Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlgondolom vagy ez így...

Túlgondolom vagy ez így tényleg igazságtalan a szüleimmel szemben?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz az esküvőnk, amiről anyós már fél éve tud, ennek ellenére egészen eddig azon hisztizett, hogy nem fog tudni eljönni, mert dolgozik (meg sem próbált szabadnapot kérni már a tavasszal).

Az én szüleim az első perctől fogva mindenben segítettek, ő meg sem kérdezte, aztán a fia fejéhez vágta, hogy "kizártuk a szervezésből".

Ma voltunk nála és végre érdeklődött, hogy kell-e valamit csinálni előtte nap, mondtam, hogy ha van kedve jöjjön díszíteni, ezt a részét itt le is tudtuk.

Na most anyós és a férje is külföldön dolgoznak, az én családom nem túl jó anyagi helyzetben van, ennek ellenére édesanyám nem engedett abból, hogy ő vegye a dekorációt, a virágokat, apám tíz liter pálinkát ad, a lányos házhoz még sülteket is készítenek majd és tényleg sok apróságot, ami azért ha összeadódik nem kis összeg...

Anyós pedig azon van fennakadva, hogy 80 ezer volt a ruhám (mert neki 8 ezer volt, bizony) és, hogy hogyan adhatunk ki 60 ezret vőfélyre, mert az ő idejükben ezt rokon vagy barát csinálta. Nálunk senki sem vállalta és szeretnénk ha jó lenne a hangulat, ezért szükségesnek éreztük, olcsóbban pedig nem találtunk.

Kérdezte, hogy mit szeretnénk nászajándékba és azt kértük, hogy valamennyit álljanak a vőfélyből. Aztán közölte, hogy ők akkor a felét fogják.

Nagyon igazságtalannak érzem ezt azzal szemben, amennyit az én szüleim költöttek erre a napra, annak ellenére, hogy nem kértük tőlük, legalább a fia öltönyét megvehette volna és nem akarok a pénztárcájában kutakodni, kifejezetten rosszul érzem magam emiatt és az látom, hogy a szüleim nehezményezik is, amit valahol megértek.

Tudom, hogy ez miatt nem szólhatok és páromnak sem mondom, csak jól esik kiírni magamból és érdekelnek kívülálló vélemények is.


2016. szept. 20. 15:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Anyósodék, szakszóval élve, szarrágók. Vőfély fele, 30E forintot fognak állni? Kemény összeg...
2016. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

A vőfély 60 e ft-t nem is sok, amilyen árak vannak…

megértem a problémád, de ezen túl kell lenni, ezt túl kell élni és pr meg elengedni ezt az egészet anyósodékkal. Mindig azok a sóherok, akiknek van miből sóherkodni.

2016. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%

2-es. Azért van nekik miből sóherkodni, mert nem költik el feleslegesen. Vőfélyre pedig sok a 60.000.-, nem is sok szükség van rá. Fontosabb a jó

étel, ital és zene. Akkor jól érzik magukat a vendégek.

2016. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem szólhatsz párodnak? Szerinted nem neki kellene tisztáznia szüleivel, hogy mivel járulnak hozzá az esküvőtökhöz.
2016. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 acelsziv ***** válasza:
90%

Mindazonáltal, hogy megértem az érzéseidet a fő problémádat nem értem.

"Kérdezte, hogy mit szeretnénk nászajándékba és azt kértük, hogy valamennyit álljanak a vőfélyből."

Ezt kértétek? Igen. Állják? Igen. Problem? Miért nem mondtátok akkor, hogy vegye meg a fia öltönyét (is)?

2016. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem zenekar lesz az esküvőn, hanem DJ és szerintem nem a jó ételektől lesz meg a hangulat, plusz szerettünk volna kikérést és játékokat, mert voltunk olyan lagzin, ahol volt vőfély és olyanon is, ahol nem. Sokkal jobbak és emlékezetesebbek voltak azok, amelyiken a vőfély bonyolított a lakodalom menetét.

Az a gondom, hogy a szüleimet például nem is kértem, mégis adtak, magukhoz mérten rengeteget és nem keveselni akarom anyósék ajándékát, de nem gondolom, hogy ezt kérni kéne egyáltalán.

Nászajándéknak is először olyanokat találtak ki, hogy menjünk innét 700 km-re nyaralni velük és ők fizetik a szállást, de akkor a benzint nekünk kell, a kaját, az ottlétet, ezzel csak még nagyobb költségekbe vertek volna minket, plusz azért inkább kettesben nyaralnánk ha már nyaralunk ezért kértük, hogy inkább a vőfély legyen az ajándék.

Az anyagi helyzetükbe ne menjünk bele, hogy "azért van, mert nem szórják el", mert ez így nem helytálló.

2016. szept. 20. 16:43
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

"Túlgondolom vagy ez így tényleg igazságtalan a szüleimmel szemben?"

Ez így nem jó megfogalmazás. Az, hogy a te szüleid mennyit adtak, az semmire nem kötelezi a másik szülőket.


Pont azt kaptad, amit kértél: valamennyit állnak a vőfélyből. Az is lehet, készülnek még valami meglepetéssel.

2016. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Ti akartok esküvőt, tessék csak magatoknak fizetni, ne a más pénztárcájára szervezkedni
2016. szept. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Azzal szervezkedek más pénztárcájára, hogy a közös nyaralás helyett inkább ezt kértük?

Nyilván. Senkit sem kértem arra, hogy adjon bele az esküvőbe x összeget és a szüleimtől sem fogadtam el pénzt.

2016. szept. 20. 17:38
 10/23 sanyinak ***** válasza:
69%
Rosszul kezdodik ez a nasz. Szerintem kesobb is lesznek feszultsegek. Es a ferjed mit hozott otthonrol, o nem ugyanilyen garasos?
2016. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!