Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha korábban nem volt közeli...

Ha korábban nem volt közeli kapcsolat a családdal, unokázni mennyire engeditek őket?

Figyelt kérdés

Férjem szüleivel a baba előtt évente kétszer, ha találkoztunk. Nem a távolság volt az oka, egy városban élünk, szimplán nem volt sosem túl közeli a kapcsolatuk. Valamint az anyja engem ki nem állhat az első perctől kezdve, közölte, hogy ha az esküvőn én leszek ott, mint menyasszony, nem jön (ezek után mondjuk meghívót sem kaptak).


Megszületett a kislányunk, azóta viszont szinte hetente jönnének, anyósom hívogatja a férjemet is, követeli a gyerekről a képeket, videókat.

Nekem ez nagyon kellemetlen, olyan embert az otthonomban látni, akiről tudom, hogy utál, ok nélkül. Ő meg mintha természetesnek venné, hogy jöhet ide. Közben a férjemen kicsit azt látom, hogy örül, amiért valamennyire többet látja a szüleit, így nehéz helyzet ez...

Anyósom amúgy nem változott sokat, szerintem inkább türtőzteti magát a baba miatt. De 1-2 beszólást így is elejt mindig, bocsánatot a korábbi viselkedéséért nem kért egyszer sem.


jún. 26. 11:45
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, kérdező, hogy nem látod a fától az erdőt. Tényleg nem (csak) anyósodékat kellene szidni, hanem a férjedet, aki 3 éves besz*ri kisfiú módjár engedelmeskedik és belemegy ebbe a játszmába, mert neki ez megfelel.


Ezen gondolkozz el, miért tűri el a férjed, hogy így bánjanak veletek.

jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Nem a férjem itt az ellenség, nem kell őt hibáztatni.

Csúnyán mondva, nálam a p_nci, úgyis az lesz, amit én akarok. Főleg, hogy élete legnagyobb vágyát váltottam valóra a kislányunkkal, azóta aztán tényleg a piedesztál legtetején vagyok nála.


Az elején még én mondtam neki, hogy mondja meg a szüleinek, hogy jöhetnek nyugodtan, ha van kedvük. Főleg azért, mert láttam a saját szüleimen, mennyire lelkesek az unokától, hogy odavannak érte. Nem akartam, hogy ő ebből így kimaradjon, de őszintén, nem gondoltam, hogy ennyire bezsonganak ettől... Azt hittem, megnézik, itt lesznek fél órát, aztán majd karácsonykor újra találkozunk.


Mindig, ha jönnének, engem kérdez meg előtte a férjem, hogy én szeretném-e, belefér-e most?

jún. 26. 12:48
 23/51 anonim ***** válasza:
53%
20-as: egyszerű a válasz: mert egy szájtátáti élhetetlen szarjancsi...
jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

De amúgy, leírtam, hogy évente 1-2-szer látja a szüleit.

Ez pont azt jelenti, hogy nem tűr el nekik semmit.

jún. 26. 12:54
 25/51 anonim ***** válasza:
74%

A nagy francokat nem hibás a férjed.


Aki nem képes leválni a bántalmazó szüleiről és megvédeni tőlük a családját, az nem százas mentálisan.


De tényleg elfogult vagy és nem látod az igazságot.


Mondjuk nem tudom, mit akarsz, most már akkor vidd el te a balhét és töröld te mindenhonnan anyósodékat, ha a férjed nem meri, vagy nem értem, mit alarsz?

jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Valamit nagyon félreértettél itt, de nem szeretném magyarázni, mert leírtam többször is, mi a helyzet.
jún. 26. 12:56
 27/51 anonim ***** válasza:
69%

"Ez pont azt jelenti, hogy nem tűr el nekik semmit."


Aki nem tűr el semmit, nem tart kapcsolatot.


De te magad mondtad, hogy eltűri, hogy hívogassák, képeket követeljenek, odajárjanak a nyakatokra, ott is csesztessenek titeket.


Veled sincs valami rendben, ha magadnak is hazudsz.

jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, legközelebb megmondod, hogy a férjikéd felőled mehet az anyjáékhoz amennyit akar, de nélküled... Meg később viheti a babát, de nem 3 hónaposan... Bakker, ha már így elfuseráltad az apuka alapanyagot, legalább te legyél már határozottabb...
jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Nektek mi a bajotok?

NEM tartotta velük a kapcsolatot, egyszer találkoztunk, a családi karácsonyozásnál, ahol voltak rajtunk kívül még 15-en.


Becsípődött nálatok, hogy a férjem a csúnya, gonosz ember, aki nem vált le a szüleiről (??? nem is beszéltek telefonon, nem is látta őket évközben).

ÉN mondtam először, hogy ha szeretnének, jöjjenek, nézzék meg a babát.

jún. 26. 13:04
 30/51 anonim ***** válasza:
78%

Neked mi a bajod, hogy hazudsz, tagadsz és mellébeszélsz?


Azt írtad az elején, évi kétszer találkoztatok, most már azt írod, csak egyszer.


Azt írtad az elején a férjed örült is, hogy gyakrabban jönnek a szülei, gyakrabban látja őket, most már az van, hogy ő nem is akarta, hogy jöjjenek.


Összevissza változtatod a történetet aszerint, amit írnak a kommentelők.


Ne haragudj már, de ha nem tartottátok a kapcsolatot, honnam tudják, hol laktok, honnan van meg nekik a telefonszámotok, miért ismerősük a férjed valahol, ahol képet kérhetnek? Akkor miért nem küldte el őket a férjed, most miért nem teszi?


Nevetséges vagy. Nem nézel szembe a valósággal.


Az elej

jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!