Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy jelentsük be az anyósomék...

Hogy jelentsük be az anyósoméknak hogy babánk lesz ha utálnak és nem beszélnek velünk?

Figyelt kérdés

Párom szerint el kellene menni hozzájuk, gyorsan közölni, viszont félek a reakciótól hogy valami olyat mondanak ami miatt elbőgöm magam, le sem fognak minket sza*ni és hidegen hagyja majd a dolog őket.

Fél éve kezdtek el minden ok nélkül piszkálni mindenért, miert nem dolgozok többet (vállalkozó vagyok) stb…

Meg a párom is sajnálom hogy ilyen szülei vannak

Egy unokájuk van már

Mit csinálnátok a helyemben?



2021. aug. 18. 17:03
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
62%
Bocs kérdező hogy ezt mondom, de te ilyen férfihoz akarsz hozzámenni aki hagyja hogy ilyen viszony legyen közted és az anyósod között? Nem mer kiállni érted mert párom vitakerülő, nem megy le az ő szintjükre...ne haragudj de itt a párod sem problémamentes. Hisz nem érdekled ahogy látom, hogy megvédjen tőlük hanem hagyja hogy konfliktus legyen köztetek...Problémakerülés nem mentség. És eleve minek akarja elmonadni nekik ha tudja hogy ilyeneket reagálnak rólad sőt ez még olaj lenne a tűzre? Minek kell gyorsan elmenni oda mikor egy telefon és meg van oldva? Szóval ezeket gondold át kérdező...papucs férjed van.
2021. aug. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%
Írtok egy SMS-t aztán ha érdekli őket majd max telefonálnak ha nem akkor nem.
2021. aug. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Nem ennyire egyszerű a dolog mert családi vállalkozásuk van és egy helyen dolgoznak, napi szinten 10-12 órát.

De beszéltünk róla este és semmi esetre sem fogok én odamenni, majd ő közli velük aztán kész, nyugodt terhességet akarok és teljesen kizárni őket az életünkből.

Csak a párom sajnáltam a helyzet miatt mert hogy lehetnek valakinek ilyen undorítóak a saját szülei. Első babánk és gondoltam ha szeretné akkor személyesen mondjuk el.

De már ő is letett erről. Kíváncsi voltam a véleményekre és már egyértelmű hogy mit kell ilyenkor tenni

2021. aug. 19. 04:47
 34/41 anonim ***** válasza:
82%
Férjed dobjon 1 sms-t vagy valamit, aztán annyi. El se mennék. Minek idegelnéd magad, 1 hónapra megmérgezed magad, csak ártasz a babának.
2021. aug. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
80%
A férjed telefonon nem lehet vitakerülő? Nem értem... Amúgy ennél 1000x szemetebb szülők is vannak, nyugodj meg.
2021. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
91%
"Ha szeretné, akkor személyesen mondjuk el." De mért szeretné, ha egyszer ő is utálja a szüleit?
2021. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
92%

Már a sokadik ilyen kérdés.

Ha még csak nem beszéltek egymással mégis minek kellene bejelenteni. Pláne ünnepélyesen kivonulni és teátrálisan előadni?

2021. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
87%

Ha egy helyen dolgoznak, akkor meg pláne nem értem minek ez a cécó.

Férjed majd valamelyik nap munka után, mikor végeznek közli a hírt (jobb a végére hagyni, ha pampogni akarnának ne legyen módjuk, mondjuk fognak máskor).

nem értem miért kellene ehhez künön látogatás, ha egyszer talákozik velük minden nap, azt meg végképp nem értem minek akar odarángatni téged, mikor tudja jól, hogy ki nem állhatnak, nem is beszélnek veletek. (Mondjuk a munkában ez nem tudom hogy jön össze nekik a férjeddel, de mindegy).

Nem akarjon udvarias lenni, meg azzal foglalkozni hogyan "illene", aki így viselkedik, az nem érdemli meg, hogy korrekt módon viselkedjenek vele.

Szól neki munkában, aztán jónapot, téged aztán nopláne hagyjon ki a drámából, terhesen semmi szükséged erre (mondjuk máskor sem).

Ha nem tetszik nekik, az az ő bajuk, nem kell velük foglalkozni.

Duzzogjanak csak nyugodtan, addig se kell őket kerülgetni, amig meg vannak sértődve, az ilyen családtagokkal érdemes minimalizálni a kapcsolattartást, a férjed úgyis látja őket rendszeresen, annyi pont elég is, nem kell bratíizni ennél többet velük sem most, sem máskor, unoka ide vagy oda.

Ha majd a jövőben esetleg bocsánatot kérnek és a tetteikkel is bizonyítják, hogy megbánták nagyon, akkor majd ha úgy tartja úri kedvetek, esetleg átgondoljátok közösen a pároddal, hogyan tovább.

2021. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
89%

Minek jelented be? Mit vársz?

Eddig se kedveltek, nem is beszéltek. Nem kellene erőltetni.

A párod, mivel ő a gyerekük, közölje velük úgy ahogy akarja. Neked nem kell oda járkálnod. Semmi értelmét nem látom.

Nincs neked egy csepp önbecsülésed sem?

2021. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
85%

Én amugy tökre megértelek, bár sosem kerültem ilyen szituba szerencsére.

Az én férjem is problémakerülő és én is az vagyok. Reagálva az egyik hozzászólásra: az egyik legodaadóbb édesapa és mindenben mellettünk áll.

Sajnálom kérdező, hogy ilyenek a férjed szülei, ez neki is marha szar lehet. Viszont nem fognak jobban szeretni a baba miatt, sőt. Még jobban mérgesek lesznek rád, mert ezzel örökre a fiukhoz kötöd magad. Azért írj majd, ha megtortent a bejelentés.

2021. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!