Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az eskövős helyzetről?

Figyelt kérdés

Volt néhány éve XY eskövője, nem volt nagy, kb 70 fős. A koszorúslányok az unokahúgok voltak.

Az egyik unokahúg férjhez megy, nagy, 150 fős lagzi lesz, de az unokahúg nem szeretné meghívni XY-t és férjét. Nem történt semmi, de az elmúlt pár évben egy szót sem váltottak egymással. (mivel egykorúak, korábban az összes iskolai szünetben együtt lógtak, szoros volt a kapcsolat)

A szülők még most is barátok (emellett rokonok is), összejárnak. Ezért XY szülei hivatalosak az esküvőre.

Jogos a sértődés?


ma 09:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem hivott meg az unokatesom az eskuvojere , facen lattam , hogy volt eskuvo.

Anyam temetesen lattam oket utoljara 6 eve, szoval nem erdekelt, hogy nem hivtak meg. Lehet ha hivnak se megyek. Illetve az en vendeglistamon se szerepelnenek.


Nem vagyunk rosszban , ha epp osszefutnank örülnénk egymasnak mint barmekyik reg nem latott ismerosnek.

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%
Mindenki azt hív meg az esküvőjére, akit akar, meg lehet sértődni, de semmi közöd hozzá, hogy akarja-e, hogy ott legyél vagy sem. Az enyémen nem volt ott a nővérem, mert 5 éve nem beszéltünk.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Igen, jogos.
ma 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem jogos a sértődés.

Ha évek óta nem tartják a kapcsolatot, akkor milyen alapon várná ezt?

Sőt, ha jól értem, XY házasságkötése előtt kifejezetten szoros volt a kapcsolatuk, sok időt töltöttek egymással és utána nem az unokahúg szakította meg a kapcsolatot, hanem XY.

ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Én azt nem értem, hogy akkor ki az istent hívnak meg, ha nem olyat, akivel olyan szoros volt a viszony, mint xynal? 150 ember elképesztő, szerintem ilyen esküvő során még a szomszéd nagymamájának a fodrászát is meghívják. Lehetetlen, hogy valakinek ennyi szoros rokona (akivel gyakrabban beszél mint xy-ékkal) és barátai legyenek..
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
24%

15-ös, nem tudjuk, miért szakadt meg ilyen hirtelen a korábban oly szoros kapcsolat.

Nekem van egy tippem: XY megsértődött erre az unokahúgára, mert szerintük nem elég értékes ajándékot kaptak tőlük. Az esküvő után megmondta neki a magáét, aztán azóta az unokahúg nem keresi őt.

Egy ilyen helyzetben pl. teljesen érthető, ha ha az unokahúg később XY-t nem fogja hívni a lagzijára. Én se hívnám.

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
#16 miert irsz hulyesegeket?
ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

Ő meg volt hívva, koszorúslány is volt, lehet még ruhát is kapott. Szerintem bunkóság ezek után nem visszahívni, főleg, hogy xy szüleit, akik még korosztályban sincsenek egy szinten meg meghívja. Gondolom xy szüleivel sem szorosabb a pár kapcsolata, mint xy-al.

Nekem ez úgy néz ki, mintha a szülők írnák a vendéglistát, nem a menyasszony....

ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Érthető, ha nem esik jól, főleg ha a szertartásra sem hívtak, de teljesen felesleges rajta megsértődni. Attól csak rosszabb lesz. Az unokahúg azt hív meg az esküvőjére, akit akar, nem kötelező tartania azt a szokást, hogy aki meghívta, azt visszahívja. Mi sem hívtuk meg a hatvanvalahány fős lagzinkra apukám munkatársának a lányát, akinek 25 évvel korábban ott voltunk a nagy, falusi lagziján :), sőt a fél-unokatesómat sem, mert gyerekkorunkban találkoztunk utoljára és utoljára 15 éve hallottam felőle.

Ettől még nem tartom rossz dolognak, ha valaki a régen látott rokonokat is meghívja, mert az esküvő (és a halotti tor) jó alkalom a rokoni kapcsolatok ápolására. Mi sem haraptuk le anyós fejét, amikor meghívta a másod unokatestvéreket após ágáról (találkoztak, kérdezték, mi van velünk és hülyén jött volna ki, ha nem teszi). Két előnye volt: megismertük őket és kiderült, hogy az anya és a lánya nagy táncos, erre mások is kedvet kaptak hozzá, szóval csinálták a hangulatot. Vicces, de a "zenei hangulatfelelőssel" szintén az esküvőnkön találkoztam először, őt sem terveztük meghívni, csak úgy alakult.

ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

En azt nem ertem neked miert esik szarul , hogy nem vagy meghivva olyan emberek lagzijaba akikkel nem is beszelsz.


Hatam kozepere nem hianyozna egy lagzi. Menjek oda, vegyek ruhat adjak penzt , hogy utana ugyanugy ne beszeljunk tovabb. 😂

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!