Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 4 évesen szabad fát vágni?

Ameya kérdése:

4 évesen szabad fát vágni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiam. Anyósomék fával tüzelnek. Megengedték neki a baltával való favágást csak én vagyok olyan hülye hogy túl védem vagy nem csak én gondolom úgy hogy ezt egy 4 évesnek még nem kellene gyakorolni?

#favágás #4 éves fiu
tegnapelőtt 09:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

4 évesen veszélyes önmagára a favágáshoz szükséges szerszámok.

Pl. kisbalta, láncfűrész (vagy akármilyen fűrész) nem való 4 éves gyerek kezébe, mert simán kárt tehet magában.

tegnapelőtt 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
20%

11

Láncfűrészt el se bírja. Az meg hogy nem tudod hogy mi a különbség a balta meg a fejsze közt az a te sarad.

tegnapelőtt 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%
Kés, villa, olló...
tegnapelőtt 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
29%

Nekem mindig az jut eszembe, hogy a forma1-es pilóták is 3-4 évesen kezdtek gokartozni, míg én felnőttként is félnék beleülni.

Persze nem mondom, hogy a balta a gyerek kezébe való, de nem minden gyerek annyira hülye, mint amilyennek a szülők látják. Valódi, éles baltát én sem adnék teljesen a kezébe, maximum együtt fogva mutatnám, hogy hogy kell, aztán pár év múlva mehet egyedül is és kisebb eszközzel.

tegnapelőtt 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Apám gyerekkorában ez biztos általános volt.

Ő 5 évesen egyedül hajtott ki teheneket a mezőre, felügyelet nélkül.

Ma ezt nehéz lenne elképzelni.


Én nem tartom magam túlféltő anyának, de ezt én is túlzásnak tartom.

tegnapelőtt 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
30%
Én nem haragudnék anyósomra, ha dolgozni tanítja a gyereket. Azért valljuk be, a mai fiatalok (mondom ezt 20 évesként) csoda, ha egyedül s€gget tud törölni. Persze csak odafigyelve, és óvatosan csinálják a gyerekkel, nincs baj.
tegnapelőtt 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a baltát fogja nyugodtan a 4 éves, a fahasábot meg az após...
tegnapelőtt 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

#16


Ja, mert aki nem ad baltát 4 éves kezébe, az tutyi-mutyit nevel, ez a két véglet létezik...


4 évest bevonhatják olyan módon a kerti munkákba, hogy az nem veszélyes rá.

Az én 1.5 évesem pl. ma szőlőt szedett a nagyapjával. Az alsókat, amit elért. De nem zavartuk fel a létra tetejére, hogy ő szedje a lugasból.

tegnapelőtt 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
19%

#18,

Az nevel tutyi-mutyit aki mindig félti a gyereket, és a kölök q szobából nem megy ki. Gratula, hogy egy 1.5 évest összehasonlítasz egy 4 évessel. Azért a 4 éves már tudja, hogy az éles dolgok vágnak, és baja lehet belőle, ha nem vigyáz. Ez kell egy gyereknek, hogy megtanuljon vigyázni magára. Úgy nem fogja megtanulni, ha semmit nem engednek neki csinálni, akkor azt hiszi, hogy az ő dolga annyi, hogy nézze ahogy dolgoznak. Nagyobb korában nem fog szívesen segíteni. S azért akárhogy is, nem hiszem homolyan, hogy most odaadják neki a csutakokat vagy miket, hogy hasogassa. Szálkát vágni ha megpróbál óvatosan akkor nem lesz baj. Amúgy meg baj akármikor megtörténhet és akármitől. Elég egy pillanat, és mondjuk a házban is tud hulyeseget csinálni magával, nem kell ahoz balta. Ha meg elvágja magát, megtanulja hogy következőben nem úgy használja.

tegnapelőtt 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem baj ha egy gyereknek is van tere, csinálhat "felnőtt" dolgokat, hiszen az ő szintjén tud seperni, mosni, rendet rakni, esetleg fizetni, De vannak határok. Szerintem a balta az nem az ő kezébe való. Az egy igen veszélyes tárgy, elég egy rossz mozdulat.
tegnapelőtt 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!