Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért vállal valaki gyereket,...

Miért vállal valaki gyereket, ha nem tud mindent megadni neki?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés, illetve az arra adott válaszok ihlették az én kérdésemet.

Nem az elkényeztetésről beszélek.

Hanem arról, mikor mindennapos téma, hogy miből vegyünk ételt, miből vegyünk új ruhát a gyereknek ilyesmik. Mikor gyereket vállalunk nem az az elképzelésünk, hogy mindenből a legjobbat szeretnénk neki? Ha alapjáraton sem élünk túl fényes körülmények között, akkor minek tetézzük még a bajt? Bocsánat a fogalmazásért, de egy kisgyermek azért alaposan megterheli a bankszámlát. Miért vállaljuk úgy be, hogy mondjuk még anyóséknál élünk? Vagy számtalan példát látok arra, hogy nem vesszük meg a gyereknek a ruhát, hanem kölcsönkérünk innen-onnan, babakocsit is kérünk valahonnan. A játékai is úgy kapja a szomszédoktól meg egyebek. Nem visszük külön foglalkozásokra, mert "minek az", "hülyeség", "nincs rá pénz", beíratjuk valami középszintű oviba, meg általános iskolába, csak, hogy járjon valahová. Semmiféle külön foglalkozásra nem járnak. Ha hazaér valami másnapos vagy harmadnapos ebédet eszik, amit mikróban melegít. Stb.

Megint csak elmondanám, nem az elkényeztetés a téma, de én ha gyermeket vállalok, szeretném szellemileg is testileg is fejleszteni, hogy egy széles látókörű művelt felnőtt váljon belőle, hogy értékesen, értelmesen, tartalmasan töltse el a gyerekkorát és hogy egészséges legyen legfőképpen. Miért vállal gyereket valaki, ha nincs is rá pénze?

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy engem ne támadjanak:) Én sem élek túl fényes körülmények között, sok minden kimaradt a gyerekkoromból, amivel ma több lehetnék, ezért szeretném én majd ezeket megadni a saját gyermekemnek, ez szerintem azért nem bűn:)

Előre is köszi a válaszokat.


2011. júl. 21. 17:45
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

18.30

Én ilyesmit nem írtam.

2011. júl. 21. 18:37
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem neked szólt.

Figyelj, igazad is van meg nem is. Lehet gyereket szülni, ha az embernek nincs sok pénze, de van egy határ. Itt úgy gondolom ennyi a jó válasz, a határ. Mi az amit én, mint szülő fontosnak tartok? Azt meg tudom-e adni? Igen? Jó akkor szülök. Ha én nem tartom fontosnak az elit iskolát, akkor nem kell hogy annyi pénzem legyen. Azt hiszem érted.

2011. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az életben többnyire nem azok érvényesülnek akik anyuci pici fiai, akiknek mindent megadtak, hanem akikben megvan a hajtóerő hogy változtassanak a helyzetükön, mert gyerekkorában csak az olcsóbb csokit kapta és eltökélte hogy lesz ez még másképp is. Van jónéhány jól kereső diplomás ismerősöm és az a ritka hogy már a szüleik is befutott menő család volt, nem példátlan hogy az elvált anyja nevelte őket panelban.
2011. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egyetemi és főiskolás ismerőseim, barátaim között is többségben vannak azok, akit nem apuka meg anyuka nyomott. Nem mély szegénységben éltek ugyan, de nem kaptak meg mindent. Így megtanulták, hogy meg kell küzdeni az életben a dolgokért. Akit annyira pátyolgattak gyerekkorában, már rég elvonóra járnak, vagy apuka ad munkát a kicsi fiának, mert tanulni hülye volt. Több ilyen példát ismerek.

Az igazság az, hogy engem is az motivál a tanulásra, hogy biztosítani tudjam magamnak azokat a dolgokat, amiket gyerekként nem kaptam meg. Természetesen soha nem éheztünk vagy ilyesmi, de volt kínai ruhánk bőven. Igen anyáéknak is nehéz volt, hogy nem kaphattam például barbie-házat, mikor annyira akartam. Ez örök sérelem és örök hajtóerő a tanuláshoz. :)

2011. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%

Szerintem minden drága játéknál,foglalkozásnál,tábornál többet ér az,ha TE vagy a gyermekeddel és törődsz vele.2 éves lesz a lányom,de bevallom őszintén a terhesség alatt és után is többször nélkülöztünk,de ő neki azért minden fontos dolgot megadtunk és meg is fogunk továbbra is!Vannak akik nem direkt vállalnak gyermeket csak becsúszik,mint nálunk is és ha szeretjük egymást akkor miért vetetnénk el?

Eddig is megoldottuk és továbbra is megfogjuk és a személyes törődésünkel sokkal kiegyensúlyozottabb,nyugodtabb,érdeklődőbb gyermeket nevelünk amíg más leülteti méregdrága játékokkal addig anya és apa mesét olvas sétál,horgászik,csónakázik,vonatozik,állatkertbe megy vele.Szerintem ez mind értelmesebb program mintha abból csinálnánk presztízs kérdést,hogy honnan kapja a játékait vagy a ruháit!

2011. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%

Régebben sem vetették el a gyerekeket, pedig akkor is volt szegénység.(ez alatt értsd a történelmi időszakokat)

Én ellenzem az abortuszt, szerintem semmi értelme azért nem vállalni egy gyereket, mert épp nem vagy jó anyagi helyzetben. Persze, ha saját magadat sem tudod eltartani, akkor jobban teszed, ha elveteted, de valakinek nincs szíve hozzá...

2011. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!