Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha korábban nem volt közeli...

Ha korábban nem volt közeli kapcsolat a családdal, unokázni mennyire engeditek őket?

Figyelt kérdés

Férjem szüleivel a baba előtt évente kétszer, ha találkoztunk. Nem a távolság volt az oka, egy városban élünk, szimplán nem volt sosem túl közeli a kapcsolatuk. Valamint az anyja engem ki nem állhat az első perctől kezdve, közölte, hogy ha az esküvőn én leszek ott, mint menyasszony, nem jön (ezek után mondjuk meghívót sem kaptak).


Megszületett a kislányunk, azóta viszont szinte hetente jönnének, anyósom hívogatja a férjemet is, követeli a gyerekről a képeket, videókat.

Nekem ez nagyon kellemetlen, olyan embert az otthonomban látni, akiről tudom, hogy utál, ok nélkül. Ő meg mintha természetesnek venné, hogy jöhet ide. Közben a férjemen kicsit azt látom, hogy örül, amiért valamennyire többet látja a szüleit, így nehéz helyzet ez...

Anyósom amúgy nem változott sokat, szerintem inkább türtőzteti magát a baba miatt. De 1-2 beszólást így is elejt mindig, bocsánatot a korábbi viselkedéséért nem kért egyszer sem.


jún. 26. 11:45
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
71%

Miért, szerinted mi szüksége a gyerekednek olyan nagyszülőre, akit az sem érdekel, mi van a saját fiával?


Abszurd az egész kérdésfelvetésed.

jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
70%

Az én férjem anyja is utál. Nem is mutatott be neki a ferjem. Néha megkérdezi az anyját.m tud-e velem normálisan viselkedni. Erre elkezd sápítozni, hogy őolyat soha nem mondott, hogy utal engem. Oké... tehat avalasz nem...

Termeszetesen nem ismeri a gyerekeinket. A férjem apja párszor látta őket, de őt meg nem érdeklik az unokái, rájuk néz es jólvan.

A férjem tartja a szüleivel a kapcsolatot telefonon, illetve kb kethavonta odamegy fél órára. Egy varosban lakunk.

Na, így oldja meg ezt a problémát valaki, akinek tényleg a saját családja az első.

jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
66%
42-es, de te is áruld már el neki, minek tartja a férjed ilyen szülőkkel a kaocsolatot?
jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
29%

Semmi koze ahoz h a kerdezot utalja. Attol meg azeretheti az unokajat. Az unokaja verszerinti rokona, a kerdezo nem az csak a fia felesege. De az unoka reszben az o es a fia vere.


Masik h ulj le anyossal beszelgetni. Nyiss fele. Neked is jobb lesz neki is es az unokanak plane!

jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
82%

45.

A fiát sem szereti.

jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
13%
Az első válaszolót egészíteném ki: tényleg joguk van unokázni, a gyereket látni + a férjeddel jópofizni, ezt nem tilthatod meg attól, mert ti egymásnak nem vagytok szimpatikusak (vagyis te neki) DE! a te saját lakásodban nem vagy köteles a bántásokat eltűrni. Mi lenne a biztonságos menedéked, ha nem a saját otthonod? Első beszólás után mamát szépen kitessékelni és majd akkor látja a gyereket ha bocsánatot kér, vagy ha apuka elviszi hozzájuk látogatóba. Szabj határokat.
jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, miért magyarázkodsz idegeneknek?


A férjed NINCs jóban az anyjával, szóval miért kellene babáznia anyucinak?

Mondjuk azt nem értem, miért nem szakította meg a kapcsolatot vele.


Én megtettem a saját családommal. Nem, nem jönnek látogatóba, nem jönnek babucizni, méghozzá okkal.

Nem tetszik nekik, de szerencsére nem érdekel a véleményük.

jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
60%

A nyitóban még azt írtad, a férjed örül, hogy sűrűbben látja az enyjáékat.


A kommentszekcióban meg azt írod, kétéve nem beszéltek velük - de mióta megvan a gyerek, igen.


Öhm... a kettő nagyon üti egymást.

jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
69%

40-es, ha nem örülsz neki, hogy jönnek, miért hívod őket?

TE írtad, hogy TE kezdeményezted a kapcsolatfelvételt az unoka születése után, te mondtad, hogy jöjjenek, persze - úgy, hogy utálod őket, a férjed us utálja - elvileg,mert a nyitóban még nem utálta.


Most meg örülnél, ha nem jönnének.


Összevissza kamuzol mindent. Ennyire unalmas az életed?

jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
60%

Az anyam es az anyosa ki nem allhattak egymast, rengeteget veszekedtek - amikrol en gyerek koromban nem tudtam, en imadtam a nagymamaval lenni. Anyam pedig ezt nem akarta elrontani nekem, kb tini fejjel jottem ra, hogy nincs jo kapcsolatuk, de ez nem befolyasolta, sem az anyammal valo kapcsolatot, se a nagymamaval


Szoval en azt mondom, hogy a gyerek erdeke, hogy tartsa a kapcsolatot vele, miert szakitanad el a szereto nagyitol, mert neked nem jo a viszonyod vele?

jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!