Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos, hogy nem kívánok...

Jogos, hogy nem kívánok találkozni és kommunikálni anyósommal? Lelkifurdalásom van a férjem felé emiatt. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 8 éve vagyunk együtt és van egy 2,5 éves kisfiúnk. Csak anyósom miatt volt eddig vitánk, szinte ráment a házasságunk. Ez érthető is, hiszen anyósom a férjem anyukája és egyetlen gyermekként persze hogy kötődik hozzá és védi, ezért sokáig nem szóltam, ha valami nem tetszett anyósommal kapcsolatban. Azonban annyira durva dolgok történtek, hogy nem bírtam magamban tartani és hétvégén kijelentettem a férjemnek, hogy megszakítok anyósommal minden kapcsolatot, csak a férjem és a kisfiam fogja látogatni anyósomat, de nélkülem.

Az okok, amik ezt kiváltották:

- pár hónapja voltunk együtt a férjemmel, mikor anyukája (személyes ismeretség nélkül) felhívott telefonon és azt mondta, a fia az övé és én egy senki vagyok és nem fogom tőle elvenni

- mikor összeköltöztem a férjemmel, akkor tapasztaltam meg, hogy anyukája napi 8-10 alkalommal hívta fel (ezek csak délután és este, mikor én is otthon voltam). Egyik este meguntuk és a férjem úgy döntött, nem veszi fel a telefont. Másnap reggel anyós folytatta a telefonos zaklatást, mire a férjem felvette a telefont. Anyós közölte, hogy kórházban van és éjjel életmentő műtétet hajtottak végre a szivén, ezért hívott minket annyiszor. Férjem elsírta magát, megijedt, mire az anyja azonnal bevallotta, hogy hazudott, csak ránk akart ijeszteni, mert nem vettük fel a telefonját.

- mikor megszületett a kisfiúnk, anyósom öngyilkos lett. Apósom is otthon volt, de még mentőt sem hívott. Anyós az én anyukámat hívta telefonon és elköszönt tőle, elmondta mire készül. Az én anyukám kérte meg a mentősöket, hogy menjenej ki, mert lehet hogy tényleg megteszi. Szerencsére nem voltak túlterhelve, és bementek a mentősök, elszállították, mert gyógyszereket vett be. Éppen azon a napon engedték ki a kórházból, mikor hazavittük a kisfiunkat és mi vittük haza anyóst is. Egész úton csak magáról beszélt (kikkel ismerkedett meg a kórházban, milyen volt a kaja...), én hátul ültem a kisfiammal és csak nyeltem a könnyeimet, hogy nekem miért kell így hazavinnem a kisfiamat, miért kell közben anyóst hallgatnom és miért nem nézi meg a mi szerelmünk gyümölcsét.

- 6 hónapos volt a kisfiam, mikor én elmentem anyukámhoz (lefejt tej bőven volt otthon), mert rosszul lett és anyósékat áthozta a férjem hozzánk, hogy babázzanak. Este 7-kor megetették, megfürdették, majd letették aludni. Mivel nem értem haza a kórházból (anyukámat bent tartották), anyós pedig már nagyon haza akart menni, a 6 hónapos gyereket a rácsos kiságyban hagyták aludni és a férjem 3 faluval arrébb hazavitte anyósékat. Oda vissza 20 perc kocsival. Mikor hazaértem és megtudtam, zokogtam, kiborultam és úgy éreztem, a férjem veszélyeztette a kisfiunkat, amit én nem tudok elfogadni és megérteni. Hatalmas vita lett belőle, már a válás is szóba került.

Mikor a férjem elmondta anyósnak, mekkora törést okozott ez az eset bennem, anyós felhívott telefonon, hogy én egy b...ős kú...va vagyok és meglopom a fiát és ő be fog menni a főnökömnek elmondani ezeket, ha el fogok válni a férjemtől és kisemmiznek...

- mikor anyós mellében találtak egy csomót, elküldték szövetminta vételre. Nem mondtak semmit, hogy mi lehet, hiszen minta nélkül csak találgatni lehett volna, mégis felhívta a férjemet és azt mondta, ő rákos és meg fog halni, csak nem merték a szemébe mondani. Mikor meghallottam, nagyon össze kellett szednem magam, hogy ne hívjam fel anyósomat és ne küldjem el messzire, inkább a férjemet próbáltam vigasztalni és elmodani, hogy még bármi kiderülhet (ki is derült, csak egy zsírcsomó volt)

- nemrég eltemettük apósomat. Férjem végig helyt állt, vigasztalta anyukáját, vitte mindenhová, kisérte, állta az anyagi terhetek, a temetésen is átölelte, karolta anyukáját, 2 hétig nálunk aludt anyós, otthon puszilgatta, kényeztette. Viszont anyós semmit nem tett, nem vigasztalt, nem foglalkozott a férjemmel, csak magával (apósom kórházban halt meg, de már a halála előtt 2 nappal gyászruhába öltözött az anyósom, pedig nem készültünk a halálra, mert műtét volt kiírva). A teraszon álltunk, mikor a férjem elgyengült és sírásba tört ki apósom halálának napján, mire anyós kijött és megkérdezte: "Mi baja?" Válaszoltam, hogy meghalt az apukája, neki is vannak fájdalmai (közben majd szétvetett a düh anyós felé, hogy ilyen tapintatlan). Anyósom erre közölte: "Te már rég elköltöztél fiam, nekem jobban fáj, és nekem a férjem volt, neked csak az apád".

Nyilván rengeteg esetet tudnék még írni, de a fentiek alapján is érdekelne a véleményetek. Milyen anya az, aki érzelmi zsarolással tönkre teszi a gyermekét és a gyermeke házasságát?



2012. nov. 6. 15:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül hagyták a 6 hónapos gyereket? Azért a férjed sem volt magánál. Én megszakítanám a kapcsolatot az anyóssal, ezeket minek hallgassam. A gyerek meg a férj persze mehet. Az általad leírtak alapján nekem álomanyósom van, pedig ő sem egyszerű eset.
2012. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Még egy fontos dolog: abban egyetértünk a férjemmel, hogy egymás szüleit nem bántjuk meg. Ha gondunk van a másik családjával, mi kettesben megbeszéljük és mindenki a saját rokonával rendezi a dolgot. Tehát én sosem szóltam vissza anyósomnak, csak nyeltem (túl sokat).
2012. nov. 6. 15:28
 3/32 A kérdező kommentje:

Igen, 6 hónaposan egydül hagyták. Rázárták az ajtót is. Ezen is veszekedtem a férjemmel, hogy ha tűz van a házban, nehezebb kimenteni. Ha nem zárja be, betörnek és a legdrágább kincsünket viszik el.

Ha éppen bukik és alszik, akár meg is fulladhatott volna, vagy ha beszorul a keze - lába, al is törhet és fájdalmasan sírhat, mire a férjem hazaér. Ne adj Isten, baleset történik a férjemmel és senki nem tudja, hogy egyedül van otthon a kisfiunk... Rengeteg rémkép futott át az agyamon, de a férjem belátta, hogy felelőtlen volt és megértette, ilyet soha többet nem tehet. Mikor felfogta, hogy alvó gyereket nem hagyunk együtt, mert veszélyben lehet, hetekig gyötrődött és rossz apának érezte magát. Azzal mentegetőzött, hogy de az anyja menni akart és nem tudta tovább marasztalni...

2012. nov. 6. 15:32
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy nem akarnék ezzel az embercsökevénnyel találkozni, de akár bírósági úton is megtiltanám neki, hogy a gyerekem 100 méteres közelébe jöjjön.
2012. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
És a férjed nem teszi helyre az anyját, amikor Neked ilyeneket mond?
2012. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
hát nem egyszerű. Tisztellek azért, mert meg tudod álni, hogy ne szólj neki, én sajnos elmondom, ami bántja a csőrömet :( nálam az verné ki a biztosítékot, hogy egyedül hagyta a picit, és az, hogy neked csak az apád volt :( én is lehet, hogy megszakítanék vele minden kapcsolatot :(
2012. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Halványan még emlékszem a babaotthagyós kérdésedre is,nem kicsit kiakasztó.


Én nem állnám meg szó nélkül,az biztos.

Már rég leorditottam volna a fejét a helyéről,és a gyereket se láthatná,nem érdekel ki mit mond.Párom mehetne ha akar,de ennyi,hozánk nem jöhetne,gyereket sosem láthatná.


Túlzottan türelmes vagy.

2012. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
én akkor felhívtam volna és elküldtem volna a pic.sába amikor nem tudott várni addig hogy a kisfiú felébred,és haza vittete magát.nekem az végleg betett volna.amúgy lehet pont egy jó lehordás kellene neki és megváltozna.de ki tudja.a férjed is észre vehetné h mit csinál.
2012. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egy kis megnyugvást ad, hogy nem csak én látom kritikusnak a történteket.

Férjem minden alkalommal próbálja megbeszélni anyósommal a dolgokat, egy pár hétig össze is szedi magát anyósom és próbál normális lenni, de nem tud kibújni a bőréből.

Most hétvégén is elvitte a kisfiunkat a férjem anyóshoz, hogy találkozzanak. Amíg férjem kiszaladt a temetőbe apukájához (kb 5 perc anyósomtól), anyós kivitte a gyereket a játszótérre (sár, szél, hideg...). Persze elmondta anyukájának, hogy ez nem volt jó ötlet, de szerintem túl finoman fogalmazhat, ha ennyire nem érti meg anyós a hallottakat.

Szerencsére a férjem mellém áll, csak látom rajta, hogy nehéz neki, mert az én anyukámat szereti és sokat vagyunk anyukámmal. Mikor kijelentettem, hogy én nem megyek anyósomhoz, ő azt mondta, ettől még reméli, hogy anyukámat ugyanúgy fogja látni nálunk. Áldott jó szíve van a férjemnek, sokkal jobb anyukát érdemelne, tiszta apósom.

2012. nov. 6. 16:04
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Fiús anyaként minden nap imádkozom, hogy 1-2 évtized múlva az én menyem ne panaszkodjon rám, mert normálisan, felnőtt emberhez méltóan viselkedem.

Nagyon sajnállak téged, és féltetek így ismeretlenül is, nehogy valamilyen fizikai tüneted legyen a sok "nyeléstől" (torokgyulladás, köhögés, gyomorfekély stb.).

Az érzelmi zsarolás nagyon durva, főleg így, hogy apósod sincs már, anyósod minden energiáját a Te utálatodba fekteti.

Sajnos csak az működik, hogy a férjeddel megbeszélsz mindent, és ő próbál hatni rá - bár szegényt őt sem irigylem, két szeretett nő között őrlődni.

Vagy ritkítani kell a találkozásokat, amíg anyósod észhez nem tér.

2012. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!