Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnél akkor is gyereket, ha...

Szülnél akkor is gyereket, ha biztosan tudod, hogy nem fogsz tudni megadni neki mindent?

Figyelt kérdés
Nem az alapvető dolgokra gondolok ,hanem pl. nyaralás , márkás ruhák , egyetem ,főiskola , különórák stb..
2011. szept. 21. 19:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én azt tapasztaltalom , hogy a gyerekek lenézik egymást sajnos , mert pl.nem volt nyaralni. Első nap a suliban a fő téma az volt , hogy ki hol volt a nyárom. Mindenki sorolta, hogy itt meg itt volt(külföld , Balaton stb..), az én gyerekeim pedig csak azt tudták elmondani , hogy egyszer voltunk a helyi strandon. Nagyon lelkiismeret-furdalásom van , mert látom , hogy szeretnének ők is elmenni ide-oda.
2011. szept. 22. 11:00
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8:08 ne ugy ertsd mar legyszives hogy van enni meg innivalo,ruha es kesz.Hat komolyan nehany ember......

Nem fogom leirni mi mindenunk van csak szemleltetni akartam hogy

szamomra mi a fontos ettol fuggetlenul meg adom neki azt amire egy gyereknek szuksege lehet.

Kedves kerdezo ne legyen lelkiismeret furdalasod mert ti "csak" a helyi strandig mentetek.Es akkor?Mas meg oda sem jut el.

Meg jo hogy itt az iskloaban egyenruha van,nem vihetnek be elektronikai cuccokat igy nem nezik ki a masik gyereket.

Evente 2szer "nyaralunk" Magyarorszagon,lemegyunk evente 1szer a tengerhez,allatkert,tropicarium,vidampark.Szerintem tobbet is kap mint mas gyerek........

2011. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

amit te írsz, kérdező, az szerintem kicsit más, valahogy mintha "kifelé" akarnál élni.

Ezt nem bántásból írom, csak annyi, hogy mikor jön a baba, nem tudhatjuk, hogy majd ha ovis lesz, sulis lesz, a kis barátainak milyen lesz az értékrendje.

Nálunk is volt ilyen ki hol nyaralt téma, hát elmondom, mi a szüleimmel soha nem voltunk sehol nyaralni, nem azért, mert nem telt rá, hanem mert a szüleimet nem izgatta az utazgatás, apám sem szívesen hagyta volna másra a vállalkozását egy nyaralás kedvéért. Én ebben nőttem fel, nekem ez a természetes. Sosem cikiztek emiatt, nyilván szerencsém is volt, hogy mindig olyan társaságban voltam, ahol az ilyesmi nem adott okot a bántásra.

A másik, most pl lassan betöltjük a 30at a párommal, és egyikünk sem szeret strandolni. Pont idén merengtem rajta, hogy már két éve nem voltunk vízparton, és nem is hiányzik.

Nyilván, ha a gyerek szeretne majd menni, lesz rá precedens, de nem csinálunk belőle rendszert.


De hülyeség azért nyaralni menni vagy márkás ruhát venni a gyereknek, mert mindenki más is megteszi.

2011. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem úgy értettem! Viszont én attól akadok ki néha,amikor hallom ezt a gyerekhez csak szeret kell és kész!

Na akkor én nagyon szívesen beküldöm ezt az anyukát a suliba, hogy nézzen szét, milyen, amikor a gyereke egy rágót nem tud megvenni a suli büfében, vagy gondot jelent az osztálykirándulás.

És akárhogy is nézzük, bár nem jó, de az van,amit a kérdező írt. Igenis a gyerekek megkérdezik,hogy te hol voltál nyaralni, mid van, van-e x-boxod stb. Ez egy rohadtul rossz dolog, de ez van. Nyilván nem kell minden gyereknek x-box, meg mindenféle kütyü, de ettől még rossz,hogy a gyerek ezt hallja másoktól! Illetve rossz lesz, ha mondjuk tovább akar tanulni, de egy kicsit sem tudnak segíteni a szülők! Sajnos láttam már ilyen fiút, akinek egyetemen lett volna a helye, de inkább elment segédmunkásnak!

2011. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez számomra elég összetett. Én soha nem voltam külföldön nyaralni gyerekkoromban, a nászúton ültem először (és még jó sokáig utoljára) repülőn. A férjemmel se rohangálunk külföldre, inkább a belföldi helyeket favorizáljuk. Az pedig pár forintból is ki tud jönni, csak alaposabban utána kell járni. Pl. vidéki ismerősökkel "cserenyaraltatás", gyerekes barátokkal összebeszélni, hogy mikor menjünk egy-egy helyre és ott csoportos kedvezményt kérni (pl. állatkert), folyamatosan nézem a kuponos oldalakat (pl. babakassza.hu), vagy csak egyszerűen rábökünk a térképre, felcsapjuk a sátrat a kocsi tetejére (végszükség esetére) és elindulunk. Olyan még soha nem volt, hogy ne legyen valahogy, nincs olyan település, ahova ne lenne kiírva, hogy szoba kiadó.


Aztán meg soha nem tudhatod, hogy 5-10-20 év múlva mi lesz. Lehet, hogy a ma jó egzisztenciával rendelkező egyik napról a másikra földönfutó lesz (erre is láttunk már több példát), és fordítva.

Amíg van enni-inni való és fedél a fej felett, meg amíg nem azon kell gondolkozni, hogy melyik csekket fizesd be, addig nincs gond szerintem.

2011. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Persze persze en is tudom a szeretet nem minden(attol nem lakik jol az ember).De talalkoztam mar olyan csaladdal ahol a gyerek tenyleg de tenyleg mindent megkapott csak eppen sz....k a fejere.Ezt ugy ertsd hogy a szuloket nem erdekelte mit csinalt a gyerek.Elofordult olyan eset is hogy elesett a kisfiu es az anyja meg csak meg sem olelte,hagyta had sirjon, na mit ert szegeny gyerek a markas ruhaival es a tobbi luxus cikkevel.

Tudom van olyan hogy egy ragot sem tud megvenni szegeny gyerek es sajnalom is oket,nem azert mert nem tudja megvenni hanem mert van aki lenezi ezert.En sem voltam gyerekkoromba kulfoldon 3szor voltunk a balcsin parszor a Tiszan,mas strandokon.Ennyi.Nem azert irtam hogy ehez viszonyitsatok csak van olyan gyerek akinek enni sincs mit.Ettol fuggetlenul sok ember felesleges dolgokat vesz meg a gyereknek amirol ugy gondolja alap dolog.

Altalanos iskolaba volt egy osztalytarsam,markas ruhak,markas iskolataska,kivulrol csili-vili aztan kiderult hogy meg a szamlakat sem tudjak fizetni de mindenbol a legujabb cucca volt.

2011. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem eleg a szeretet,szukseges de nem eleg.
2011. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Miért írjátok, hogy az egyetemre kell pénz? Ha jól tanul, járhat államilag finanszírozott képzésre (ingyenes) és még ösztöndíjat is kap, amiből fizeti a kolit meg az utazást. Kap jegyzettámogatást minden hallgató, főtt kaját meg vihet otthonról vagy vesz a pénzéből. A mosnivalót is hazaviheti, ha nincs a koliban mosógép. Ha meg van, akkor meg van oldva. Én egy fillért se kértem a szülőktől egész egyetemista korom alatt. 18 éves korom óta önellátó vagyok, nem akartam a szüleimet terhelni ezzel. Nem értem, miért jelentene a szülőknek olyan nagy kiadást a gyerek egyetemi tanulmánya. Furcsának tartanám, ha emiatt nem vállalna valaki gyereket. Ha elég okos, talpraesett gyerek és nem a pénzszórásra tanítjátok, simán meg lehet csinálni. Ja, ráadásul felesleges olyasmi miatt aggódni, hogy mi lesz 20 év múlva, hisz addigra annyi minden történhet. Lehet, hogy milliomosok lesztek addigra... :)
2012. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!