Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmit nem tudok megbeszélni...

Semmit nem tudok megbeszélni itthon senkivel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

ha mondani akarok valamit,a szüleim csak lehordanak,hogy nem hallják tőlem a tévét vagy valami ilyesmi kifogással elküldenek a p.csába


a nővérem meg csak akkor kedves velem,ha négyszemközt beszélünk


úgy érzem,nem is tartozom ide,ebbe a családba. miért van az,hogy egyedül én vagyok normális?? anyámék idegbeteg állatok,a nővérem meg,ahogy írtam,csak akkor kedves,ha mások nincsenek körülöttünk.


a másik nővérem meg nem is velünk lakik,úgyhogy vele nem nagyon tudok ilyenekről beszélni..


már komolyan úgy érzem itt magam,mintha egy űrlény lennék vagy nem tudom micsoda. úgy érzem,a családban nincs semmi szerepem,csak egy jelentéktelen senki vagyok,akit az egész család utál és ennyi.


mit csináljak?


14l


2012. jan. 2. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj oda,kapcsold ki a tv-t és mond el nekik,hogy ez nem normális..ők mindig kérik a figyelmed,te is kérheted.Szólj bele a család életébe.. hogy te is valamit.. jelents :D
2012. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
időzítsd a beszélgetést a tv nézés előtt,vagy utánra,hátha...
2012. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 GrayLeader válasza:

Hát én ezzel nem értek egyet, ez a válasz optimista, én most adok egy realista választ is. Mi értelme nyüstölnöd a szüleidet ha látod mennyire külömböztök? Valyon meg tudod e változtatni egy harmin, vagy neven akárhány éves ember gondolkodását, viselkedését? Tegyük fel te 18-20 éves vagy vagy még ennél is fiatalabb. Nem fognak rád figyelni, a mait felnőttek többsége begyepesedett, a szokásai rabja és bemesélik maguknak hogy van egy saját működő kis világuk. Van külön helyük az agyukban neked is, mint a gyereküknek, de nem nézik jó szemmel ha nem illesz az elképzeléseikbe. Van olyan is hogy a szülő egész egyszerűen leszarja a gyerek nevelését, olyan szempontból hogy érzelmileg foglalkozzon vele. Az anyagiakat megteremti neki, de itt ki is merül a gondoskodás fogalma.

Tanácsolni azt tudom csak hogy ne hagyd magad. Ne törjön le hogy a szüleid ilyenek. Keress más hasonló embereket, mint amilyen te vagy. Foglalkozz magaddal a szüleid helyett is.

2012. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is űrlény vagyok, de sokkal idősebb. :)

Ha végképp nincs kivel beszélned, írj.

2012. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
miért,hány éves vagy?:O
2012. jan. 2. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel 14 vagy ezért dolgozni nem tudsz,de rászorulóként mehetsz koleszba,ahol sok veled egykorú ember van hasonló családi háttérrel.Ha betartod a szabályokat és ha továbbtanulsz,akkor már dolgozhatsz is részmunkaidőben és maradhatsz a koleszban,a szüleidet meg csak akkor látod ha hazamész hétvégén.Én is ezt csináltam mert muszáj volt.
2012. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. jan. 22. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!