Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha korábban nem volt közeli...

Ha korábban nem volt közeli kapcsolat a családdal, unokázni mennyire engeditek őket?

Figyelt kérdés

Férjem szüleivel a baba előtt évente kétszer, ha találkoztunk. Nem a távolság volt az oka, egy városban élünk, szimplán nem volt sosem túl közeli a kapcsolatuk. Valamint az anyja engem ki nem állhat az első perctől kezdve, közölte, hogy ha az esküvőn én leszek ott, mint menyasszony, nem jön (ezek után mondjuk meghívót sem kaptak).


Megszületett a kislányunk, azóta viszont szinte hetente jönnének, anyósom hívogatja a férjemet is, követeli a gyerekről a képeket, videókat.

Nekem ez nagyon kellemetlen, olyan embert az otthonomban látni, akiről tudom, hogy utál, ok nélkül. Ő meg mintha természetesnek venné, hogy jöhet ide. Közben a férjemen kicsit azt látom, hogy örül, amiért valamennyire többet látja a szüleit, így nehéz helyzet ez...

Anyósom amúgy nem változott sokat, szerintem inkább türtőzteti magát a baba miatt. De 1-2 beszólást így is elejt mindig, bocsánatot a korábbi viselkedéséért nem kért egyszer sem.


jún. 26. 11:45
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, jót akartál anyóséknak, kár volt, legalább a saját károdon látod. Ilyeneket nem, hogy nem szabad hívni az otthonotokba, de még egy asztalhoz sem leülni karácsonykor. Úgyis sok a stressz olyankor, ilyen emberek hiányoznak a legkevésbé, pláne akkor.

A férjed nem gonosz, mert nem vált le az anyjáékról, csak megragadt egy bizonyos fejlődési szinten még gyermekkorban, ha most sem esik le neki, hogy az anyjáék miért akarnak annyit unokázni. Aki arra nem képes, hogy tényleg no contactra váltson ilyen emberekkel, addig ne szaporodjon, mert nem csak magával, hanem a családjával is kiszúr, történetesen veled és a gyereketekkel...

jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

MAXIMUM kétszer.


Leírtam azt is, hogy inkább az apukájának örül, annak, hogy vele tud beszélgetni így többet.


Az, hogy nem tartják a kapcsolatot, azt jelenti, hogy nem beszélnek hetente, havonta. Nem azt, hogy nem tudnak róla semmit.

jún. 26. 13:16
 33/51 A kérdező kommentje:

De miért kéne "no contact" bárkivel is?

A karácsony arról szól, hogy az ember találkozik a családtagjaival, barátaival, esznek, ajándékoznak.

jún. 26. 13:17
 34/51 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell no contact, de te azt írtad, nem tartják a kapcsolatot, fordítsam le, hogy az a no contact?


Amúgy nem értem, most akkor mit szeretnél?


Mondd meg a férjednek, mondja meg a szüleimek, hogy nem jöhetnek, csak évi kétszer. Nem értem, mi ebben a bonyolult. Úgyis nálad a p*na, nem?

jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Te az elejétől kezdve a férjemet hibáztattad és ekézted, úgyhogy szerintem felesleges magyaráznom neked, mert azóta sem értettél meg semmit abból, amit leírtam.
jún. 26. 13:27
 36/51 anonim ***** válasza:
92%
Ez a sztorizós kamu kérdező, aki több száz választ tud generálni, nincs valódi kérdése, nincs valódi problémája csak provokálja a válaszadókat és sose lesz egy tanács sem jó neki. Fel lehet ismerni a hosszú leírásokból, gyakori válaszadásairól és hogy egy idő után mindenki hülye lesz csak ő a helikopter :D
jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Nincs hosszú leírás, de itt nem egy matematikai példa a probléma, vagy egy technikai kérdés. Így igen, kifejtettem.

Nem arról van szó, hogy egy tanács sem jó, de ha valaki félreért valamit, próbálom tisztázni (ne 5. alkalommal már nem fogom).

A gyakori válaszadás annak köszönhető, hogy itthon vagyok a babával, ráérek.

jún. 26. 13:58
 38/51 anonim ***** válasza:
39%
Erre elég egyszerű a megoldás pedig. A drága férjed közli az édesjó szüleivel, hogy ez a rendszer nem vált be, mostantól majd inkább ő viszi át Lujzikát hozzájuk. Mittomén, mondjuk két hetente vasárnap délután egy órára. Utána esetleg elviszi sétálni vagy játszóra ha nagyobb lesz, neked meg van egy szabad délutánod.
jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
62%

Barmennyire véded a férjed, az a megoldás, hogy kizárjátok őket rendesen. Rövid távon megteheti a férjed, hogy elmegy a babával sétálni és közben találkozik az apjával, beszélgetnek és mindenki megy haza. Így megkapja, amit akar és nincs kellemetlen anyós. Ez sokáig nem tartható, mert lojalitásból vagy félelemből, de apósod beszélni fog a feleségével erről és akkor vége szakad a titkos találkáknak.

Az is megoldás, ha telefonon beszélnek és válogattok ki képeket a piciről, majd például 2 hetente küld a férjed 5 darabot az anyjának. (Az ilyen valószínűleg kirakat mama akar lenni és a baba képekkel haknizna, ezért érdemes előtt centúrázni.)

jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

Most is vannak szabad délutánjaim szerencsére, meg én annak jobban örülnék, ha mondjuk évente 3-4-szer találkoznánk velük.

Az érdekelt, ez túl önző döntés lenne-e?

jún. 26. 14:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!