Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az évek óta...

Mit csináljak az évek óta mardosó bűntudattal? Miattam halt meg a bátyám.17/L

Figyelt kérdés

11 évesen vesztettem el a bátyámat, aki akkor 16 volt. Elment a legjobb barátjával. Azt mondta a szüleinknek, hogy csak a parba mennek le, de igazából motorozni mentek. Nem volt jogsijuk, soha nem gakoroltak. A haverja apukájának a motorját vitték el úgy, hogy az apuka nem tudott róla.

Én tudtam, hogy hova mennek, de falaztam nekik. Most már tudom, hogy el kellett volna mondani a szüleinknek. Lehet, hogy akkor haragudott volna rám a bátyó, de lenne.

Elmentek és kb. 1,5 órával később jöttek a rendőrök és mondták, hogy a várostól 10km-re motoros balesetük volt és ő és a legjobb barátja meghaltak.

Azt a napot soha nem felejtem el. Szörnyű volt. Még most is sírok, ha eszembe jut. És tudom, hogy én vagyok a hibás.


2010. júl. 11. 23:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon szomorú. :( De figyelj, nincs de. Nem a te hibád. Azt tetted, amit minden kishúg tett volna: falaztál. Ne okold magad, szörnyű, ami történt, de az nem megoldás, ha ön magadat vádolod. Hidd el, a bátyád is azt szeretné, hogy ne hibáztasd magad!
2010. júl. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

szerintem nem vagy hibás.

esetleg járj el pszichológushoz.

a szüleidnek azonban szerintem ne mondd el, hogy tudtál róla, hogy nem a parkba mennek.

2010. júl. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Az apuka az eset után teljesen kibukott. A mai napig, ha meglát egy motort ideges lesz.

2010. júl. 12. 00:11
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
Az biztos, hogy nem te tehetsz róla. Felelőtlen volt. És a felelőtlen emberek előbb utóbb megütik a bokájukat valamilyen módon. Én nem is ülnék motorra pl.
2010. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy nagyon nehéz helyzet, őszinte részvétem:(

Nem a te hibád. Nem tudtál volna mit tenni. Még ha el is mondod a szüleidnek, nem hiszem, hogy a szüleid fogták volna magukat, és kiállnak a főútra megkeresni a bátyádat.

Gondolj bele, valószínüleg felhívták volna, és ha motorozott, ő nem vette volna fel a telefont. Vagy arra figyelt volna, és pont azért hal meg. A szüleid pedig mit tehettek volna? Nem állhatnak minden sarokra.


Vagy ha még indulás előtt elkapják, ez rendben. De aki motorozni akar, az motorozni fog, a baj máskor is megtörténhetett volna.


Ennek így kell lennie. Kérj segítséget, segítenek túltenni magad, hidd el:)

2010. júl. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Fogadd őszinte részvétemet. Egyébként, hidd el, nem a te hibád volt. Tudom, bűntudatot érzel,de nem tehetsz róla.
2010. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%
Fentieknek igazuk van . Ha mégsem tudsz szabadulni a bűntudattól, tudd: Isten az ő fia, Jézus véréért megbocsát. Akinek Isten megbocsátott, azt senkinek nincs joga többé vádolni, még neked magadnak sem.
2010. júl. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem a te hibád, de elhiszem, h nagyon rossz lehet neked, mert mindig azon gondolkodsz, mi lett volna ha elmondod a szüleidnek. Szeritem is járj el pszichológushoz, hátha segít megemészteni ezt az egészet:/ Amúgy azóta mondtad már a szüleidnek, h tudtad? Vagy nem is mondtad le nekik?
2010. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy hibás. Azt tetted, amit ilyenkor egy kislány tesz, falaz a testvérének. Ha elmondtad volna a szüleidnek, akkor ha aznap nem is, de elmegy máskor, de azt már el sem mondja. Tapasztalat nélkül ez más alkalommal is megtörtént volna.

Biztos nagyon hiányzik a testvéred, de ne okold magad. Semmi rosszat nem tettél. Szüleidnek meséltél erről?

2010. júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás. Ha nem aznap, megtörtént volna másnap, máskor. A bátyád sem akarná, hogy magadra vállald és sírj.

Keressetek anyukáddal egy pszichológust (már 11 évesen kellett volna!), mert ez a történet tönkreteszi az életedet.

2010. júl. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!