Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlgondolom vagy ez így...

Túlgondolom vagy ez így tényleg igazságtalan a szüleimmel szemben?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz az esküvőnk, amiről anyós már fél éve tud, ennek ellenére egészen eddig azon hisztizett, hogy nem fog tudni eljönni, mert dolgozik (meg sem próbált szabadnapot kérni már a tavasszal).

Az én szüleim az első perctől fogva mindenben segítettek, ő meg sem kérdezte, aztán a fia fejéhez vágta, hogy "kizártuk a szervezésből".

Ma voltunk nála és végre érdeklődött, hogy kell-e valamit csinálni előtte nap, mondtam, hogy ha van kedve jöjjön díszíteni, ezt a részét itt le is tudtuk.

Na most anyós és a férje is külföldön dolgoznak, az én családom nem túl jó anyagi helyzetben van, ennek ellenére édesanyám nem engedett abból, hogy ő vegye a dekorációt, a virágokat, apám tíz liter pálinkát ad, a lányos házhoz még sülteket is készítenek majd és tényleg sok apróságot, ami azért ha összeadódik nem kis összeg...

Anyós pedig azon van fennakadva, hogy 80 ezer volt a ruhám (mert neki 8 ezer volt, bizony) és, hogy hogyan adhatunk ki 60 ezret vőfélyre, mert az ő idejükben ezt rokon vagy barát csinálta. Nálunk senki sem vállalta és szeretnénk ha jó lenne a hangulat, ezért szükségesnek éreztük, olcsóbban pedig nem találtunk.

Kérdezte, hogy mit szeretnénk nászajándékba és azt kértük, hogy valamennyit álljanak a vőfélyből. Aztán közölte, hogy ők akkor a felét fogják.

Nagyon igazságtalannak érzem ezt azzal szemben, amennyit az én szüleim költöttek erre a napra, annak ellenére, hogy nem kértük tőlük, legalább a fia öltönyét megvehette volna és nem akarok a pénztárcájában kutakodni, kifejezetten rosszul érzem magam emiatt és az látom, hogy a szüleim nehezményezik is, amit valahol megértek.

Tudom, hogy ez miatt nem szólhatok és páromnak sem mondom, csak jól esik kiírni magamból és érdekelnek kívülálló vélemények is.


2016. szept. 20. 15:59
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem, kettőnk közül én vagyok a spórolósabb egyébként. :)
2016. szept. 20. 19:41
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

Miért kellene beszállniuk az esküvőtökbe? TI akartatok lakodalmat, lányos házas bulit vagy mifenét, pálinkát meg vőfélyt. Fizessétek ki szépen.

Ha a szüleid segítenek benne (azért faluisi embernek nem nagy kunszt adni 10 liter páleszt, meg leölni pár csirkét a sültekhez)akkor köszönjétek meg. Ez az anyósodékat a világon semmire sem kötelezi.

Remélem, a gyerekedet nem a szülők kontójára tervezitek majd.

2016. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%
A hagyomány szerint a lakodalmat a lányos szülőknek illik állni.
2016. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, én a béke kedvéért leülnék a párommal és mindenképpen tisztáznék pár kérdést, mert ez ilyen alapokkal egész életeteken keresztül húzódó problémaforrás lesz.

1. Arról, hogy ki milyen családi háttérrel rendelkezik, senki sem tehet.

2. Az, hogy kinek milyen támogatást nyújtanak a szülei, nem jogosítja és nem is kötelezi a másik szülőpárt semmire. Gondolom, fordított esetben, ha a tehetősebb szülők többet adnának,akkor nem bökné a csőrödet, hogy anyádék még kipótolhatnák azt amit adnak nektek, hogy egálban legyenek, igaz?

3. Ez a ti éltetek, nem a szülőké, nektek kell megteremteni az alapokat, és soha nem érdemes arra apellálni, hogy majd innen-onnan mi csorog, illetve mi csorogHATNA. Felesleges számolgatni, méricskélni, mert csak fölösleges feszültséget szül, meg rossz szájízt, mint most is. Majd a hagyatéki tárgyalás az, ahol lehet számolgatni azt, hogy mit kaptok, előbb nem.

4. Egyikőtök sem ér azért többet vagy kevesebbet egy kapcsolatban azért, mert a szülei több vagy kevesebb támogatást nyomnak belétek. Apropó, magatok között is így méricskélsz, hogy ki keres 20 ezer Ft-tal többet, kevesebbet, akkor tegyen bele máshogy többet a közösbe?

5. Felnőtt, idős emberek feltehetőleg. Egyik oldalt sem tudjátok megváltoztatni, kár erőlködni, nem is fognak. El kell őket így fogadni, és ha nem tetszik, nem kell velük olyan szoros kapcsolatot tartani.

6. Majd ha a szülők segítségre szorulnak, viszonozhatjátok, amit ők segítettek nektek: kinek olyan arányban, ahogyan ők segítettek.

2016. szept. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló felállás volt nálunk is, annyi különbséggel, hogy nálunk a szüleim nem fizettek anno semmit. Akkor a férjem hozta ezt fel, hogy miért csak mi és az ő édesapja fizet mindent, hogy nem tudnának esetleg hitelt felvenni a szüleim. Na, akkor volt egy nagy beszélgetésünk...


Mi akartunk összeházasodni, a férjem apja akart a fiának lagzit (én csak esküvőt egy szerény kisebb családi vacsorával), így végül minden jól sült el, sosem tettünk szemrehányást a szüleimnek ezért.


A mai napig jó a kapcsolatunk mindkettőnk szüleivel, a férjem édesapja segített minket ki a házvételnél is kölcsönnel, az én családom pedig továbbra is "természetben" segít, de hidd el, ez sem kisebb dolog. Az, hogy nem kell táppénzre mennem a gyerekekkel, mert a szüleimre mindig számíthatok beteggondozásnál, ha bárhová mennénk kettesben a férjemmel, az én családom ugrik vigyázni rájuk.


Gondold el, mi lett volna, ha a "nagy igazság" miatt másképp zajlik az esküvő és a lagzi...


A pároddal pedig tisztázzátok le ezt. Ne így, tüskével kezdjétek a közös életet!

2016. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

A szüleid jószívűbbek vagy fontosabb nekik a támogatás, akármi. Ez van, az emberek nem egyformák. Ahogy már írták, nem várható el, hogy valaki többet adjon, mert a másik szülőpár többet ad. Ez igazából a ti esküvőtök, ha mindenki magatokra hagyna benne, akkor is illene tudni megoldani s kifizetni (bár tudom, hogy régi hagyomány sok helyen, hogy a szülő fizeti az esküvőt).

Valamennyit állnak a vőfélyből, ahogy kértétek... A közös nyaralás tényleg vad ötlet volt... Azt nem értem, egyesek mit kötnek bele a vőfély árába, nem egy elrugaszkodott összeg egy esküvőn s ha neked megéri, tetszik, akkor nyilván költsetek rá...

De esküvő előtt (vagy karácsonykor, a gyerek szülinapján) szülőket hasonlítgatni és pénzen gondolkodni... Ez nekem nem tetszik. Legyetek boldogok, álljatok meg a saját kis lábatokon s ha valamelyik szülő segít valamit, örüljetek. Még véleményetek is lehet anyósról, ha filléres, sőt átgondolatlan vackot vesz a kicsinek, míg a te szüleid értelmesebbet s még drágábbat is, pedig ők a szegényebbek, a leírás alapján anyós nem egy tökéletesség - de... van ilyen. Sokkal rosszabb anyósok is vannak, ezt kell elfogadni. S ha jogosan sérelmezel is valamit, ne tedd tönkre túl sok percedet azzal, hogy ezen pörögsz... Megváltoztatni úgysem fogod, neked pedig saját életed van :)

2016. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%

Jajj de tudom mirol beszelsz...csak nalunk azzal a kulonbseggel h az en anyam es a ferjeme mindig vitaztak. Mara mar szoba sem allnak egymassal. Egyik 19 a masik 1hijan 20.

Egyebkent nekunk 30.000volt a vőfély de nem voltunk megelegedve,ajanlom h minden nagyon legyen letisztazva vele mert az en anyam ugy kiverte a hoppot a menyasszonytanc miatt hogy felorat sirtam az eskuvomon,o meg haza akart menni. Szoval mindegy lett volna ha vőfely sincs,az ellenunkre csinalt mindent.

2016. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, bár szerintem az elég vad gondolat, hogy akkor majd anyósék vagy anyámék nyakába szülök, főleg úgy, hogy már egy ideje együtt élünk a párommal külön albérletben és a gyerekvállalást is nagyon távolinak érzem.

Valamint azért azt sem árt tisztázni, hogy én nem azt várom el, hogy helyettünk fizesse bárki is a lagzit, senkit sem kértem erre és így is mi fizetjük az egész 90%-át.

Itt ez a nászajándék éppen és egyre szarabbul érzem magam, hogy ezen akadtam fenn, de jól esett kiírni magamból, amit gondolok.

Nyilván nem ezen fog múlni a boldogságunk és nekem ez nem tüske és még ha az is lenne, akkor sem a páromon vezetném le. :)

Még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem aligha van olyan, aki nem kapott segítséget szülőktől az esküvőbe vagy nászajándékba x összeget...és ha a ti gyereketek nősülne vagy menne férjhez akkor hogyan állnátok egy ilyen helyzethez.

2016. szept. 21. 14:48
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne a szülőknek fizetniük azt, hogy te nagy lagzit akarsz ?

A párod esetleg nem kapott tőlük segítséget az élet elkezdéséhez? esetleg lakásba segítséget autót vagy valamit? Ha kapott akkor miért kéne még a hülyeséget is fizetni? ha nem akkor sem indokolt hogy ők fizessék. ha a szüleid olyan nehezen tudják kipengetni akkor a menyecske táncból befolyt pénzből azért visszaadod nekik az árát nem ?

Nekem szerencsére normális a barátnőm és nem látja értelmét 2-3-4 hónapnyi fizetés elköltését egy délutánért.

2016. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Anyósod elég negatív alak, az kétségtelen.

Ez az egész cirkusz tőlem nagyon idegen, olyan, mint egy üzleti terv, vagy mifene.

A pároddal ugyan miért nem beszélhetsz bármiről is???


Mi spec pont akkor a bulit csináltunk (kicsit), ahova mi tudtuk meghívni a vendégeket, nem emiatt váltunk el 20+ év múlva.

2016. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!