asztalt.

2010. júl. 12. 23:16
 23/27 anonim ***** válasza:
Miért???
2010. júl. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
ha valószínűnek tartod, hogy most is ilyen reakcióid lennének, inkább pszichiáterhez menj.
2010. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Menj el lelki beszélgetésre a Biatorbágyi Belmissziói Szolgálathoz. Sokan szabadultak meg már mindenféle nyomasztó dologtól az életükben.
2010. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Igazából én sem tudom miért.
2010. júl. 15. 00:50
 27/27 anonim ***** válasza:

Úgy látom, mondhatják százan, hogy nem a te hibád, te akkor is érzed bent a vádakat, és igazat adsz nekik. A saját bíróságod bűnösnek talált.

Rajtad ebben a helyzetben az segíthet, ha egy magasabb szintű bíróság felment, mert kegyelmet kapsz.

Én megkaptam ezt a kegyelmet, de Pál apostol is, akinek a kezéhez szó szerint vér tapadt.

Nem hülyeségként mondom, menj el Biatorbágyra.

2010. júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!