Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért vállal valaki gyereket,...

Miért vállal valaki gyereket, ha nem tud mindent megadni neki?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés, illetve az arra adott válaszok ihlették az én kérdésemet.

Nem az elkényeztetésről beszélek.

Hanem arról, mikor mindennapos téma, hogy miből vegyünk ételt, miből vegyünk új ruhát a gyereknek ilyesmik. Mikor gyereket vállalunk nem az az elképzelésünk, hogy mindenből a legjobbat szeretnénk neki? Ha alapjáraton sem élünk túl fényes körülmények között, akkor minek tetézzük még a bajt? Bocsánat a fogalmazásért, de egy kisgyermek azért alaposan megterheli a bankszámlát. Miért vállaljuk úgy be, hogy mondjuk még anyóséknál élünk? Vagy számtalan példát látok arra, hogy nem vesszük meg a gyereknek a ruhát, hanem kölcsönkérünk innen-onnan, babakocsit is kérünk valahonnan. A játékai is úgy kapja a szomszédoktól meg egyebek. Nem visszük külön foglalkozásokra, mert "minek az", "hülyeség", "nincs rá pénz", beíratjuk valami középszintű oviba, meg általános iskolába, csak, hogy járjon valahová. Semmiféle külön foglalkozásra nem járnak. Ha hazaér valami másnapos vagy harmadnapos ebédet eszik, amit mikróban melegít. Stb.

Megint csak elmondanám, nem az elkényeztetés a téma, de én ha gyermeket vállalok, szeretném szellemileg is testileg is fejleszteni, hogy egy széles látókörű művelt felnőtt váljon belőle, hogy értékesen, értelmesen, tartalmasan töltse el a gyerekkorát és hogy egészséges legyen legfőképpen. Miért vállal gyereket valaki, ha nincs is rá pénze?

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy engem ne támadjanak:) Én sem élek túl fényes körülmények között, sok minden kimaradt a gyerekkoromból, amivel ma több lehetnék, ezért szeretném én majd ezeket megadni a saját gyermekemnek, ez szerintem azért nem bűn:)

Előre is köszi a válaszokat.


2011. júl. 21. 17:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehet az oka, hogy az ember ösztöne, család, gyerek iránti vágya sokkal nagyobb, mint a hűvös racionális észérvek.
2011. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Mert ha csak az vállalna gyereket, aki anyagilag megteheti, kihalna az emberiség
2011. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Az rendben van, hogy éhezésbe, félig összedőlt házba ne vállaljunk gyereket, de mi baj az átlagos körülményekkel? Nem muszáj minden gyereket luxuskörülmények között tartani és elit óvodába/iskolába járatni. Ennyire azért nem népesedtünk túl.
2011. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
Mert lehet úgy is boldognak lenni, ha az ember a szomszédtól kapja a játékait, meg nem zabálja tele magát meg nem jár semmiféle különórára... A mai anyagias világban ezt lehet, hogy egyeseknek nehéz felfogni, de így van :-)
2011. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Egyeseknek, azaz nekem?:) Köszi:)

De nem gondoljátok, hogy felnőtt korban jobban boldogulhatnak azok akik többet kaptak gyerekként?

2011. júl. 21. 17:53
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

Most válaszoltam egy másik ilyen kérdésre, bemásolom:


"Noha senki nem szólt le amiért a "semmire" vállalunk babát, annyit mégis hozzátennék, hogy sajnos nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy mi tervezzük.

Mert írta itt valaki pontokba szedve, hogy biztos állás GYED miatt stb.


Évekkel ezelőtt én is így gondolkoztam, vártunk, hogy hátha meglesz 1 év bedolgozott munkám.

Mivel csak feketén dolgoztatott az akkori főnököm, beértem azzal is utána, hogy legyen egy alap tőként félretéve.


Próbálkoztunk a babával, de csak nem sikerült, majd megszűnt a munkahelyem, így újra elkezdtem a fogamzásgátlót.

Közben úgy éreztem, belebetegszem a gyermek utáni vágyba, utáltam kisbabát látni, mert rögtön elfogott a sajgó vágy és a hiány (ezek még a mai napig megvannak).


Rájöttem, a pénztől többet ér a szeretet és úgy gondoltam, ha a felelőtlen felcsinált tinik megérdemlik a kisbabát, akkor mi is akik annyira szeretve várjuk őt.


Így most ismét minden hónap reménykedéssel telik, de a baba persze nem akkor jön, amikorra mi azt anno megterveztük leánykori titkos naplónkba...

A félretett pénz még megvan neki, nem sok, de elinduláshoz elég.

A többit majd megoldja az élet én nagyon bízom benne."


Ehhez tudni kell, hogy férjem 31 éves, én 30 vagyok és 2-3 gyermeket szeretnénk, akiket érthető módon szeretnék látni felnőni (lehetőleg nem tolószékből).

Albérletben lakunk és csak férjemnek van állandó munkája havi 70ezerrel, mivel én sajnos sehová sem kellek ismeretség és munkalehetőség hiányában ( Nógrád megye...).

És Magyarok vagyunk!

2011. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
Jó vállaljon gyereket a "szegénységbe", de akkor ne várja el hogy kapjon ingyen tankönyvet, ingyen ebédet!! Ne az állam nevelje már fel! Az vállaljon gyereket, aki el is tudja tartani!
2011. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
A szavaidbol ugy veszem ki, hogy szerinted csak az lehet ertekes es ertelmes, szeles latokoru, muvelt felnott, aki nem "valami kozepszintu" oviba es iskolaba jart, es aki nem masnapos, melegitett kajat eszik...hat el vagy tevedve nagyon...
2011. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert a MINDEN, nem anyagiakat jelent. Ha beíratod egy sima oviba attól ugyanolyan boldog lesz, mint elitben. És szerintem semmi baj a turis ruhákkal, vagy használt babakocsival, attól nem lesz több, hogy minden új.

Megértem a kérdést persze, de sokan vannak akik nem azért vannak bajban mert rosszat tettek. Pl.: 6 hónapos terhes voltam, mikor nem fizették ki a férjem fizetését hónapokig, majd kirugták. Miért nem váltott? Mert nem volt hova. Azelőtt 10 évig dolgozott ott.

Kaja van de az adósságot azóta is nyögjük, nekem elhiheted hogy nem így terveztük.

És még valami: ha mindenki csak akkor szülne gyereket, mikor minden körülmény tökéletes, akkor nem lenne gyerek. Soha nincs meg mindened, mert ha van házad kocsi kell, ha az is van akkor még nyaralás stb. Nincs tökéletes idő! Akkor inkább küzdök a gyerekemmel, a gyerekemért, mert így sem késtem le semmiről.

2011. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Mert akkor kapnak ajtódíszt az Orbán Viktortól.


[link]

2011. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!