Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok esve...

Teljesen kétségbe vagyok esve mi lesz? Nem tudom senkivel se megbeszélni, nem merem!

Figyelt kérdés
Nemrég kiderült hogy terhes vagyok. Sajnos a szüleim nagyon merev és konzervatív emberek, és nagyon adnak a látszatra. Testvérem nincs. Nagy törést okozna nekik, ha megtudnák, mert még arról sem tudnak, hogy nemi életet élek. Egyetemre járok, és most adódott egy egyéves külföldi ösztöndíj lehetőség. Belgiumba. És felvennének rá. Arra gondoltam, esetleg kimegyek oda, és megszülöm ott, utána már úgysem tudnak mit csinálni. Rettegek az abortusztól és nagyon ellenzem, de úgy érzem ők erre kényszerítenének. A barátom vállalná. Attól is félek, hogy az emberek megszólnak majd, hogy nincs férjem, meg a csoporttársaim is mit fognak szólni. Vagy menjek szülőotthonba. Teljesen ki vagyok készülve.
2010. márc. 14. 15:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

Én ellenzem az abortuszt!Főleg ilyen helzetben!

Nekem "véletlen" baba mocorog most a hasamban és soha nem fogom megbánni:-)

2010. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha a párod is akarja a babát és Te is, akkor bátran álljatok oda a szüleitek elé, és mondjatok el mindent!!! Nem szabad eltitkolni semmit!! Lehet egy kis ideig majd főlnek a levükben, ki lesznek akadva, de a szülői szív az olyan, hogy mindent megbocsájt, és biztos vagyok benne, hogy majd örülni fognak a picinek! S ha konzervatívak, biztosan mindent megfognak majd adni a kis unokának :-) Ezt először döntsétek el ketten az apukával. Szerencsés vagy, ha tényleg melletted áll a párod, mert rosszabb lenne a helyzet, ha Ő is ellene lenne. Baba mellett pedig más is diplomázott már le a történelemben!!

Amikor megfogan az anyában egy élet, onnantól kezdve az anya a felelős érte. Én is hasonló cipőben jártam, nekeünk is "rosszkor" jött a pici,csak 1-2 év múlva szerettünk volna,mert éppen munkahelyi gondok adódtak( ez most mellékes..)de megtartottuk, és szépen megoldottunk mindent, ahogyan adta az élet. Most 5 éves már a kisfiam, de soha nem bánom meg, hogy megtartottuk, pedig anno mi is fontolgattuk az abortuszt.

Igaza van az előttem szólónak, hogy túl sok az érv mellette, szerintem tartsd meg!!

Mondjuk arra még kíváncsi lennék, hogy hányad éves egyetemista vagy, és mennyi időre szól a belgiumi ösztöndíj??? Az anyaotthont felejtsd el!!!!!!!!! Van szerető párod, vannak szüleid gondolom házuk is van,ahol kis ideig lakhatnátok, amíg nem vesztek magatoknak,/rengeteg fiatal család lakik átmenetileg a szüleivel, semmi szégyen nincs abban/, és elvileg egy értelmes, okos egyetemista nő vagy, semmi keresnivalód nincs egy anyaotthonban!!!

2010. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Már amelyik szülői szív. Láttam már én is olyan elb***ott szentfazekakat (római katolikus és ún. szélsőséges nacionalista vagyok egyébként), akiknek a külsőségek, az elveik, meg a többi majom véleménye még a gyereküknél is fontosabb volt - sokkal. Szóval az a jó taktika szerintem is, hogy várjatok a 20. hétig, és akkor álljatok oda. Ha anyagilag elég jól álltok, keressetek albérletet előbb. (Belgiumot nem tudom, sosem akartam ösztöndíjjal külföldre menni vakarózni egy fél évet, hogy aztán itthon elmondhassam, hogy de én mekkora egy világlátott ember vagyok.) Ha kiakadnak, egyszerűen menjetek ki az ajtón, vegyétek ki az előzőleg leszervezett albit, és kezdődik az önálló családi élet. A szüleidnek valószínűleg ez elég nagy pofon lesz, hogy észre térjenek. Ha meg nem, hát nem kár értük.
2010. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

A barátod Belgiumba menne veled? Egyedül nagyon nehéz lenne (szerintem ez legyen az utolsó lehetőség). Összeházasodni késöbb is lehet.

1-2 hete született az egyik barátomnak gyereke. Ő sincs a párjával összeházasodva, és nem szolja meg senki. Nagyon sokan vannak már akik nincsenek összeházasodva és vannak gyerekeik.

Próbálj beszélni a szüleiddel az a legtisztább. Egy kisbaba nagyon sokmindenkit megváltoztat! És ha mégis abortuszt akarnának, kérderzd meg tőlük; meg akarnák ölni a saját unokájukat?? Ha sajnos igen rá a válasz, próbálj rokonság segítségét kérni. Vagy még a barátod vagy a szülei is segíthetnek... És csak utánna a Belgium.

Én igy csinálnám a helyedben. Kitartás! Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Mibe kerülne, egy gyors, egyszerű esküvő?
2010. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
Csak azt nem értem, hogyan hoztad össze??? Ennyire hiányzott most ez neked?
2010. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez a lány kérdez, mert tanácstalan, kétségbe van esve. Ne szapuljátok, ne hozzatok elő védekezést és egyebeket. Ésszerű tanácsokat szeretne, nem okításokat.
2010. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jó, hogy azt nem kérditek hányszor van egy héten nemi aktus, mi közötök hozzá, hogy hogy volt mint volt. Valószínüleg a lényeg ugyanúgy mint bárki másnál. Az nem jó ötlet, hogy hazavinni a fiút, bemutatni, megmondai, hogy együtt laktok, aztán 2-3 hét múlva megmondani, hogy babát vártok? Ma már mindenki szülhet amikor akar, nem kell esküvői igazolás, sem semmi. A szüleid nagyon jól tudják ezt. Estleg mondjátok azt, hogy úgy tervezitek, összeházasodtok, aztán esetleg mégsézitek. Elvétetni szívfájdalom. De vetődjön fel ez a lehetőség is a szüleid előtt, és ők fognak fölvisítani, hogy jaj, azt ne!
2010. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!