Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnél akkor is gyereket, ha...

Szülnél akkor is gyereket, ha biztosan tudod, hogy nem fogsz tudni megadni neki mindent?

Figyelt kérdés
Nem az alapvető dolgokra gondolok ,hanem pl. nyaralás , márkás ruhák , egyetem ,főiskola , különórák stb..
2011. szept. 21. 19:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez azért nagyon függ attól, hogy mi az a "minden".

Nekem pl egyáltalán nem volt fontos soha a nyaralás, a márkás ruhák, szóval nem ezen múlt, hogy lesz-e gyerekünk.

A főiskola, egyetem meg annyira odébb van még, szerintem így 18-20 évre nem lehet előre tervezni a mai világban.

2011. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nemsoká szülök, és nem vagyunk nyaralós típusok, márkás ruhát még csak a boltban láttam(nem divat a családban), az egyetemet én is magamnak fizettem, arra nem gondolok előre. Mindenkinek más az elvárása. Nem azért nem adom meg neki, mert -nekem sem adták meg, stb...- mert tényleg nem kaptam meg mindent, azért, hogy tegyek érte. Nem kínozni akarom a gyereket, csak tanítani arra, hogy legyen talpraesett és önálló, hogy aztán ő is könnyen elboldoguljon akár 18 évesen, mint mi annak idején, jó volt 18 évesen azt mondani, igen, magam vagyok, nem tapadok senkire. Ha ő nem fog így érezni, akkor nem fog, nem erőltetem...
2011. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mondjuk én olyannak tarom magam és a férjemet is, hogy mi a jég hátán is megélnénk és ami kell, amit akarok arra előteremtem a pénzt tehát ennek fényében mondom, hogy igen. Mert ami kell, ami fontos, az meg lesz. Márkás ruhák, nyaralás pl. nem fontos de különórára, egyetere pl. előteremtjük ha kell. Ezenkívül meg nagyrészt nevelés kérdese az egész. Én is munka mellett érettségiztem albérletben stb...szóval nehéz volt de megcsináltam. A gyerekemnek se esik le a gyűrű a kezéről ha fősuli mellett dolgozik is. Erre fogom tanítani és már most is ezt a példát látja pedig még csak 2,5 éves.
2011. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó vagyok. Bocs, még nem fejeztem be csak mennem kellett a gyerekhez. :O

Szóval, 23 hetes vagyok a kis tesóval, a kislányom itthon van velem de mellette még dolgozom is itthon (varrok) ezenkívül papíron visszamentem dolgozni kivettem a szabikat és most táppénzen vagyok. Szóval nyitott szemmel kell járni, kihasználni minden lehetőséget, ennyi a titok, nem kell félni. Ja,a férjem meg elintézte a munkahelyén, hogy ne jelentsék be és Ő meg megigényelte a gyest mivel én lemondtam. Talán nem szép dolog de tőlünk is annyit de annyit elvesz az állam (pl.a nyugdíjjunkat) nehogy már én ne használjunk ki mindent amit lehet!

2011. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
igen, abszolut egyetértek a 2. és a 4. hozzászólással.
2011. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert szerencsére engem olyan szülők neveltek fel akik meg tudtak nekem adni mindent. A nyaralást, a márkás ruhát, az autót. Egyetemet nem fizették, mert államilag finanszírozottra jártam, ráadásul helyben, szóval lakásra, utazásra sem kellett kiadni, de tudom, hogy ha kellett volna, akkor fizetik, de a jó tanulmányommal próbáltam meghálálni azt a sokat amit nekem adtak. Nekem rossz érzés lett volna, ha a gyerekemnek nem tudom megteremteni ezeket a körülményeket, miután tudtam, hogy milyen így felnőni. Szerencsére a férjemmel együtt jó a keresetünk, így vállaltunk már két gyermeket. Amúgy biztos vagyok benne, hogyha nekem sem adatott meg volna ilyen sokminden akkor én sem akartam volna ennyit adni a gyerekemnek, és rosszabb körülmények közé is szültem volna, de szerencsésnek mondhatom magam. Viszont minden tiszteletem a tiétek!
2011. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most várom a harmadikat. Ha az "anyagi biztonságot" néztük volna, akkor NULLA gyerekünk lenne.

Nyaralás: luxushelyekre nem járunk, van egy családi telek a Dunánál, a gyerekek élvezik, szeretik.

Márkás ruhák: nekem sincsenek. A gyerekeknek több márkás cuccuk van, amiket örökölünk vagy turkálok...

Egyetem, főiskola: amióta én élek, egy diplomát az állam finanszíroz, és a jól tanulóknak mindig is voltak/lesznek lehetőségei. Hát lehet, hogy Oxfordba nem tudom majd kiküldeni, de talán nem is kell...

Különóra: már ovis szinten jelentkezik: szelektálunk, néhány belefér, 5 féle nem fog, de szerintem nem is kell, a boldog gyerekkornak nem a száz különóra a lényege. Amit szeretnék: zene és sport. A zene jelenleg még állami keretek között olcsó, a sportot tényleg ki kell fizetni, nyelvet remélem az iskolában, meg tőlem fognak tanulni (nyelvtanár vagyok)

2011. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

21:01 vagyok

Még egy dolog eszembe jutott újraolvasva a kérdést:

Szerintem a "minden" az nem azokról szól elsősorban, amiket leírsz. Sok öreg mesél a családi boldogságukról, pedig a háborúban sem élelem sem ruha nem volt, szóval még az "alap dolgok" sem. És mégis.

Ebben én is hiszek. Igyekszem törődni velük, figyelni és SZERETNI, elfogadni őket feltétel nélkül. Nem vagyok benne tökéletes, de erre törekszem, és ez fontosabb talán "mindennél".

2011. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat nalam a minden eleg tag fogalom.Amig enni van mit,van mit viselni es szeretet is van addig mi kell meg?

Vannak markas ruhaink,elektronikai cuccok is es ettol nem lesz boldog a gyerek?Vagy igen es csak en vagyok lemaradva?

Nyaralas?Eleve kulfoldon elunk igy a gyerek egesz eleteben nyaral......

Oszinten bevallom MINDENT amit egy gyerek akarhat eleg nehez megadni igy azt kell mondjam igen ugy vallaltam gyereket hogy tudtam nem fogok neki megadni MINDENT.

Ha igy allnank akkor valoszinu fele ennyi gyerek sem szuletne.

2011. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is kell egy szint. Én pl. az alapra nem vállaltam volna. Mármint,hogy van mit enni, inni kész. Én azt a vonalat képviselem, aki úgy gondolják,hogy bár nem kell luxus, de nem is elég a szeretet.

Bár még csak most fog megszületni a babánk, de eddig egy nagyon jó kis alapot halmoztunk fel. Hitel nincs. Már van neki félretett pénze, ami kizárólag a sulira mehet majd. Nyaralni el tudunk menni. Márkás ruhát viszont nem nagyon favorizálom, magunkon látom,hogy több tízezres ruhák,hogy tönkre tudnak menni egy-két év alatt!

2011. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!