Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 4 évesen szabad fát vágni?

Ameya kérdése:

4 évesen szabad fát vágni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiam. Anyósomék fával tüzelnek. Megengedték neki a baltával való favágást csak én vagyok olyan hülye hogy túl védem vagy nem csak én gondolom úgy hogy ezt egy 4 évesnek még nem kellene gyakorolni?

#favágás #4 éves fiu
tegnapelőtt 09:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
6%
#20 és mi lesz? Elvágja a kezét? Meggyógyul.
tegnapelőtt 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
53%
Mi is fával fűtünk. Nálunk mindenki a maga módján segít a fa feldolgozasaban. Amikor még kicsik voltak, segítettek a felhasogatott fát behordani, mikor nagyobbak lettek akkor szépen lassan beletanultak a favágásba is. A 12 évesem gyújtóst szeret vágni, a 14 évesem már biztonságosan hasogatja a fát, de még ha egy-egy combosabb darabot talál, azt meghagyja nekem. 4 éves kezébe viszont még egyáltalán nem való se fejsze, se balta, se láncfűrész, se körfűrész, meg egy bicska se!
tegnapelőtt 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Metionin ***** válasza:
86%
4 évesen mégis hogy vágja a fát, el se bírja a baltát :D most az, hogy a kezébe adnak egy kisbaltát és megmutatják neki, hogy hogy működik, miközben ott vannak mellette, szerintem nem gáz. Főleg ha a gyerek kíváncsi, így legalább azt is megérti, hogy miért nem szabad ezeket a dolgokat piszkálnia egyedül. Gondolom nem hagyják ott, hogy na itt van fiam, ma te vágod a tüzelőt, szólj ha kész van. Ilyen idős koromban nekem is volt a kezemben éles szerszám, mindenféle, de nem hagytak egyedül vele és a legtöbbet nem is tudtam használni, mert túl nehéz volt. Biztosra veszem, hogy volt részem ilyen "favágásban" is, hogy megkocogtattam a kisbaltával a fahasábot vagy egy picit belevágtam a gyújtósba. De arra is emlékszem, hogy mindig hátra kellett lépni amikor apám hasított, nehogy a fa rám essen vagy eltaláljon a kirepülő szilánk.
tegnapelőtt 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
33%

12/


Nem mindegy? Az meg a te értelmi szintedet bizonyítja, hogy egyik se való négy éves kezébe.


Mindegy hogy balta, fejsze, vagy kés. Egyik se való 4 éves kezébe.

Aki nem így gondolja az egy idióta, semmi más.

tegnapelőtt 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom igazán elképzelni, hogy egy 4 éves fiú baltával fát vág. Önállóan semmi esetre sem, de felügyelet mellett sem ajánlatos, de ha valaki segít neki tartani a baltát, és kellő távolságra van a balta élétől minden testrésze, akkor miért ne? Bár sok értelmét nem látom, és még úgy is van benne egy minimális kockázat. Balesetek még sokkal idősebb gyerekeknél, és felnőtteknél is előfordulhatnak. Én 10-12 évesen faragtam baltával a fát, és véletlenül megcsúszott a fán a balta éle, és a szerszám sarka a pont a térdem közepét találta el, ( félig guggoló helyzetben farigcsáltam a fát) (De lehet, hogy fejsze volt) Dőlt belőle a vér, és kb 1 cm mély sebet okozott. A szüleim elvittek az ügyeletre. Ez már nem ide tartozik, csak érdekességképpen írom, hogy a térdemen az a hely, ahová a fejsze/balta beleszaladt eléggé veszélyeztetett, mivel pár évvel előtte, néhány centivel ugyanazon a térdemen, egy üvegdarab vágott rajta sebet. ( Rátérdeltem egy olyan zsákra, amiben törött üveg volt. Szerintem vannak gyerekek akik direkt vonzzák a bajt, mint pl én is még nagyon régen. Azóta elég óvatos felnőtt lettem, és a 4 éves gyerekemnek se engedném hogy baltával fát vágjon. Felügyelelettel le lehet csökkenteni a veszélyt nagyon kis százalékra, vagy szinte nullára, de az egész nem ér annyit szerintem. 4 évesen még játszon más dolgokkal.
tegnapelőtt 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%

Mi az istenkasza van itt?

Elmebetegek vagytok? Vagy bugris jobbágy időutazók, akinél a gyerek csak egy besikeredett kenyérpusztító?

4 évesnek balta a kezébe, amivel gyújtóst hasogat?

Idióták...

tegnap 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
68%

Normálisak egyes kommentelők itt? A kérdés költői, nyilván nem normálisak.

Egy 4 éves gyerek kezébe balta? Ha a gyerek megvágja magát, az meg nem baj, hát hiszen majd úgyis begyógyul a seb?! Másrészt egy ennyi idős gyereknek vagy egy pár évvel idősebbnek, nem balta való a kezébe, hanem játék! Menjetek a pics@ba mindannyian, akik ilyen hülyék vagytok, hogy szerintetek ez normális! De ha meg balfasz módjára magatokba állítjátok, akkor ti se ne menjetek a kórházba, hiszen majd begyógyul nektek is!

tegnap 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
45%

27 vagyok.

Javítok!


Menjetek ti fát hasogatni! De ha meg balfasz módjára magatokba állítjátok, akkor ti se ne menjetek a kórházba, hiszen majd begyógyul nektek is!

tegnap 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!