Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 4 évesen szabad fát vágni?

Ameya kérdése:

4 évesen szabad fát vágni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiam. Anyósomék fával tüzelnek. Megengedték neki a baltával való favágást csak én vagyok olyan hülye hogy túl védem vagy nem csak én gondolom úgy hogy ezt egy 4 évesnek még nem kellene gyakorolni?

#favágás #4 éves fiu
tegnap 09:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
🤣🤣🤣🤣🤣
tegnap 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát persze és a láncfűreszt is a kezébe adnám!!!!

Nem nem féltem túl. Nincs a kezébe keresni való egy baltának.

Ha csak le ejti a lábfejére már brutal rombolást végez.aki ilyet engedné a gyerek kezébe énnoda sose többet nem vinném a gyerekemet mert veszélyben lenne.

tegnap 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
88%
Te vagy az egyetlen, aki csak megtudja akadályozni, hogy annak a 4 éves kisfiúnak ne legyen baja.
tegnap 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

En 30+ vagyok, es a mult heten a kes esett ki a kezembol, raadasul pont a nagy labujjamra. Csillagokat lattam.

4 evesnek semmi esetre sem adnek baltat a kezebe. Nem szeretnem, ha kedvet kapna hozza, aztan ha ne adj Isten Anyosek nem figyelnek ra, meg majd egyedul kedve tamad a baltaval szorakozni.

En is szoktam baltaval fat vagni, nyilvan nekem is anno mutattak, de olyan 13-14 eves lehettem.

tegnap 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Hihető. Pont van annyi ereje hogy felvágja majd nekik a fát
tegnap 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Enyemnek 6 eves koraban tanitottak meg a barataink. En is ott voltam.

4 evesen azert még kicsi, marmint fizikailag nem birja el, ugyse tud akkorat utni , hogy abbol favágás legyen. Es vigyazni sem tud annyira . Tehat teljesen felesleges .

tegnap 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
34%

Vannak kicsi fejszék, egyáltalán nem hihetetlen, ha mondjuk valami száraz szálkát kell vágjon. Én unokaöcsém pl 3 évesen a szalmát vasvillával rakta össze. Pofám leszakadt mikor meglattam, de tud dolgozni a kölyök most 10 évesen.

Kérdező, nem kell annyira féltened. Anyósod is gondolom felnevelt egy gyereket legalább, meg van két keze, lába és biztos legalább munkára tanította. Én személy szerint ennek jobban örülnék, minthogy egész nap az ipadet nyomná bent a házban.

És amúgy is, nem hiszem hogy egy 4 évesnek oda adják a nagy fejszét, hogy "Nesze kölök, azt a méter fát vágd össze", hanem inkább kisebb dolgokkal kezdi. Így kell a gyereket nevelni

tegnap 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
22%
Semmi baja nem lesz. Rengeteg ázsiai gyerek ilyen korban már gondoskodik magáról. Sok más példát is lehetne írni. Magyarországon a szülök szeretik túlfélteni a gyerekeiket, így 5 évesen pelenkások, 8 évesen kezdik az iskolát, életképtelen és negatív szarok lesznek felnőtt korban
tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
27%
Most attól hogy a kezébe adnak egy kisbaltát és azzal próbálkozik, semmi baja nem lesz.
tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk a szomszédban az ovis kisfiú vágja a fát. Nem akartam először elhinni, azt hittem csak játékból megfogta, mondjuk már attól kivoltam, hogy a közelében hagyták. Aztán teltek a napok, a babám szobájából pont odalátok az udvarukra, a kistesója, aki épphogy járni tud, szintén ott bóklászott a farakás körül, a bátyja meg vágta a fát. Idővel megértettem, hogy neki ez a feladata, a vendégmunkás szülők a mezőn dolgoznak, a kisfiú vigyáz a húgára és vágja a fát. Mindenki máshol húzza meg a határokat, valakinek ez belefér, nálunk ez nem férne bele.
tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!