Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha korábban nem volt közeli...

Ha korábban nem volt közeli kapcsolat a családdal, unokázni mennyire engeditek őket?

Figyelt kérdés

Férjem szüleivel a baba előtt évente kétszer, ha találkoztunk. Nem a távolság volt az oka, egy városban élünk, szimplán nem volt sosem túl közeli a kapcsolatuk. Valamint az anyja engem ki nem állhat az első perctől kezdve, közölte, hogy ha az esküvőn én leszek ott, mint menyasszony, nem jön (ezek után mondjuk meghívót sem kaptak).


Megszületett a kislányunk, azóta viszont szinte hetente jönnének, anyósom hívogatja a férjemet is, követeli a gyerekről a képeket, videókat.

Nekem ez nagyon kellemetlen, olyan embert az otthonomban látni, akiről tudom, hogy utál, ok nélkül. Ő meg mintha természetesnek venné, hogy jöhet ide. Közben a férjemen kicsit azt látom, hogy örül, amiért valamennyire többet látja a szüleit, így nehéz helyzet ez...

Anyósom amúgy nem változott sokat, szerintem inkább türtőzteti magát a baba miatt. De 1-2 beszólást így is elejt mindig, bocsánatot a korábbi viselkedéséért nem kért egyszer sem.


jún. 26. 11:45
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

"De ha ennyire utálja a saját szüleit, ennyire nincsenek jóban, minek tartja egyáltalán a kapcsolatot velük, pláne azután hogy még az esküvőtökkor is így viselkedtek?"


Épp ez az, hogy nem tartottuk velük a kapcsolatot, az utóbbi 2 évben már csak karácsonykor találkoztunk.

Megszületett az unoka, már az első héten az ajtóban voltak.

jún. 26. 12:35
 12/51 anonim ***** válasza:
84%
Na, ezért nem szülünk, ameddig egyik szülő sem vált le az anyjáékról érzelmileg.... A phaszik nagyon naivak tudnak lenni, az anyjuk kb mindent meg tud etetni velük...
jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
7%

A legjobb tanács, amit adhatok erre, az az elfogadás. Fogadd el ilyennek, ne mérgelődj rajta, peregjen le rólad minden. Attól, mert ti nem vagytok jóban, attól még lehet a gyereknek szuper nagyszüleje.

Ha meg beszól valamit, akkor menjen el a füled mellett, vagy ismételgesd: "Jól van Marika, értettem!"miközben le sem szarod. Ezt csak így lehet kezelni.

jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Értelek, de itt nem erről van szó.
jún. 26. 12:36
 15/51 A kérdező kommentje:

Hogy lehetne már szuper nagyszülője a lányunknak, ha a saját fia választottjával úgy viselkedett, ahogy?

Ez rengeteg mindent elmond róla, meg az is, hogy az sem zavarta, hogy a fiáról nem tud hónapokig, azt sem tudja, jól van-e?

jún. 26. 12:38
 16/51 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha a férjed egy szerencsétlen, akkor te baxd ki az anyósékat, ha egy csecsemőt akarnak keltetni meg odapöfögni az orra alá... Anyukaként ne legyél már ekkora szerencsecsomag, ha már ennyire "ügyes" voltál apuka választásban...
jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted hagytuk, hogy ébressze az alvó gyereket, vagy a nappaliban cigizzen bárki?
jún. 26. 12:41
 18/51 anonim ***** válasza:
82%

"Épp ez az, hogy nem tartottuk velük a kapcsolatot, az utóbbi 2 évben már csak karácsonykor találkoztunk.


Megszületett az unoka, már az első héten az ajtóban voltak."


És akkor a férjed miért nem közölte velük, hogy lehet menni haza, mert nem lettek hívva? Azóta miért nem közölte már, minek megy bele az ő követeléseikbe, minek veszi fel a telefont, minek engedi be őket, minek küld képeket?


Ha évente egyszer találkoztok, az is kapcsolattartás. Meg kell mondani, hogy nem akarja tartani a kapcsolatot, letiltani meg törölmi öket mindenhonnan, ahogy én csináltam, és kész.


Az anyósodékat szidod, közben a férjeddel is komoly problémák vannak, bocsi, kicsit legyél már elfogulatlan.

jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
81%

A sok egyensúly, meg egyenlő nagyszülői jog mániás, mind imbecill?

Nem olvassák el a nyitót?

Anyós utálja a kérdezőt, az esküvőre sem mentek el.

Most meg unokáznának?

Mire fel? Hiszen a gyűlölt menyük szülte.

Én nem is hiszem el, hogy szeretik azt a babát, csak hatalmaskodni akarnak ez tuti!!!

A gyere anyjára nem voltak kiváncsiak az esküvőn, most meg mennenek hetente, meg KÖVETELI hogy mi van? a babárol a videót, képeket?

Ezek csak vernek magukat masok előtt, hogy kisunokájuk van.

Bahé meg legyen csak, amikor végleg eltakarítják ezt a két férget az életükből.

Amúgy ki gondolja, hogy az emberek megváltoznak?

Akkor lesz csak veszekedés a férjjel, amikor a gyerek nagyobb lesz és a féreg anyós uszítja majd a saját anyja ellen.

jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
88%
19, ez így van, de akkor apuka minek tűri ezt el?
jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!