Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Rosszul érzem magam amiatt...

Rosszul érzem magam amiatt hogy Anyu későn szült. Hogy változtassak a gondolkodásomon?

Figyelt kérdés
Anyu 35 volt amikor születtem, én most 16 leszek. Mostanában ha egyedül vagyok (mert akaratlanul is ilyeneken gondolkodom )szinte bepánikolok attól hogy 10 év múlva 60 lesz, stb.. Tudom nem vagyok normális de olyan rossz érzés..annyit dolgozik és soha nem szórakozik, nem megy el soha. Mindenki mást ilyen huszon egy-két évesen szült az anyja. Nem tudom át jött e hogy mit akarok mondani, ha hülyeségnek tűnik megpróbálhatom máshogy megfogalmazni. A lényeg hogy nem tudom mit csináljak ezzel az érzéssel.
2011. ápr. 6. 17:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Szeresd őt!Soha nem az a lényeg,hogy kit hány évesen szül az anyukája,hanem az,hogy milyen a viszonyuk.És ha jó..akkor nincs is semmi gond!!Zavarni meg abszolút ne zavarjon!Az én anyukám 39 éves volt amikor szülte a hugomat.A hugom és köztem van 17 év különbség!(ő amúgy veled egykorú).Na a lényeg,hogy a szülőiértekezletén anyukám már veteránnak számít,mivel a hugom osztálytársainak a szülei szinte velem egyidősek!A hugomat ez sosem zavarta.El kell fogadni. Nekem meg aki már 34 éves vagyok,pl még nincs is gyerekem...tehát én már egy öreg szülőnek fogok számítani ha lesz egyszer gyerekem!De nem igazán zavar.
2011. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%
Senki sem tudja, hogy meddig el. Van, aki igy is tovabb el, mint aki fiatalon szult. Engem nem ez zavar az idosebb korban szulesben, hanem a generacios kulonbsegek. Engem is bo harmincaskent szult edesanyam es nehez volt athidalni a kulonbsegeket. O volt a legidosebb a szuloertekezleteken, de engem nem ez zavart, hanem pl. az, hogy altalanosban mindenki velem szorakozott, mert olyan ruhakat adott ram, amik az o generaciojanak megfeleloek meg nem tudta felvenni a fiatalabbak gondolkodasi modjat. Na, ez tenyleg nagy problema az idosen szulteknel. Nem mind ilyen, gondolom, hogy van fiatalos is koztuk, de azt tenyleg nem tudjuk, hogy ki mikor hal meg. Ilyen miatt ne aggodj! Sajnos nehez azzal szembesulni, hogy a szuleink oregszenek, de mi is oregszunk, ez az elet rendje. En fiatalon szultem, igy a szuleim 50-es eveikben nagyszulok lettek es en ennek nagyon orulok, mert nagyon boldogga teszi oket az unoka. Ha en is anyukamek peldajat kovettem volna, nem lattak volna az unokajukat valoszinuleg es az mindenkinek veszteseg lett volna.
2011. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
40%

Tudod a lényeg ott van hogy megszült...


Ha választanod kellene akkor melyiket választanád?:


1. egy anyát aki 20 évesen szült volna meg téged , de tiszta idegbeteg lenne, pofozgatna állandóan és nem hallgatna meg, állandóan csak az ő akaratát akarná rád terhelni mivel önmagát (elfelejtette? vagy) nem tudta megvalósítani, nem tudott kiteljesíteni ezért frusztrált lenne aminek következtében állandóan csapkodna, ideges lenne és nem lehetne vele beszélni?


vagy


2. egy anyát aki 30 évesen szült, és egyszer sem emelte rád a kezét, mert el tud fogadni olyannak amilyen vagy. Fő célja hogy te is megtaláld önmagad és nem az hogy amit ő elmulasztott rajtad hajtsa be... akihez bármikor fordulhatsz mert tud és akar is rád időt szánni, akiről tudod hogy bármikor bármit elmondhatsz nem fog megsértődni, és aki feltétel nélkül szeret...


nos 1 vagy 2?

2011. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene ilyeneken gondolkodnod. Vagy legalábbis nem ilyen mélységekben. Engem anyu 32 évesen szült, nagyon nagyon jó viszonyom volt vele míg élt. Én 34 vagyok, és most várom az első gyermekemet. Nem bánom, sőt tudatosan "toltam ki" a gyermek kérdést. Ugyanis én úgy gondolom, hogy az emberlánya élje ki magát, szórakozzon, pasizzon, dolgozzon, tapasztaljon, érezzen, értelmezzen, hisz miután egy nőnek gyermeke születik minden megváltozik. Az egész addigi élete kifordul. Ha mindezt nem teszi meg, és szül egy vagy több gyermeket, akkor ezek a dolgok hiányozni fognak neki, keserű lesz, úgy érezheti lemaradt sok dologról. Van aki bepótolja, pl. pasizik agy discóba jár gyerek és férj mellett.

ööö nem akarok litániát írni...kicsit elkalandoztam, bocs:-) Szóval ne agyalj ezen, menj puszild meg, és kérd meg, hogy meséljen a fiatalságáról:-)

2011. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
19:57: nem kellene ennyire a korra sarkitani ki ezeket a dolgokat, hisz egy 30 eves is lehet lehet idegbeteg meg egy 20 eves is gondoskodo. Ez a szemelyen mulik.
2011. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


19:57, nagyon nagyon jól megfogalmaztad azt amit én csak próbáltam:-)

2011. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
40%

1957-es vagyok


köszi mindkettőtöknek. Sajnos én ezt veszem észre, mind a közvetlen környezetemben, mint itt a gyakon...persze akadnak kivételek, de mikor a Tescoban egy 20-as nő éppen szájon veri a saját(!) gyerekét mert az hisztizik, nos...azt nem lehet nem sarkítani. Láttam már olyan 30-ast hogy éppen üzleti ügyben keresték telefonon fel is vette, de a gyerek közben kérdezett valamit és a nő azt mondta a telefonba hogy egy pillanatot tudna várni? és válaszolt a gyereke kérdésére....szóval azért van különbség, nemde?

2011. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szélsőséges volt amit írtál,ez nem igaz,hogy a 20 éves türelmetlenebb.

Anyukám 21 volt Apukám 24 mikor én születtem, nagyon jól neveltek,még ha később el is váltak,türelmük is volt hozzám és öcsémhez,sok helyre vittek,rugalmasak voltak

Apa felesége 39 éves volt,Apa 42 mikor kisöcsém született,nincs rendesen megnevelve,hisztis,elvan kényeztetve,nincs hozzá türelmük,sokszor nyűg,inkább ráhagyják mert már fáradtak stb,ráadásul nem képes egyedül ellenni nem lett rászoktatva,3,5 évesen éjjel még kell neki pelenka,még mindig cumizik a cumisüveget se tudta elhagyni,későn kezdett el beszélni,mert mindenki értette a mutogatást ahelyett,hogy inspirálták volna a beszédre,ráadásul annyira késői,hogy senki nem ér rá játszani vele stb

2011. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%
20:09: es e ket vagy par pelda alapjan hatarozod meg, hogy milyenek a nok? Ha igen a valasz, akkor koszi, legalabb tudom, hogy ilyen ember velemenyet csak figyelmen kivul kell hagyni. Teged is lehetne kor alapjan sztereotipizalni barmiert. Nem tudom, hogy hogy esne illetve hogy tudod felmerni, hogy ki hany eves. Egyik baratnom 37 eves. Mikor megismertem, azt hittem, hogy 25 korul van. Szoval konnyen meglehet, hogy akiket lattal, nem is annyi evesek, mint te azt hitted. Helytelen megitelni ismeretleneket egyetlen momentum alapjan.
2011. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

a 60 éves nő:

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!