Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogyha anyósomék...

Mit tegyek, hogyha anyósomék kikészítenek és folyton lenéznek?

Figyelt kérdés

A szüleim miatt néznek le.

A szüleik nagyon rossz házban laknak a tesóimmal, de ők is apránként haladnak, szépítik az életüket egy kis segítséggel. A házról annyit, hogy nem penészes, nem retkes, csak le vannak kopva a falak, régimódiak a bútorok, rosszak volt a nyílászárók, a kapu, az udvar tiszta gaz volt, és az udvar végébe volt rakva minden, ami már nem kellett (régi gáztűzhely, régi ajtó, stb.). De már évek óta apránként haladnak és csak az nem látja a változást, aki előtte nem látta a házat.


Anyósoméknak még az a bajuk, hogy én biztos a fiúkhoz azért mentem, mert kellett a pénz a házukra, meg ilyen bárcás qva meg olyan rossz riherongy vagyok. Pedig egy forintot nem adtam a szüleimnek a párom pénzéből.

Nekik családi vállalkozásuk van, ami elég jól megy.


Már nem bírom, hogy nem tudnak engem elfogadni, folyton lenéznek. Vagy pattogósan, flegmán, egyszavas válaszokkal válaszolnak, vagy ketten apósommal karöltve nekem állnak, és van, hogy beszáll a sógorom meg a felesége is, akit elfogadnak.


A gyereknevelésembe is folyamatosan beleszóltak, nem hagytak békén.

Eleinte nem szóltam, mert nem mertem, mindenbe beleegyeztem, csakhogy elfogadjanak és béke legyen.

Még abba is beleegyeztem, hogy a párom és apósom nevét adjam a fiamnak. Ami nagy hülyeség volt, hogy hagytam magam, de egyrészt nem merek és nem is tudok visszaszólni (főleg ha csoportosan támadnak), másrészt meg már feleslegesnek érzem, mert már megszokták, hogy belém törlik a lábukat.


2021. júl. 20. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Férjed mit szól ehhez? Mert arról egy fél sort sem írtál, hogy ő ilyenkor mit reagál, pedig gondolom ha nem is minden alkalommal, de már egyszer-egyszer ő is fültanúja volt anyósék viselkedésének.
2021. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Szólni kellene a párodnak, hogy álljon ki érted, sőt magától is kellene, mert gondolom látja mi folyik. Ha együtt éltek el kell költözni, és nem kell, vagy csak legszükségesebb szinten tartani a kapcsolatot.
2021. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell szüntetni velük a kapcsolatot, ne menj hozzájuk látogatóba, ha ők jönnek menj el otthonról. Ignoráld őket.
2021. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem "házasodtam" volna ilyen emberek közé. Ha a párod nem véd meg az irtó gáz. Nem irigyellek.
2021. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És a férjed hol van ebben a történetben?
2021. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A férjem sokáig nem beszélt a szüleivel, meg úgy az egész családdal, csak most, mióta megírtuk nekik, hogy gyerekünk lesz.
2021. júl. 20. 16:21
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem éltek együtt, a férjed -e szerint kiáll érted, akkor ne foglalkozz vele. Nem kell nekik megfelelned!
2021. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem kellett volna szólni nekik a gyermekáldásról, nyilván nem véletlenül nem beszélt velük a férjed.
2021. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Nincs benned kisebbségi érzés valamiért ? Egészséges lelkületű ember az ilyeneket nem veszi fel.
2021. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
#9 Akkor elég kevés az egészséges lelkületű ember.Nem hiszem, hogy az ilyen sok emberről lepereg főleg ha rokon mondja, de te tudod...
2021. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!