Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok esve...

Teljesen kétségbe vagyok esve mi lesz? Nem tudom senkivel se megbeszélni, nem merem!

Figyelt kérdés
Nemrég kiderült hogy terhes vagyok. Sajnos a szüleim nagyon merev és konzervatív emberek, és nagyon adnak a látszatra. Testvérem nincs. Nagy törést okozna nekik, ha megtudnák, mert még arról sem tudnak, hogy nemi életet élek. Egyetemre járok, és most adódott egy egyéves külföldi ösztöndíj lehetőség. Belgiumba. És felvennének rá. Arra gondoltam, esetleg kimegyek oda, és megszülöm ott, utána már úgysem tudnak mit csinálni. Rettegek az abortusztól és nagyon ellenzem, de úgy érzem ők erre kényszerítenének. A barátom vállalná. Attól is félek, hogy az emberek megszólnak majd, hogy nincs férjem, meg a csoporttársaim is mit fognak szólni. Vagy menjek szülőotthonba. Teljesen ki vagyok készülve.
2010. márc. 14. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig meg kell a szuleiddel beszélni,ha a parod vallalja,akkor mi a problema?Ha kimész Belgiumba és ott tanulni fogsz,ki fog a kicsirol gondoskodni?Az emberek,hogy mit szolnak,az téged ne érdekeljen,sem a csoporttarsaid!Te magad tudd,hogy képes-e vagy felnevelni a babat!A szuleidnek ha tetszik ha nem meg kell beszélned veluk,és mondd,hogy mar nem lehet abortusz késo,ha megakarod tartani,muszaj fullenteni!
2010. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Ma már egyáltalán nem gáz, ha nincs férjed, senki nem fog szólni semmit, egyébként meg senkinek semmi köze hozzá. Ha fel tudjátok nevelni, akkor nyugodtan tartsd meg. A szüleid meg idővel beletörődnek, kényszeríteni nem tudnak, ha nem hagyod. Ha most elveteted, lehet, hogy többé nem lehet gyereked, gondolom, ezt ők sem akarják.
2010. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is azt kell eldöntened, hogy te akarod-e ezt a babát. Egyetemre jársz, tehát már nem vagy tinédzser. Gondolod át, hogy a barátoddal együtt fel tudnátok-e nevelni a gyereket. A szüleidnek minél előbb valld be. Először biztosan dühösek lesznek, de egy normális szülő ebben az esetben a gyereke mellé áll. Azt semmi féleképpen nem javaslom, hogy titokban,külföldön szüld meg a kicsit. Az idegenek véleményére ne adja, de a mai világban egyébként sem ritka, hogy valaki férj nélkül szül.
2010. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
az anyagi helyzetünk megengedné, hogy vállaljam, ez nem lenne baj, inkább a lelki és érzelmi része. szerintem fel tudnám nevelni, és már most is szeretem, mármint a babát, nem hibáztatom magam, csak aggódom. egy gyerek teljesen megváltoztatja az egész életemet. és kellene hogy támogassanak.
2010. márc. 14. 15:19
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

A szüleid valószínűleg az a szemellenzős típusú őskövület emberek, akik nem hajlandóak tudomást venni arról, hogy a gyerekkük felnőtt. Ezzel már nem tudsz mit kezdeni, mert ők megváltozni nem fognak.


Ha egetemista vagy, akkor nagy valószínűséggel még a szüleidnél élsz. Ilyen helyzetben felelőtlenség volt hanyagolni a fogamzásgátlást, de valószínűleg ezt már megbántad rendesen.


A barátod hozzáállása a dolgokhoz nagyon szimpatikus, de a gyereket fel is kell nevelni valamiből. Ő dolgozik, vagy tanul még? Ez is egy fontos szempont.


Remek, hogy van ez a lehetőséged, de az a szomorú valóság, hogy még nagyobb kellemetlenség lenne Belgiumban terhesnek lenni és szülni, mivel ott ezek a dolgok a horribilis vizitdíjak miatt egyáltalán nem olcsók. Maga az élet is drágább, és az ösztöndíjból nem tudnád fedezni az egészet (jómagam előző félévben voltam kinn Finnországban Erasmusszal, a támogatás csak a négyhavi albérletre volt elég, igen szűkösen. A kiutazást, kaját, járulékos költségeket - pl. a hivatali ügyintézés díját - mind nekem kellett állnom saját pénzből). Te pedig még egy gyereket is abból akarnál ellátni? Hol élsz te, úgy őszintén? Mathilde de la Mole-nak képzeled magad?


Nevetséges és gyerekes gondolkodásra vall ez a "mit fognak szólni az emberek"-kérdés. Ha az nem érdekelt, hogy esélyt adj annak, hogy teherbe ess, akkor ez miért is érdekel? Vagy azt gondolod, hogy onnantól kezdve, hogy megszülöd a gyereket, már senki sem fog beszélni rólad? Ejj-ejj...


Szülőotthon? Jó, hogy nem mindjárt ki akarod magad radíroztatni az emberek fejéből...


Tudod, a gyerekvállalás nem arról szól, hogy alahogy kibírom azt a kilenc hónapot, és utána eljön a földi mennyország... Az a gyerek mintegy húsz évig a nyakadon lesz, hacsak örökbe nem adod. Nagyon sok mindent fel kell adnod érte, és a legkisebb problémád lesz az, hogy mit szólnak majd a csoporttársaid ahhoz, hogy nincs férjed.


Összességében azt gondolom, hogy a kérdéseidből kiindulva nagyon gyerekesen gondolkodsz, így neked nem való még gyerek. Én magam is abortuszellenes vagyok, illetve támogatom a "mindenki egye meg, amit főzött"-elvet, de nem gondolnám, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha a semmire szülnél egy gyereket. Illetve a ennyire félsz az abortuszról, akár örökbe is adhatnád - akkor viszont lenne időd azon gondolkodni, hogy mit is szólnak majd ehhez az emberek.

2010. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

szia. ha ennyire elleneznek a szuleid akor majd a 12het utn mond meg nekik addig ugysem latszik, es akkor mar ugyszem tudnak mit csinalni el kell fogadniuk hogy unokajuk lesz. ha a baratod is vallalna es te s szeretned,es raadasul az anyagiak is megengedik, akkor en nem latok kizaro okot hogy ne tartanad meg a babat. es nem fog senki megszolni, ez manapsag nem ego dolog, es kitudja hany szazan sot ezren fejeztek ugy be az egyetemet, hogy kozben babaztak. ha a baratod melletted all, es esetleg a baratod szulei is, akkor nyert ugyed van. TARTSD MEG, mert tul keves az ellenerv, es sok ami mellette szol!

jo babavarast!

2010. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy??
2010. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
egyetemista nem olvastad? tehat nagykoru, o donti el hogy mit csinal, de en amelett vagyok hogy tartsa meg.
2010. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz, amit te döntesz. Rajtad múlik. Ha megszülöd a kicsit, hozzá kell igazítanod az életedet, de nem lehetetlen dolog. Az unokahúgom 5/!!!/ napos babával egyenesen a kórházól ment be az egyetemi órákra. Mindent meg lehet csinálni, ha akarod!
2010. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

mielött leirnám, a vélemyénemet, meg kell kérdeznem hogy miért nem védekeztetek?

hány évesek vagytok?

van jövedelmetek?lakásotok?

szeretitek egymást?

mert ezek nélkül nem látszik, milyen környezetben nevelkedne a babátok!

azt meg csak nem hitték a szüleid, h egyetemistaként nem szexelsz?

ezekre válaszolj, a többiek is biztos kiváncsiak, és akkor probálunk segiteni!

2010. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!