Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan viszonyuljak az anyósom...

Hogyan viszonyuljak az anyósomhoz?

Figyelt kérdés

Most fog születni az első unoka/gyerek a családunkban és az anyósom az eddig 9 hónap alatt rám sem nyitotta az ajtót. Így nem szívesen szeretném ha a gyermekem közelében lenne. A férjem szerint tőle kérdezgette, hogy hogy vagyunk, miújság van velünk de tőlem személy szerint, telefonon soha semmilyen formában. Volt ezalatt az időszak alatt már nálunk vendégségben is és egyszer nem hozott semmit se nem hogy nekem de a leendő unokájának se.

Félreértés ne legyen nem drága ajándékokra gondolok itt. Én annak is örültem volna ha mondjuk a férjem régi mesekönyveit elhozza.

Ilyen esetben mennyire jogos a feszültségem irányába, hogy nem akarom hogy köze legyen a kisbabánkhoz, hiszen semmivel nem érdemelte ki a bizalmamat?



tegnap 00:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Ha a férjedtől kérdezte, hogy vagytok, akkor mi a baj? Nehogy már külön meg kelljen kérdezni a nagyságos úrnőt is, nehogy megsértődjön.
tegnap 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha meg minden egyes alkalommal a pici pocidat simikézné és a cuki muki babucihoz beszélne az lenne a bajcsikád

Ha majd megszületett és fizikailag is ott lesz majd foglalkozik vele

tegnap 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Első kettő, nem mondok semmit... a kérdező nem csak egy "gazdatest" ami az unokákat gyártja. Igazán foglalkozhatna vele is, egy annyi hogy "Hogy vagy? " tudtommal nem tette a sírba egyik anyóspajtit se. Nem nehéz szavak ezek.

Kérdező, nem tudsz amit csinálni. Te majd nem foglalkozol anyósoddal, nem érdeklődsz felőle egyáltalán. A gyerekedet meg majd nem tudod tőle tiltani, ha a férjed szereti az anyját.

tegnap 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Te hányszor mentél át a terhesség alatt hozzá egyedül?
tegnap 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Normálisan viszonyulj az anyósodhoz. Én is most vagyok terhes és ilyenkor jönnek ezek a hülye gondolatok mint neked is. Szerintem a hormonok miatt.

De ezt ne hagyd, hogy elmenjen az eszed. Semmi baj nincs az anyósoddal, nincs olyan szoros kapcsolat de semmi más baj nincs vele. A férjed anyja, eleve lesz köze a babához ha tetszik ha nem.

Az apósom is csak a férjemet kérdezi meg 2 havonta hogy vagyok, de nem ettől függ a boldogságom. Ajándék nekem eszembe sem jut, inkább én akarok mindent megvenni.

A férjed régi mesekönyvei biztos eszébe sem jut az anyósnak, kérd el tőle. De amúgy még ráérsz vele.

Ne legyél olyan anya aki a férj minden rokonától eltiltja a babát. Nem csak az anyóst bünteted vele, a babát is megfosztod egy nagyszülőtől.

Ne menjen el az eszed, tudatosan gondold át amikor jönnek ezek a hülye érzések.

tegnap 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

AZ 5-ös leírta a lényeget.


Az anyósod a férjed anyja, ugyanolyan nagymamája a gyereknek, mint a te anyád, eszerint kdzeld. Nem kell szeretni, de azt megérteni igen, hogy mikor férjet/apát választottál, vele járt a családja is.


Ez abszurd, hogy azt akarod, ne legyen hozzá köze, mégis hogy gondolod?

tegnap 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha volt nálatok vendégségben, akkor mégis hogy érted azt, hogy rátok sem nyitotta az ajtót?
tegnap 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy mást várnál, de ő ezek szerint ilyen. Nem bánt, nem uszítja ellened a fiát, nem értem, miért nem szeretnéd a gyerek közelében tudni. A férjed mesekönyvei? Lehet, hogy majd ő szeretne neki olvasni belőle mikor nála lesz az unoka, ha egyáltalán megvannak még. Nem értem, hogy miért nem elég neked a nyugalom. Jobb lenne ha folyton zrikálna? Soha senki nem fog a te elvárásaid alapján üzemelni és inkább ez mint az életetekbe kéretlen belemászás.
tegnap 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

"Így nem szívesen szeretném ha a gyermekem közelében lenne"


Hát akkor ne szeresd. Jogod van így gondolni, ha akarod, viszont a gyereked nem a te kizárólagos tilajdonod. Az apja is dömthet róla, kivel tart kapcsolatot a gyereke.

tegnap 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jogos nincs. Egyrészt nem csak a te gyermeked, hanem a férjedé épp ugyan úgy. Neki viszont az édesanyja.


Anyósod nem olyan hibát vétett amivel a ti egészségeteket, családi egységeteket veszélyeztette volna. Nem áskálódott, pusztán nem volt túl buzgó. Az eszedbe sem jut, hogy talán nem tudja hogyan közeledjen feléd?

Miért kellene bármivel is meglepni téged, vagy az unokát? Tudom jól esik, de egyáltalán nem elvárható.

Tudod egyáltalán milyen anyagi helyzetben van, és nem csak a látható anyagi helyzetre gondolok..lehet úgy tűnik jól megél, a valóságban meg épp túl él.


Érdekes, hogy egyeseknek az a bajuk ha anyós túl buzgó, másoknak meg az ha nem. 🤷 Tök mindegy csak szídni lehessek.

tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!