Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha korábban nem volt közeli...

Ha korábban nem volt közeli kapcsolat a családdal, unokázni mennyire engeditek őket?

Figyelt kérdés

Férjem szüleivel a baba előtt évente kétszer, ha találkoztunk. Nem a távolság volt az oka, egy városban élünk, szimplán nem volt sosem túl közeli a kapcsolatuk. Valamint az anyja engem ki nem állhat az első perctől kezdve, közölte, hogy ha az esküvőn én leszek ott, mint menyasszony, nem jön (ezek után mondjuk meghívót sem kaptak).


Megszületett a kislányunk, azóta viszont szinte hetente jönnének, anyósom hívogatja a férjemet is, követeli a gyerekről a képeket, videókat.

Nekem ez nagyon kellemetlen, olyan embert az otthonomban látni, akiről tudom, hogy utál, ok nélkül. Ő meg mintha természetesnek venné, hogy jöhet ide. Közben a férjemen kicsit azt látom, hogy örül, amiért valamennyire többet látja a szüleit, így nehéz helyzet ez...

Anyósom amúgy nem változott sokat, szerintem inkább türtőzteti magát a baba miatt. De 1-2 beszólást így is elejt mindig, bocsánatot a korábbi viselkedéséért nem kért egyszer sem.


jún. 26. 11:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
43%

Nézd, tudom, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de amikor házastársat választunk, annak a családját is választjuk tulajdonképpen. Ő a tiéd, te az övét.


Ez a férjed döntése, ő mennyit engedi a szüleit unokázni, a te döntésed, te mennyit engeded a tieidet. A gyereked nem a te tulajdonod, nem neked van egyedzl jogos döntemi abban, kivel és mennyit tart kapcsolatot, hanem az apjának is.


Ettöl függetlenül nyilván megértelek, hogy neked ez kellemetlen, de ne érts félre, te választottál egy olyan férfit, aki elnézi a szüleinek, hogy azok nem fogadják el a párját és nem memmek el a lagzijára sem. Én már az elején helyretettem volna az anyámat, és ha nem jöttek volna el, mert nem szimpi a feleségem, többet nem látnának, mert ilyet nem tűrök el az életemben, nem kell szeretni a párom (nekem férjem van), de tisztelni és elfogadni a döntésem igen.


Na, de nekem ilyen férj nem kellene, neked viszont megfelelt, belementél a dologba, innentől el kell fogadnod, hogy ez vele jár, a férjeddel.

jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem volt jó kapcsolata a szüleivel, ha évente kétszer láttuk egymást, sokat mondok.
jún. 26. 12:09
 3/51 anonim ***** válasza:
46%

Havi 2x johetnenek par orara

Es kerjen bocsanatot a viselkedese miatt!


Egy olyan pici babanak boven eleg ha ennyit van nyaggatva anyos altal.


DE a te szuleid se jojjenek tobbet h ne legyen ok irigysegre.


Kepet videot nem kuldenek a gyereknek lesz ciki tinikent ha fent latja a neten magat.

jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Anyukám jön kb. minden nap, baba előtt is találkoztunk hetente többször, nekem ő olyan, mint egy nagyon közeli barátnő.

Plusz segít is rengeteget, nem vendégnek jön, akinek főzhetjük a kávét és várjuk, mikor megy haza.

jún. 26. 12:14
 5/51 anonim ***** válasza:
21%

Nem jo. Nincs meg az egyensuly a nagyszulok kozott. Az anyos is a gyerek nagyanyja!

Akkor sem ha az anyad segitseg.

Ebbol kesobb nagy balhe lehet anyos reszerol jogosan!


DE kerdes a ferjed velemenye mert o GYEREK APJA!

jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

"Nincs meg az egyensuly a nagyszulok kozott."

Mert közel sem egyenlők.

A szüleim szeretik a páromat, ez kölcsönös. Lehet rájuk bármiben számítani, ott segítenek, ahol tudnak (de nem tolakodnak soha, nem lépik át a határt). Párom és apukám együtt sportolnak, közös hobbijuk van.

Szoktunk együtt járni nyaralni, hajózni. Ha épp ráér mind a két család, van, hogy szervezünk együtt programot, akár itthonit, akár elmenőset. Tehát velük jóval közvetlenebb és szorosabb a kapcsolat.


"Ebbol kesobb nagy balhe lehet anyos reszerol jogosan!"

Ne haragudj meg, de csak magának köszönheti, hogy őket nem hívjuk át sütögetni, velük nem szeretnénk nyaralni menni, nem akarunk velük időt tölteni.


A férjem annak örül szerintem, hogy az apukájával így többet beszél, de ő sem ragaszkodik hozzájuk. Volt a kislányunk névadója két hete, előtte kérdeztem, szeretné-e meghívni a szüleit, vagy legalább az apukáját? Annyit mondott, hogy semmi keresnivalójuk nincs itt, a családunk és a barátaink között.

jún. 26. 12:23
 7/51 anonim ***** válasza:
29%
Ezt amúgy tényleg ne csináld, hogy anyád mehet mindennap, a férjed anyját meg ki akarod tiltani, mert ebből nagy balhé lesz előbb-utóbb, a férjeddel is ezen fogtok marakodni.
jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Anyukám leginkább segíteni szokott jönni, vagy reggel beugrik reggelivel nekem, esetleg elmegyünk együtt ebédelni, ha a férjemnek sok a munkája és nem ér rá.

Nem dolgozik, napközben szoktunk találkozni. Nem arról van szó, hogy délután 4-től este 8-ig a nyakunkon van és zavar minket.

Férjem meg imádja, pont valamelyik nap mondta, hogy ha nem az anyósa lenne, azt kívánná, bárcsak az ő anyja lenne inkább.

jún. 26. 12:27
 9/51 anonim ***** válasza:
92%

De ha ennyire utálja a saját szüleit, ennyire nincsenek jóban, minek tartja egyáltalán a kapcsolatot velük, pláne azután hogy még az esküvőtökkor is így viselkedtek?


Nem értem. Én nem szeretem anyám, és miután már hasonlóan csak évi 1-2 alkalommal találkoztunk, meg is szakítottam a kapcsolatot, mert nekem erre nem volt szükségem.


A férjed minek erőlteti az egészet, generálva ezzel is feszültséget, ha így nyilatkozik a saját szüleiről, hogy semmi keresnivalójuk ott?


Szedje össze akkor a tökeit és szakítsa meg a kapcsolatot. Ez milyen példa már a gyereketek előtt, amit most csinál?

jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Az ő szülei, meg ha jönnek, akkor abban semmi segítség nincsen.

A babával egyedül nem hagyjuk őket, de alapból azt érzem, érezzük, hogy útban vannak. Múltkor is beállítottak, a pici aludt. Anyósom mindenáron ébresztgetni akarta, meg hogy minek altattuk el, ha tudtuk, hogy jönnek? A gyerekkel semmit nem csinál, csak gügyög neki, meg hallgatom, hogy mondja neki, hogy "ne legyél rossz, ugye nem fogsz sírni?" 3 hónapos, hogy lenne már rossz?

Apósom láncdohányos, nem érti meg, hogy bent mi nem cigizünk, akkor sem, ha az éppen Iqos. Állítja, hogy jaj annak nincs szaga, nem büdös, észre sem lehet venni, meg akkor odaáll az ablak mellé.


Mellé jönnek a kéretlen, haszontalan tanácsok anyósomtól, aki 35 éve volt kisbabás anyuka, azóta elég sok minden megváltozott. A beszólásokról ne is beszéljünk.

Tehát ha jönnek, nem az van, hogy jól érezzük magunkat, hanem nézünk egymásra a férjemmel, hogy vajon meddig maradnak még?

jún. 26. 12:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!