Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátommal egy és fél éve vagyunk együtt! Minden rendben van köztünk, szeretjük egymást nagyon. Egy gond van csak, a barátom anyja! Nem bir engem elfogadni.. többször össze kaptunk már de mindig kibékültünk, pedig ő bántott engem már többször is a semmiért..( barátom szerint szeret engem ) és nagyon féltékeny rám! De még ha csak rám lenne..de az utóbbi időben a családomra is féltékeny volt.. Apukám adott barátomnak egy telefont és erre az anyja azt mondta hogy mi megvesszük a fiát. És ez még csak az első beteges dolog.. Ballagott barátom és egyforma virágot vettünk vélettlen az anyjával mert barátom azt szereti és ő erre is fesztiválozott hogy mert neki biztos a mi virágunk tetszett jobban.. Nagyon rosszul esnek ezek nekem mert az én családom teljesen elfogadta a barátom sőt szeretik is nagyon.. Én meg nem ártottam semmit és mégis hibás vagyok és rossz az ő szemükbe és a családom is.. most nagyon össze vesztünk egy dolgon az anyjával én és a családom is.. Azóta nem voltam náluk és eltelt egy hónap és barátom mondja hogy már rossz neki hogy nem járok oda és beszéljek én az anyjával... Gondolkozom és ha vele akarok maradni muszály lemennem oda! De szivem szerint nem akarok mert már annyiszor megaláztak ott. Mit tegyek? segitsetek kétségbe vagyok esve.. :(

2013. júl. 22. 17:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Talán ha leírnád, hogy min vesztetek olyan nagyon össze, könnyebben tudnánk tanácot adni, mint ilyen balladai homályban...
2013. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Terhes lettem.. és a barátom anyja ellenem uszitotta a fiát, hogy vetessük el.. meg hogy én direkt csináltam!!! És emiatt a két család össze veszett! Az én szüleim felhivták barátom hogy most mi lessz? és erre össze vitatkoztak..hosszú nagyon a történet de a lényege hogy összevitáztak... És az anyja szerint én vagyok a rossz.. holott nem tettem semmit csak nem akartam elvetetni a babám...
2013. júl. 22. 17:21
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Tipikus anyós... Te is kifogtad, gratulálok! Nem tudsz semmit csinálni. Én azt csináltam, hogy egyre kevesebbet mentem hozzájuk, mindig nálunk voltunk. Így magával szúrt ki mert a kisfia is mindig nálunk volt. Mára meg pláne megoldódott a dolog mert 300 km-re lakunk tőlük. Megbeszélni nem nagyon lehet a dolgot vele mert tagadni fogja, hogy féltékeny rád. A fia előtt pláne azt fogja mondani, hogy szeret téged. Nem te vagy a hibás, egyszerűen nem bírja elfogadni, hogy a fiának egy másik nő fontosabb már az életében. Próbálj meg minél kevesebbet találkozni vele, ennél többet sajnos nem nagyon tehetsz. A barátodnak ezeket ne nagyon mondd, mert két tűz között nem jó neki se és nyilván szereti az anyját is. Kitartás!
2013. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! És igen most épp azt teszem én is hogy nem járok oda.. Csak egy baj van, hogy a barátom nagyon azt akarja hogy le menjek énis...és nemtudom hogyan csináljam most a dolgokat?! Mert eléggé kínos is lenne oda ujra lemenni a vita után.. Meg tudom és érzem hogy utál az anyja és minek jópofizzak ha semmire nem megyek vele?! és még igy is rossz vagyok?!
2013. júl. 22. 17:32
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Huh, így már rögtön más...nem mindegy, hogy egy virágcsokron vesztetek össze, vagy egy terhességen.

Megértelek, én sem szívesen mennék oda a helyedben. De bizonyos fokig a kedves mama reakciója is érthető: eleve ragaszkodik a fiához, aki gondolom még jócskán gyerek, ha csak most ballagott - erre még ,kiderül, hogy apa lesz.

Ha meg akarod szülni a babát, akkor azért nem ártana tenned egy utolsó békés lépést tenned anyóspajti-jelölt felé, mert bizony még szükségetek lehet a segítségére. És nem mellesleg ha szereted a párod, akkor azt is meg kell értened, hogy ő meg szereti az anyját.

Azt ne is várd, hogy 'megvédjen' vele szemben, hiszen a barátod is gyerek még...

2013. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Én tuti nem mennék át túl sűrűn... Mondjuk én már nagyon pofátlan voltam, volt, hogy egy-két hónapig se mentem át, egy évig volt, hogy egyáltalán nem aludtunk náluk. Nálunk úgy egy fél évig minden rendben volt aztán kezdődtek az apró beszólogatások de szigorúan csak a barátom háta mögött, hogy csak én halljam. Én viszont mindig mindent visszamondtam a barátomnak. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de épp elég volt ahhoz, hogy szarul essen és felcsesszem rajta az agyam. Aztán elkezdtem ezt csinálni, hogy nem mentem oda. Mindig nálunk voltunk, barátom mondjuk nagyon türelmes típus szóval ha szóvá is tette, megmondtam hogy én nem megyek szívesen oda ahol nem szeretnek. Kb a 2. évfordulónk körül már leesett anyóspajtinak, hogy én bizony maradok, és megbékélt. Már 5 és fél éve vagyunk együtt, eljegyzés stb, és már egész jó a kapcsolatunk. Mondjuk ehhez az is hozzájárul, hogy elköltöztünk több száz km-re otthontól. Így ha hazamegyünk nagyon kedves velem is. Szem rájött, hogy nem érdemes b*szogatnia mert a fia mellettem fog kiállni és csak annyit ér el, hogy nem megyünk oda. Most is amennyire lehet lerövidítem a találkozásokat, bár a jelenlegi helyzetemben ez szerencsére nem nehéz. Ha hazamegyek inkább a szüeimhez megyek és ezt megértik a barátom szülei is. Sztem azt csináld, hogy ne bunkón, de mondd el mindig a barátodnak, h az anyja bánt, beszólogat, ez neked rosszul esik és ha nem muszáj nem mennél oda. Néha azért persze muszáj lesz, de minél kevesebb időre annál jobb. Nekem nem kell bemutatni a helyzetedet, még most is felidegesítettem magam rajta, pedig már jó ideje normalizálódott a dolog. :D Ja második voltam. :)
2013. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Jól olvastam, hogy most ballagott a barátod és Te terhes lettél?


Hány évesek vagytok?

2013. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Ismét második vagyok, a babás részt nem olvastam. Így azért más a helyzet... Hogy lehet ekkora egy .... fúúúú hallod... megölné a saját unokáját????? Milyen ember az ilyen? Meg se érdemli, hogy valaha lássa! Nálam beindulna a gépezet és ilyeneket mondanék neki a helyedben: ne aggódjon mama nem kell majd vigyáznia az unokájára, úgyis elmondom majd neki, hogy maga meg akarta ölni! Aztán majd szégyellheti magát rendesen... Ne hagyd magad, ez nagyon durva úristen. Oké, hogy nagyon fiatalok vagytok, de neked most támogatásra van szükséged nem veszekedésre. Ilyen emberhez pláne nem mennék aki ki akarná nyírni a gyerekemet. Ő már egy érző kis lény, nem tehet róla, hogy útban van hozzátok. Ez a nő nagyon gáz!!! Oltsd le mint állat, ne félj tőle! Én nagyon megmondanám neki az biztos...
2013. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%
nekem is ugyanilyen anyósom... előttem jópofi, páromnak minden nap duruzsol valami rosszat a fülébe rólam. Azelőtt a szüleink jóba voltak, egy iskolába jártak anno. Mikor még csak láttak messziről, tehát nem jöttem szóba, mint családtag, mindenki ajánlotta a páromnak, hogy na, ez milyen fain menyecske, milyen jó a családja, munkája is van stb. Most, hogy már együtt élünk, nem köszön a szüleimnek, meg persze mindenki lusta. Én is úgy oldottam meg, hogy nem járok el hozzá... Párom még jár, persze, neki csak szülői otthon. De barátod ne tőled várja már el, hogy ezt megvitassátok. Ha tudja, hogy itt ki a hibás, akkor ossza ki ő az anyját, mert mástól úgysem veszi komolyan a dorgálást !
2013. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért megnézném a válaszolókat, hogy nekik is az lenne-e az első gondolatuk, hogy "jaj de jó unokám lesz" mikor a tizenéves fiuk még el se ballagott az iskolából, és a tizenéves kis barátnője bejelenti, hogy lebabázik neki.

Nálunk is eljátszotta egy kislány, unokatesóm anyja majdnem gutaütést kapott, aztán a gyógyszert is ők vették a lánynak, mert hogy azt akart szedni, mert félt az óvszertől. Aztán meg nem úgy szedte ahogy kellett volna, és akkor jött ragyogva 16 évesen, hogy babucikánk lesz.

2013. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!