Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kedveltessem meg...

Hogyan kedveltessem meg magam? Lehetséges e egyáltalàn? Félek, hogy rámegy a kapcsolatom.

Figyelt kérdés

Anyós nem kedvel, én sem õt, viszont párom miatt próbálkozom. A gond az, hogy amikor találkozunk szerepet kell játszanom, tönkretenné a kapcsolatomat, ha megismerné milyen vagyok igazából (felszabadult, értem a viccet meg gyakran viccelõdõm, spontàn vagyok)

Percre pontosan megszabja, mikor kell nála lenni, ha 1-2 percet késünk már beszólogat, hogy ez illetlenség. Szerinte egészségtelenül étkezem (mert néhanapjàn fast-foodot is eszem meg sütni/fõzni recept alapján szoktam, nem felezem meg a cukor/só mennyiséget mint õ)

Párom testvérének a barátnõje egy igazi barbibaba (tehetõs család, a legmodernebb, legdrágább ruhák, tökéletes smink) és nagyon nyal anyosnak. Én például nem tudok hozzászokni ahhoz, hogy anyósnál vagyunk, õ ül az asztalnál és elvárja, hogy mi szedjük le az asztalt, meg mosogassunk el/mosogatógépbe bepakoljunk. (Vendég az maximum segít, de nem végzi a házimunkát helyetted)

Többször megjegyezte, hogy öltözhetnék elegánsabban, nem pullóverben meg farmerben kellene hozzá ebédelni menjek (kisestélyit kellene felvennem?). Multkor meg nálunk volt és meglátta a csokoládét az asztalon, rámkezdett, hogy azt ki kell dobni, nem egészséges és mikkel etetem a fiát.

Rengeteget veszekszünk emiatt a párommal, mindig gyomoridegem van, ha az anyóssal kell találkozni. Félek hogy rámegy a kapcsolatom. Mit tegyek?



2022. dec. 21. 22:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%
Miért kéne kedvelnie? Mondd meg a párodnak, hogy ilyen vagy, és kész, ha a kapcsolatotok miatt veszekszik veled, akkor jobb külön. Tudod ki nézné el ezeket egy férfi kedvéért. Normális férfi ezt sosem várná el.
2022. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
99%
Párodnak mondtad ezt? Beszéltetek erről? Neki kéne beszélnie az anyjával, hogy neki ezekbe nincs beleszólása, és boldog veled, fogadja el. Amúgy ne játszd meg magad, ha ez hosszútávú kapcsolat akkor 20 évig nem vállalod fel önmagad az anyósért?
2022. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Igen párommal beszéltünk róla. Beszélni akar az anyjával, viszont tartok attól, hogy csak roszabb lesz utána.

Meg az egyáltalán nem könnyíti meg a helyzetet, hogy filyton a testvér barátnõjéhez hasonlítgat.

2022. dec. 21. 22:56
 4/38 A kérdező kommentje:
Folyton *
2022. dec. 21. 22:57
 5/38 anonim ***** válasza:
98%

Pontosan mi az, amin veszekszetek a pároddal?

Ennek a megfelelési kényszernek nem kéne jelen lennie. Elég ha a párod szeret, anyósnak nem kell. Ezt lerendezni teljes mértékben az ő dolga, nem a tiéd. Te légy ott, amíg jól érzed magad, ha meg nem, ne menj oda.

2022. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%
Vagy elfogad így vagy nem is éri meg a dolog, ha már emg kell változni akkor régen nem az igazi.
2022. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk hasonló a helyzet, a férjem egy darabig próbált minket összeboronálni, de nem sikerült, na addig mi is rengeteget veszekedtünk. Mindig megvédett ha valamit beszóltak, össze is veszett velük rengetegszer, na az is baromi kellemetlen volt hogy a szomszéd szobában veszekedtek rólam mintha ott se lennék...de bármit csinált semmi nem használt, ők továbbra is utáltak azért mert elveszem az egy szem fiukat, nálam meg elég egyszer elveszteni a tiszteletet, de ők biztosra mentek a százmillió szemétkedéssel.

A lényeg hogy mindig kiállt értem és "jól" kezelte a férjem, de attól nem tud megvédeni, hogy továbbra sem bírjuk egymást és a tüske megmarad az összes szemétség és beszólás miatt, azt eltörölni már nem lehet.

Sajnos mivel azóta is együtt vagyunk így 10(!) év után már normalizálódott a viszony, de továbbra is utálom őket, csak ők már nem kötözködnek annyit.

Már gyerek is van úgyhogy mostmár az unokát is vinnünk kell, sose szabadulok meg tőlük...:(

Az lett volna jó ha megszakítjuk a kapcsolatot velük teljesen az undorító viselkedésük után, dehát ez nem csak az én döntésem volt.

Nem tudom ez nálatok mennyire opció, de az lenne a legjobb mindenkinek.

Utólag még ennyit se próbálkoznék mint amennyit próbálkoztam a jó viszonyért. Nem nyelnék le semmit. Lehet ha én kiállhattam volna magamért akkor máshogy alakult volna csak próbáltam tekintettel lenni a férjem érzéseire is.

2022. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ne járjál hozzá.
2022. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem csak úgy van esélyed, ha nem játszod meg magad. Ha ilyen fake vagy akkor tuti nem fog tisztelni.


Szerintem kedvelni nem fogjátok egymást, de ha hozod magad és nem jössz zavarba attól, hogy ő mit reagál meg kedvel e, akkor lehet leginkább élhető neked. Ne akard hogy kedveljen, de legyél jó indulatú vele amennyire tudsz. Kb mint egy munkatárrsal. Nem vagytok barátok mindenki teszi a maga dolgát a maga módján. Nem ártasz neki, de nem is vagy más mint ami vagy.


Onnan is nézheted, hogy így sem kedvel, max akkor sem fog.


Szerintem a párod szemében tuti nőnél még, ha hozod magad.

2022. dec. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
42%

A férjed nem áll ki melletted. Ha megtenné, akkor ott és azonnal szóvá tenné, amikor kaja után az elpakolás van.

Mindenesetre, mielőtt gyereketek születne, sürgősen váljatok el, mert a férjed nem áll ki melletted, és soha nem is fog.

Szerintem te az a liba vagy, akinek nyáron ezerszer mondtuk, hogy a hétvégén ne házasodj össze a pasassal.

2022. dec. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!