Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülnél akkor is babát, ha...

Szülnél akkor is babát, ha biztosan tudod, hogy a férjed nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés
Egy ismerős házaspárról van szó. Nem anyagi okok amiatt nem akar a férj , viszont az feleség mindenképpen anya szeretne lenni és nem is egy gyereket szeretne. Nem túl fiatalok már , mindketten 35 körüliek.
2011. máj. 20. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha jobban szeretnék gyereket, mint a férjemet, akkor elválnék. Ha nagyon szeretném a férjemet, akkor maradnék vele gyerek nélkül. Ha "véletlen" teherbe esnék, úgyis kiderülne, hogy engem mennyire szeret a férjem, és még a végén lehet, hogy megszeretné a gyerekeket (vagy lelépne).


Szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben.

De ezt csak ők tudják eldönteni, mi nem látunk bele az életükbe.

2011. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk így lett gyerek :) és mi is 35 körül voltunk akkor. Én már évek óta nagyon szerettem volna, de a férjem csak halogatta, húzódozott, stb. Leültem vele egy nagyon komoly beszélgetésre, ami sokáig tartott, és nagyon részletes volt. Mondtam neki, hogy kegyeg a biológiai óránk (neki is, igen) és gondolja meg, hogy végleges-e ez a döntése. Mert ha igen, és szeret, akkor engedje, hogy találjak valaki mást, akivel lehet gyerekem, mert én semmiképp nem szeretnék róla lemondani.


Nagyon megijedt... Persze nem tudom, hogy itt tudtam volna-e hagyni emiatt, hiszen szeretem, és már 12. éve együtt vagyunk. Mindenesetre ráálltunk a témára, és azonnal sikerült is a baba :) Most 3 éves. Lány. Imádja!! Odavan érte. Munkaidő után rohan haza, mióta megszületett... :) Egyik nap mondta, hogy kár, hogy nem hamarabb "erőszakoltam meg", mert ez csodálatos érzés, hogy van egy lánya!!! :)

2011. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Ha 35 évesen nem lenne még gyerekem, és nagyon vágynék rá, akkor mindent megtennék érte, hogy legyen, még azzal a kockázati tényezővel is, hogy magamra maradhatok. Szerintem egy ennyi éves nőnek már nincs ideje mire várni. Még mire összejön, kihordja, ha nem mázlis,az is lehet, hogy évek. Szerintem egy nőnek ezt nem megadni a legnagyobb önzőség egy férfitól. Szóval a válaszom igen, de szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben. A baráti körben viszont most van 2 ilyen pár is. Az egyik helyen ultimátum van, hogy meddig kell dönteni, hogy válnak, vagy gyerek (37 a nő 35 a pasi), a másiknál, meg úgy tudja a férj (40), hogy az asszony (36) védekezik, de 1 éve semmi.
2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem.Olyan pasival ossze se jottem volna akirol tudom hogy nem akar gyereket.

Mi jarasunk elejen megbeszeltuk kb hany ev mulva akarunk csaladot alapitani.igy korrekt.

nalunk egy ismeros hazaspar ezen veszekszik epp.9eve vannak egyutt, a pasi akar gyereket,majd....ezt hajtja 3eve mar.

2011. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a párommal úgy jöttünk össze, hogy tisztáztuk, szeretnénk gyereket. Ő 2-3 éven belül akart, Én 5 éven belül. Végül fordult a kocka. Amikor 2 éve jártunk, már Én akartam, s Ő halogatta. Igaz nálunk anyagi okai is voltak, de már nagyon szerettem volna. Végül addig addig hajtottam, hogy egyik nap gondolt egyet, s mondta, legyen amit szeretnék. Aznap fogant meg a 4 hós kisfiúnk, akit imád. 27,28 évesek vagyunk, s 3 és fél éve vagyunk egyeütt.
2011. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!