Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért vállal valaki gyereket,...

Miért vállal valaki gyereket, ha nem tud mindent megadni neki?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés, illetve az arra adott válaszok ihlették az én kérdésemet.

Nem az elkényeztetésről beszélek.

Hanem arról, mikor mindennapos téma, hogy miből vegyünk ételt, miből vegyünk új ruhát a gyereknek ilyesmik. Mikor gyereket vállalunk nem az az elképzelésünk, hogy mindenből a legjobbat szeretnénk neki? Ha alapjáraton sem élünk túl fényes körülmények között, akkor minek tetézzük még a bajt? Bocsánat a fogalmazásért, de egy kisgyermek azért alaposan megterheli a bankszámlát. Miért vállaljuk úgy be, hogy mondjuk még anyóséknál élünk? Vagy számtalan példát látok arra, hogy nem vesszük meg a gyereknek a ruhát, hanem kölcsönkérünk innen-onnan, babakocsit is kérünk valahonnan. A játékai is úgy kapja a szomszédoktól meg egyebek. Nem visszük külön foglalkozásokra, mert "minek az", "hülyeség", "nincs rá pénz", beíratjuk valami középszintű oviba, meg általános iskolába, csak, hogy járjon valahová. Semmiféle külön foglalkozásra nem járnak. Ha hazaér valami másnapos vagy harmadnapos ebédet eszik, amit mikróban melegít. Stb.

Megint csak elmondanám, nem az elkényeztetés a téma, de én ha gyermeket vállalok, szeretném szellemileg is testileg is fejleszteni, hogy egy széles látókörű művelt felnőtt váljon belőle, hogy értékesen, értelmesen, tartalmasan töltse el a gyerekkorát és hogy egészséges legyen legfőképpen. Miért vállal gyereket valaki, ha nincs is rá pénze?

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy engem ne támadjanak:) Én sem élek túl fényes körülmények között, sok minden kimaradt a gyerekkoromból, amivel ma több lehetnék, ezért szeretném én majd ezeket megadni a saját gyermekemnek, ez szerintem azért nem bűn:)

Előre is köszi a válaszokat.


2011. júl. 21. 17:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

off:Csak a saját elkeseredésedet adtad ki magadból,nekem

az jött le....


Én másik országban élek,tehát nem tudom,hogy mi is valójában M.o.-on a helyzet,de tudom,hogy milyen itt nálunk,a ti szomszédotokba!Szinte semmi,egyetlen egy munkahely sem biztos,az emberek csak úgy kapják a felmondásokat!Persze adódik mindég másik,valami még szarabb sajnos!Ha így nézzük akkor nekünk sem kellet volna gyerekeket vállalni,sőt a szüleinek sem!

De akkor viszont miért,kiért a küzdés?Csak magamért?Ugyanmár,az már elmúlt,17.5 éves korom óta dolgoztam magamért,mindent amit csak tudtam megvettem magamnak!De beleúntam,már nem volt érdekes órákig shoppingolni!Akkor megismerkedtem a férjurammal akinek saját műhelye vaolt(van)és szépen keresett,meg én is ,jól megéltünk!Majd jött a válság,elfogytak a melók,az én munkahelyen csődbe ment!A férjem elhelyezkedett egy pékségben ahol hülyére dolgozta magát kb.70 000ft.-ért,amit alig akart a főnöke odaadni neki,majd munkahelyet váltott,így vergődünk a világban a 2 csemeténkkel!Mégis nagyon boldogok vagyunk,hogy vannak ők nekünk,mit sem érne az élet a puszijuk és az ölelésük nélkül...:***

2011. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
100%

Igen, az lesz boldog, aki többet kap. De nem mindegy, hogy miből.

Ha dolgozol napestig, és alig lát a gyereked, illetve fordítva: mikor meg te vagy otthon, ő van különórán mondjuk, az megéri?!

Sokan tényleg azt gondolják, hogy azzal tesznek jót a gyereküknek, ha megvesznek neki mindent, amit csak tudnak. Pedig lehet, boldogabb az a gyerek, aki a szomszédtól kapott cuccokkal játszik a szüleivel, mint a vadi új kisautót egyedül tologató!

Ha a leendő szülő akar és tud foglalkozni a gyerekével, óvja és szereti, akkor annak a gyereknek meglesz midnene, ami igazán fontos.

2011. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nekem megszakadna a szívem, ha állandóan azt kéne hallgatnom, hogy "bezzeg ennek meg ennek meg van mindene" "én miért nem mehetek ide meg ide?" stb.

Tudom, mert én is ilyen voltam általánosban. Soha nem értettem, hogy másnak miért van nekem meg miért nincs. Mondjuk egy kisgyereknek azért még nehezebb elmagyarázni az igaz.

2011. júl. 21. 18:05
 14/26 anonim ***** válasza:
70%
Az sajnos tény, hogy az a gyerek, aki középszerű vagy szegény családba születik, az nem fog menni egyetemre, mert szülei nem tudják támogatni, illetve tele beszélik a fejét olyanokkal hogy "ne legyél ilyen köcs*g öltönyös"! Hallottam már ilyet! És így a gyerek is egy gyárban végzi minimálbérért, és majd szidja a gazdagokat, a tehetősebbeket hogy ő miért keres ennyit!
2011. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
mert ha sokan arra várnának mikor lesz elég pénzük, soha nem lenne gyerekük
2011. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nem létezik olyan gyerek aki nem hasonlítgat. Ha milliókat keresel akkor ahhoz aki milliárdokat keres.

De ez csak akkor hagy benne nyomot, ha nem kap meg mindent otthon ÉRZELMILEG!

2011. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

18:07

Édesanyám jogász volt, az apja iskolaszolga. Ne beszélj hülyeséget, aki szegény családba születik, még törekedhet a szüleivel együtt. A háborúban is született gyerek. A szegényeknek is joguk van legalább egy gyerekre. Szép, ha már ez is a gazdagok kiváltsága lesz.

2011. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
13%

"18:07

Édesanyám jogász volt, az apja iskolaszolga. Ne beszélj hülyeséget, aki szegény családba születik, még törekedhet a szüleivel együtt. A háborúban is született gyerek. A szegényeknek is joguk van legalább egy gyerekre. Szép, ha már ez is a gazdagok kiváltsága lesz."


Oké, szüljenek a szegények is gyereket, de akkor ne fussanak minden juttatásért az államhoz! Akkor tartsák el saját maguk! Mert persze oda szüli a gyereket, de kell neki ingyen tankönyv, ingyen ebéd, meg minden más! Akkor ne kelljen! Ne az adófizetők fizessék meg a más ember hülyeségét!

2011. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%

A gyermekszülés hülyeség???

Szégyelld magad amiért ezt írtad!

2011. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Szép, meg jó ez a "szeretet kell", meg kölcsönruhák stb., de mindenki nézzen magába. Tényleg olyan baromi jó a gyereknek, ha még májusban is téli cipőben jár?! Vagy csak egy nap egyszer eszik valami silány menza kosztot, mert még egy rohadt almára sem telik? Jó neki a full ideges szülő, aki azon dilemmázik, hogy az utolsó 200 Ft-ból új füzetet vegyen-e a gyereknek, vagy egy kenyeret.

Van az a színvonal, ami alatt nem szabadna gyereket vállalni. De sokan vállalják, utána meg sírnak, hogy milyen szar is nekik, elvárják, tartják a markukat, hogy nekik segítsen a szomszéd, az óvoda, az állam.


Nem kell milliomosnak lenni, csak ésszerűen gondolkodni.

2011. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!