Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek kellene megtenni az...

Kinek kellene megtenni az első lépést, egyáltalán kell-e? Volt anyós-kérdés.

Figyelt kérdés
Elváltam, most már hivatalosan is. 2 gyerekünk van, 6 és 8 évesek, a bírósági ítélet szerint a férjem 2 hetente hétvégén viheti a gyerekeket, de ebből nem lesz semmi, mert külföldön dolgozik, másfél havonta jár haza (többek között ezért is váltunk el), szóval jó, ha 2 havonta eljön majd a gyerekekért. Ez tény, a problémám nem is ezzel van, hanem a volt anyósommal nem tudom mi legyen. Igazság szerint sosem kedveltük egymást, bár utálkozás sem volt, inkább úgy éreztem mindig hogy "megtűr", mert szültem neki 2 unokát, de semmi egyéb. Nagy háborúk nem voltak közöttünk, de jó viszony sem. A gyerekeket viszont nagyon szereti és nagymamának be kell látni, hogy tényleg nagyon jó. Sokszor voltak ott a gyerekek (szeretnek is ott), szokott értük menni oviba/suliba, elvitte őket sok helyre (állatkert stb). Nem tudom, hogy most ezek a dolgok hogyan lesznek a válás után, kinek kellene ezügyben megtenni az első lépést. Az édesanyám szerint nekem kellene felajánlanom, illetve mondanom neki, hogy attól még az unokákat ugyanúgy viheti meg láthatja mint eddig. Szerintem pedig egy nagymamának nem kell ezt külön mondani, mert ez (számomra) egyértelmű és tegye meg ő az első lépést, ha valamit szeretne. Nektek mi a véleményetek? Hívjam fel vagy várjam míg ő hív? Kell ezt külön mondani?
2014. szept. 16. 12:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2 hete nem beszéltünk és nem is látta a gyerekeket, múlt héten csütörtökön váltunk el hivatalosan, az anyukám szerint biztos "rám vár"...
2014. szept. 16. 12:47
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem neked illene.
2014. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyudnak igaza van. Fogalma sem lehet róla volt anyósodnak, hogy hogy viszonyulsz ehhez az egészhez.

Hívd föl, mondd meg neki, hogy a válással csak a Ti kettőtök kapcsolatának vetettetek véget, viszont szeretnéd ha neki az unokáival ugyanolyan jó maradna a viszonya.

Ez már elég alap egy beszélgetésre.

2014. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeid szeretik a mamát, a mama is őket, sok időt töltenek egymással. Ez neked nem elég indok arra, hogy megtedd az első lépést?
2014. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csak én sem tudom, hogy hányadán állunk most, mert voltak ilyen kis "rituálék", pl a pénteki nap, amikor mindig ő ment értük oviba/suliba s aznap nála aludtak a gyerekek. És múlt héten meg nem ment értük (válás másnapján). Lehet, hogy azért, mert nem tudta hova kell értük menni, a kicsi most lett elsős, nagynak se tudja az idei órarendjét, szóval talán ez volt az oka, de fel sem hívott, hogy melyik gyerek hol hánykor végez. De lehet, hogy ezt is nekem illett volna megmondani.... Ezért kérdezem, mert nem tudom, mi az én "dolgom" és mi az övé.
2014. szept. 16. 12:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha neked fontos, ne azzal törődj, hogy kinek a dolga, hanem hívd föl.
2014. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet, hogy azért nem ment a gyerekekért, mert most ő sem tudja mi a helyzet, mit tehet. Szerintem hívd fel, lehet, hogy összezavarodott, nem tudja, tőle is "elváltál" (nem tudom másként mondani), vagy csak a férjedtől. Remélem minden rendben lesz!
2014. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. Hívd fel! Ezzel a gesztussal, lehet, hogy Ti is közelebb kerültök egymáshoz.
2014. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én anyóssal is veszekedtem a válás alatt, után, mert nem értett velem egyet. Viszont a gyereknek hiányzott, így felhívtam, hogy van egyetlen egy unokája, érdekli-e. Érdekelte. Azóta is tartják a kapcsolatot, bár nem túl szorosan. 90 km a távolság. Szóval hívd fel nyugodtan.:) Nem magadért teszed, hanem a gyerekeid érdekében.
2014. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel. Eddig ott volt köztetek a férjed, mint villámhárító, de most nem lesz és gondolom ő se tudja még hogy legyen...

Meg lehet ő is szomorú ám, ha tényleg szereti az unokáit, biztos fájdalom neki,h az apjuk nélkül kell felnőniük. Nálunk is volt a családban egy válás, ami nagyon megviselte a nagyit is, mert látta h milyen szomorúak az unokái.

Szerintem hívd fel, h XY néni, a gyerekek már hiányolják, jön-e valamikor látogatóba. Aztán ha ott van nálatok, majd megbeszélitek személyesen, mindenesetre te megadtad a kezdő lökést és ezzel jelezted, hogy továbbra is nagyinak tekinted.

A gyerekeknek mindenképp szüksége van rá, ha jó nagyi, kár lenne ha nem csak az apjukkal hanem a mamával is ritkulnának a látogatások.

2014. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!