Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az eskövős helyzetről?

Figyelt kérdés

Volt néhány éve XY eskövője, nem volt nagy, kb 70 fős. A koszorúslányok az unokahúgok voltak.

Az egyik unokahúg férjhez megy, nagy, 150 fős lagzi lesz, de az unokahúg nem szeretné meghívni XY-t és férjét. Nem történt semmi, de az elmúlt pár évben egy szót sem váltottak egymással. (mivel egykorúak, korábban az összes iskolai szünetben együtt lógtak, szoros volt a kapcsolat)

A szülők még most is barátok (emellett rokonok is), összejárnak. Ezért XY szülei hivatalosak az esküvőre.

Jogos a sértődés?


ma 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy rosszul esik, jogos, megsértődni nem, hiszen nyilván észrevette az illető, hogy időközben eltávolodtak egymástól. Az illető helyében kb. lesz*rnám. Nem kell olyan szekér után futni, ami nem akar felvenni. Meg különben is, mit számít egy "idegen" esküvője? Persze, ettől még megértem, hogy rossz érzés, mert rávilágít arra, hogy ezt a kapcsolatot végül mindkét fél hagyta tönkremenni.
ma 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Igen. Én is meghívtam olyan barátomat (nem is rokont), akivel nagyon sok időt töltöttem együtt fiatal koromban, de felnőttként megszakadt a kapcsolat, mert úgy alakult az életünk. Jó, nem hívsz meg esküvőre olyat akivel soha nem volt és aktuálisan sem jó a kapcsolatod, de olyat szerintem igen, akivel valaha nagyon jó volt, csak az élet úgy hozta hogy már nem.

Nekem is van olyan barátom, akivel az esküvm óta nem is találkoztam és csak ritkán beszéltük (szóval ilyen három éve), és nekem rosszul esne ha ő nem hívna meg az esküvőjére.

ma 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem jogos. Évek óta nem beszélnek. Attól, hogy 150-en lesznek még nem jelenti azt, hogy beleférnek olyan rokonok is, akikkel a kapcsolatot sem tartják.

Egyébként ha az unokahúg lenne a fontos xy-nak nem a sértett egója, akkor nem hisztizne, hanem élne az alkalommal, hogy újra felvegye a kapcsolatot az unokahúgával. Szia Kati, anyuéktól hallom, hogy esküvőd lesz, gratulálok... Vagy valami.

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Azt illik visszahívni, aki korábban meghívott. Legalábbis nálunk még él ez a szokás.
ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan felesleges ebből feszkót csinálni. Még ha fordítva lenne, hogy anno xy volt a meghívott és tömött borítékkal ment, most meg visszafele az unokahúg nem menne, nem adna semmit, akkor talán esetleg meg lehetne érteni. De így nem látom mi olyan nagy tragédia, hogy nem kell tízezreket adni valakinek, akire amúgy pont magasról szarik évek óta.
ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem ertem, hogy ha a nagynéni nem is tartja a kapcsolatot az unokahúggal, nem is érdekli, mi van vele, akkor miért nem mindegy, meghivja-e a lagzira?


Azért ha èvek óta nem találkoztak, akkor láthatóan egyik sem érdekli a másikat. A nagynéninek nem lenne kellemetlen odamenni olyan esküvőjére, aki kvázi felidegen már neki?

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvőmre nem hívtam meg: egyik unokatestvéremet sem (van 17), de még a nagynénémet és a három nagybátyámat sem!

Miért? Évek óta egy szót sem váltottunk. Igaz, ők külföldön élnek mind, így nem is lett volna egyszerű megoldani a találkozásokat, de senki sem erőltette. Gyerekkoromban találkoztunk párszor és akkor mindenki tette a szépet és a jót. Később neten próbáltam tartani velük a kapcsolatot, szülinapokra, ünnepekre mindig írtam, és érdeklődtem felőlük.

Később a párom megkérte a kezem.

Facebookon kint volt az eljegyzési posztunk (csak egy gyűrűs kép, tehát nem családi összejövetelen történt), de még egy gratulálokot sem nyögtek oda.

Na most minek hívtam volna meg közülük bárkit is? Azért, hogy álcázzam a helyzetet? Hogy minél nagyobbnak tűnjön az esküvő?

Nem is lett volna kedvem olyanokkal együtt mulatni, akikről tudom, hogy lelkük mélyén kb. le sem sz@rnak.

Így lett egy cuki 70 fős esküvőnk, és olyanokkal voltunk körülvéve, akik tényleg számítanak.


Azért a te helyzetedben megértem, hogy rosszul esik, hiszen ők ott voltak a ti esküvőtökön, deviszont lehet, hogy ő is úgy van vele, hogy olyanokkal szeretne ünnepelni, akikkel tartja a kapcsolatot.

ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat en az egesz csaladot kompletten nem hivnam akkor mar.

Azt mondjuk pont leszarom, hogy anyam kivel van joban, ki kinek a rokona.

Most lehet engem anyagiasnak nevezni, de nincs arra penzem, hogy olyanokat etessek-itassak az eskuvomon, akivel a kapcsolatot se tartom es kulonosebben nem is erdekel.

De az valoban lehet furcsa, ha a csalad felet meghivod, masik felet meg nem. Na akkor inkabb senki ne jojjon vagy mindenki 🤷‍♀️


Az meg engem szinten nem erdekel, hogy x eve a pistike meghivott a sajat eskuvojere es illik viszonozni. En viszonoznam, ha olyan a kapcsolat. Ha nem olyan, akkor nem fogom. Es az evek alatt nagyon sokminden valtozhat.

ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Egy nagy eskuvore nem meghivni eleg nagy bunkosag - megha idokozben el is tavolodtak egymastol.


mas lenne a dolog, ha valamin osszevesztek idokozben, de azt mondod nem errol van szo

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
De mi bunkóság azon, hogy valaki nem hiv mdg a lagzijara olyat, akit nem is érdekel, mi van vele, él-e meg egyáltalán a menyasszony?
ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!