Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok senkivel...

Miért nem tudok senkivel kommunikálni?

Figyelt kérdés

Alapjáraton egy csendes lány vagyok, de ha feloldódom én is tudok hülyéskedni, és szórakozni.


Mostanság azt veszem észre, hogy nehezen tudok az emberekkel beszélgetni: nincs közös téma, nem tudok megnyílni. Alapból nem igazán bízom az emberekben, sokszor becsaptak, és kibeszéltek a hátam mögött, és felhasználták ellenem azokat a dolgokat, amiket én bizalmasan elmondtam.


Egy beszélgetés alkalmával biztos, hogy nem én leszek a dominánsabb csacsogó, inkább csak jó hallgató vagyok, és hol néha-hol sűrűbben hozzászólok a témához. Ez megy csoportos beszélgetésekkor.


Amikor négy szem közt beszélgetek valakivel, akkor is ő viszi a beszélgetés menetét, de ehhez már én is jobban hozzászólok, attól függően, hogy mennyire szimpatikus az egyén, és mennyire merek mellette önmagam lenni, mennyire vélem őt bizalmasnak.


Ez a probléma lehet, hogy abból fakad, hogy túlságosan meg akarok felelni másoknak, és nem akarok hülyeséget mondani, ergo inkább nem is mondok semmit.

A másik ok valószínűleg a bizalmatlanság. De ha látom az arcán az a bizonyos kis dolgot, amiből ezt leszűröm, akkor már nem megy az egész.

Meg az is közrejátszik, hogy félek, utána kibeszél másokkal, hogy milyen hülyeségekről tudok beszélni...


Szóval, hogyan lehetne ezen változtatni?


Egyébként nyitott és kedves vagyok mindenkivel, szeretnék beszélgetni... de nagyon nem megy. Itthon is inkább a szobámba kuksolok, és anyuhoz is alig szólok...


Valami jó tipp? Vagy ez csak a kamaszkor átka, és majd pár év múlva jobb lesz?


Előre is köszönöm, és bocsi, hogy hosszú lett.


14/L


2012. febr. 18. 21:52
 1/5 A kérdező kommentje:
senkivel sem kommunikálni*
2012. febr. 18. 22:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen időszakom, de egy idő után nem érdekelt, hogy ki mit szól ahhoz hogy én mit mondok. Hiszen aki a barátod az úgyis barátod marad, aki megismer az úgyis olyannak szeret meg amilyen vagy, nem egy antiszoc emberkének :)) 19/L
2012. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak néha tényleg nem jut semmi az eszembe, olyan kis magamnak való vagyok, inkább a gondolataimba "menekülök". :(
2012. febr. 18. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem én írtam ki valahogy tudat alatt? Mintha rólam írtad volna....:D

14/L

2012. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nehogy aztán még skizo is legyek... :D
2012. febr. 19. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!